راهنمای سفر به هوشی مین

هوشی مین بزرگ‌ترین شهر ویتنام است که در استان هوشی مین در جنوب شرقی این کشور قرار گرفته است. این شهر در ساحل رود سایگون و در ۶۰ کیلومتری دریای چین جنوبی و ۱۷۶۰ کیلومتری هانوی، پایتخت ویتنام واقع شده است. مساحت این شهر ۲۰۹۶ کیلومتر مربع است. این شهر به همراه شهر هانوی از بزرگترین و مهم ترین شهرهای کشور ویتنام هستند. طبق آمار سال ۲۰۰۶ میلادی، جمعیت این شهر ۶،۴۲۴،۵۱۹ نفر بوده است. البته لازم به ذکر است که جمعیت شهر همراه حومه بیش از ۱۰ میلیون نفر است. این شهر دارای آب و هوای گرمسیری و به طور خاص یک آب و هوای مرطوب و خشک استوایی با رطوبت متوسط ۸۲-۷۸ درصد است.

فصل بارانی، با میانگین بارش در حدود ۱۸۰۰ میلی متر (۷۱ اینچ) در سال (حدود ۱۵۰ روز بارانی در سال)، معمولا در ماه مه آغاز می‌شود و در اواخر ماه اکتبر به پایان می‌رسد. فصل خشک از دسامبر تا آوریل طول می‌کشد. میانگین دما نیز ۲۸ درجه سانتیگراد است.

 سه دین رایج در این شهر عبارتند از: ماهایانای بودیسم، تائویسم و آیین کنفوسیوس. همچنین کاتولیک‌های رومی حدود ۱۰ درصد جمعیت شهر را تشکیل می‌دهند. اقلیت‌های دیگری که در این شهر زندگی می‌کنند عبارتند از: پروتستان، مسلمانان و هندوها. شهر هوشی مین مرکز و قلب تپنده اقتصادی کشور ویتنام است. اقتصاد شهر هوشی مین متشکل از صنایع مختلف اعم از معدن، غذاهای دریایی، کشاورزی و ساخت و ساز، گردشگری، صنعت و تجارت است. ۲۰.۲ درصد تولید ناخالص داخلی و ۲۷.۹ درصد تولیدات صنعتی ویتنام در این شهر انجام می‌پذیرد. 

فرودگاه تان سون نهات که بزرگترین فرودگاه ویتنام است، در فاصله ۸ کیلومتری از مرکز شهر هوشی مین قرار گرفته است. از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان موارد زیر را نام برد:

خانه اپرای سایگون، تونل کوچی، موزه شهر هوشی مین، موزه هنرهای زیبا، کاخ استقلال و موزه بقایای جنگ

از کجا شروع کنیم

راهنمای سفر به هوشی مین؛ ویتنام

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map