راهنمای سفر به هوشی مین

پیش از جنگ ویتنام، هوشی‌ مین با نام سابق سایگون پایتخت ویتنام جنوبی بود. اکنون شهر هوشی‌ مین بزرگ‌ترین شهر ویتنام است که تاریخ جنگ این کشور را به‌خوبی نشان می‌دهد. مانند دیگر شهرهای موجود در آسیای جنوب شرقی، هزینه‌ سفر به این شهر مناسب و ارزان‌قیمت است. در ادامه با کجارو همراه باشید تا بیشتر و بهتر با این شهر آشنا شوید.

با هوشی مین آشنا شوید:

معرفی هوشی‌ مین

هزینه‌ های سفر به هوشی مین

جاهای دیدنی هوشی‌ مین

معرفی هوشی‌ مین

چشم‌اندازی از هوشی‌ مین

عکس از وب‌سایت traveldailymedia.com (عکاس: نامشخص)

هوشی‌ مین یا "سایگون" بزرگ‌ترین و شلوغ‌ترین شهر ویتنام است. به‌طوری که برای قدم زدن در پیاده‌رو‌های آن باید مراقب برخورد با جمعیت بوده و صبور باشید. در میان وسایل نقلیه، موتور سیکلت، دوچرخه، اتومبیل، و ریکشا شما را به هر جا که بخواهید خواهند برد. هوشی‌ مین شهری است که در یک لحظه میلیاردها اتفاق در آن می‌افتد. در موزه‌ کو چی شهر هوشی‌ مین می‌توانید به اطلاعات زیادی درباره‌ جنگ ویتنام دست پیدا کنید. ضمن اینکه در این موزه مترجمانی هستند که به زبان انگلیسی توضیحات مربوطه را به شما خواهند داد. هوشی‌ مین چیزهای زیادی برای ارائه کردن دارد که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به مغازه‌های بزرگ، زندگی شبانه‌ فوق‌العاده و مواد غذایی خوشمزه اشاره کرد.

هزینه‌ های سفر به هوشی مین

بناهای مدرن هوشی مین

عکس از booking (عکاس: نامشخص)

هزینه‌های سفر به هوشی‌ مین شامل هزینه‌های اقامت در هاستل‌‌ها یا هتل‌ های هوشی مین، هزینه خورد‌و‌خوراک، هزینه حمل‌و‌نقل و هزینه تفریحات می‌شود. هرچند این شهر مقصدی نسبتا ارزان است، در ادامه برخی راهکارهای کاهش هزینه‌ها را معرفی خواهیم کرد.

تاکسی

 مطمئن شوید که راننده‌ تاکسی، تاکسی متر را فعال کرده باشد. ضمن اینکه می‌توانید یک دوچرخه کرایه کنید و با آن شهر را بگردید.

در برابر فروشندگان سمج آماده باشید

 هنگامی که در مرکز خرید قدم می‌زنید بعضی از فروشندگان می‌خواهند به زور! جنسی را به شما بفروشند. محکم باشید و قاطعانه به حرکت خود ادامه دهید.

از دکه‌های خیابانی غذا بخرید

 غذاهای خیابانی در شهر هوشی‌ مین، ارزان و خوشمزه هستند. انواع مختلفی از سوپ‌های رشته  در دکه‌های خیابانی عرضه می‌شوند.

جاهای دیدنی هوشی‌ مین

تونل کو چی

تونل کو چی در هوشی مین

عکس از وب‌سایت traveltalktours.com (عکاس: نامشخص)

این تونل به طول ۵۰۰ کیلومتر در سال ۱۹۶۰ در جنگ با سربازان آمریکایی ساخته شد. در بعضی تورهای گردشی، برنامه‌ رفتن به تونل هم در نظر گرفته می‌شود. چنانچه به تاریخ جنگ ویتنام علاقه‌مند هستید فرصت بازدید از این تونل را از دست ندهید.

به محله‌ چینی‌ها بروید

محله چینی‌ها در هوشی مین

عکس از وب‌سایت travelsaigon.org

 محله‌ چینی‌ها منطقه‌ آبادی است که از معابد و رستوران‌ها گرفته تا زیورآلات یشم و داروخانه در آن وجود دارد. جدا از بازار بینه تی می‌توانید به معابد جالبی مثل معبد چاینیز چوآ کوآن آم و معبد چاتام سر بزنید.

 از موزه‌ شهر هوشی‌ مین بازدید کنید

موزه شهر هوشی مین

عکس از وب‌سایت vietfuntravel.com (عکاس: نامشخص)

 موزه‌ هوشی‌ مین را با موزه‌ کاخ فرمانداری اشتباه نگیرید. به‌دلایل زیبایی فضای این موزه زوج‌های جوان زیادی علاقه دارند تا در آنجا عکس بگیرند. در این موزه می‌توانید مجموعه‌ای از سلاح‌ها، هواپیماهای جنگنده‌ آمریکایی و دیگر تجهیزات جنگی را ببینید.

از موزه‌ تاریخ ویتنام بازدید کنید

موزه تاریخ هوشی مین

عکس از وب‌سایت vietnamdiscovery.com (عکاس: نامشخص)

 این موزه بازتابی از حوادث مختلف تاریخ ویتنام را به نمایش گذاشته است و در آن مجموعه‌ فوق‌العاده‌ای از سلاح‌ها و توپ‌های جنگی دیده می‌شود. در این موزه، عکس‌ها، اشیای خانگی و لباس‌هایی دیده می‌شود که مربوط به سال ۱۷۰۰ میلادی هستند. 

معبد امپراتوری جاد پاگودا را ببینید

پاگوداهای هوشی مین

عکس از وب‌سایت itinerantlogic.com (عکاس: نامشخص)

 این معبد یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی هوشی مین و معابد ویتنام است. حجاری‌های پیچیده و وجود تصاویر خدایان از جمله ویژگی‌های این معبد است.

به کلیسای جامع نتردال بروید

کلیسای جامع نتدردام ویتنام

 کلیسای نتردام یک ساختمان آجری قرمز رنگ است که بین سال‌های ۱۸۷۷و ۱۸۸۳ میلادی ساخته شده است. ساختمان این کلیسا شامل دو برج ۵۸ متری است که مجسمه‌ مریم مقدس بین آن‌ها قرار دارد.

از موزه‌ جنگی رمنانت دیدن کنید

موزه جنگ هوشی مین

عکس از وب‌سایت localvietnam.nl (عکاس: نامشخص)

 این موزه یکی از ضروری‌ترین مکان‌های بازدید برای افرادی است که به تاریخ جنگ ویتنام علاقه‌مند هستند. در حیاط موزه مجموعه‌ای از بمب، تانک، هواپیما و ماشین‌آلات جنگی دیده می‌شود. این موزه یکی از طرفداران سرسخت کمونیست است که سرمایه‌داری را به‌صورت خوک‌های تعظیم کرده نشان می‌دهد. 

از معبد کائودای مقدس دیدن کنید

معبد کائودای مقدس

 "کائو دای" یک فرقه‌ مذهبی نسبتا جدید است که قدمت آن به ۱۰۰ سال هم نمی‌رسد. معبد کائو دای معبد اصلی پیروان این مذهب است. معماری متمایز داخل معبد توجه تمامی چشم‌ها را به خود جلب می‌کند. اکثر افراد بازدید از این معبد را با تور تونل کوچی همراه می‌کنند.

از بازار بن تان خرید کنید

بازار بن تان هوشی مین

 هر چند که این بازار، جیب‌برهای زیادی دارد اما مکانی ایدئال برای خرید با قیمت مناسب است. غذای سنتی ویتنامی در این بازار با قیمت خیلی کم فروخته می‌شود.

به جزیره‌ کان جیو پناه ببرید

منطقه کان جیو در هوشی مین

عکس از وب‌سایت tourscanner.com (عکاس: نامشخص)

جزیره‌ کان جیو در بین گردشگران محبوبیت زیادی دارد و می‌توان از هیاهوی شهر به آن جا پناه برد. هر چند سواحل این جزیره مانند سواحل تایلند احساسات شما را برانگیخته نمی‌کنند اما مکانی فوق‌العاده‌ای برای استراحت و آرامش هستند.

از برج سایگون اسکای دک شهر را ببینید

برج سایگون اسکای دک

 بر فراز این برج می‌توانید چشم‌اندازی ۳۶۰ درجه از شهر هوشی‌ مین داشته باشید. این برج دارای ۴۹ طبقه است.

به پارک ۲۳ سپتامبر بروید

پارک ۲۳ سپتامبر هوشی مین

 بعد از اتمام روز کاری افراد زیادی به این پارک می‌آیند و مشغول ورزش و بازی می‌شوند. در این پارک می‌توانید بدمینتون بازی کنید، تای چی یاد بگیرید  یا با دانشجویانی که در این پارک هستند سر صحبت را باز کنید.

 

نویسنده: حمیده خادم زاده

از کجا شروع کنیم

هوشی مین در یک نگاه

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map