آی ام جی، دنیای ماجراجویی دبی

آی ام جی، دنیای ماجراجویی دبی

حمیده کریمی
| سه شنبه, ۱۰ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۵:۰۰

آی ام جی، دنیای ماجراجویی، بزرگ‌ترین پارک موضوعی سرپوشیده‌ی دنیا است. برای آشنایی با این شهربازی فوق‌العاده، با کجارو همراه باشید.

مقاله‌های مرتبط:

آی ام جی، دنیای ماجراجویی (IMG Worlds of Adventure) یک پارک موضوعی سرپوشیده در امارات متحده‌ی عربی و شهر دبی است. این مجموعه‌ی تفریحی اولین مجموعه‌ی تفریحی بسیار بزرگ و موضوعی در دبی است. این پارک به چهار قسمت تقسیم می‌شود. دو قسمت از این چهار بخش موضوعی به دو برند مشهور دنیای سرگرمی یعنی کارتون نتورک (Cartoon Network) و مارول (Marvel) اختصاص دارند.

بولوار آی ام جی و دره‌ی گمشده‌ی دایناسورها دو بخش دیگر این مجموعه را تشکیل می‌دهند که مفاهیم اصلی آن‌ها توسط گروه آی ام جی ساخته و طراحی شده است.

آی ام جی دبی

آی ام جی، بزرگ‌ترین مجموعه‌ی تفریحی سرپوشیده در دنیا است که دمای هوای آن کنترل می‌شود. این مجموعه وسعتی معادل ۱۴۰ هزار مترمربع دارد. این مجموعه در طول روز می‌تواند از ۲۰ هزار گردشگر، میزبانی کند؛ مجموعه‌ی بزرگی که هزاران جاذبه‌ی تفریحی از جمله انواع ترن هوایی و وسایل تفریحی هیجان‌انگیز با موضوع کاراکترهای کارتون نتورک و ابر قهرمان‌های مارول و دایناسورهای متحرک دارد.

مجموعه‌ی سینمایی با ۱۲ پرده، رستوران‌ها و فروشگاه‌های کوچک و بزرگ بخش دیگری از این مجموعه‌ی تفریحی هستند که همه‌ی اعضای خانواده را سرگرم می‌کنند.

این مجموعه در منطقه‌ی تجاری، تفریحی و مسکونی شهر عربی در مسیر شیخ محمد بن زاید قرار دارد.

آی ام جی دبی

آی ام جی دریک نگاه

 • مکان: امارات متحده‌ی عربی، دبی، شهر عربی
 • تم: مارول، ماجراجویی در دنیای دایناسوها و دره‌ی گمشده، کارتون نتوک، بلوار آی ام جی
 • مالک: گروه Ilyas & Mustafa Galadari
 • تاریخ افتتاح: ۳۱ آگوست ۲۰۱۶
 • فصل فعالیت پارک: تمام طول سال
 • وسعت: ۱۴۰ هزار مترمربع
 • وب‌سایت رسمی: http://www.imgworlds.com/

تاریخچه

آی ام جی دبی

این پارک توسط شرکت الیاس و مصطفی گله‌داری (IMG) ساخته شده و بزرگ‌ترین پارک موضوعی سرپوشیده در دنیا است. این پارک بخشی از پروژه‌ی شهر عربی بخشی از دبی‌لند است که به دنبال بحران مالی سال ۲۰۰۸ متوقف شد. در آوریل سال ۲۰۱۴ از طرف بانک اسلامی ابوظبی، ۱٫۲ میلیارد درهم وام به این پارک اعطا شد. این پارک در حال حاضر ۳٫۶ میلیارد درهم ارزش دارد.

توسعه‌دهندگان پارک پیش‌بینی می‌کنند که این مجموعه روزانه ۱۰ هزار بازدیدکننده خواهد داشت و گنجایش ۲۰ هزار نفر را دارد. این مجموعه قرار بود در اوایل سال ۲۰۱۴ افتتاح شود؛ اما این تاریخ تا اواخر ۲۰۱۴ به تعویق افتاد و در نهایت در ۳۱ آگوست ۲۰۱۶ افتتاح شد.

این پارک، دربردارنده‌ی ۱۷ وسیله‌ی تفریحی موضوعی و یکی از بهترین جاهای دیدنی دبی برای تفریح با کودکان است.

آی ام جی دبی

بخش‌های موضوعی پارک

همان طور که پیش از این گفتیم، این پارک از چهار بخش موضوعی تشکیل شده است و علاوه بر این یک مجموعه‌ی سینمایی ۱۲ پرده‌ای هم دارد.

بخش کارتون نتورک

این قسمت یکی از چهار بخش موضوعی پارک است که بر اساس شخصیت‌های کارتونی کارتون نتورک طراحی شده است. در این مجموعه اولین سینمای ۵ بعدی دنیا با نام بن‌تن و بزرگ‌ترین فروشگاه بن‌تن دنیا واقع شده است. انواع رستوران، تعدادی فروشگاه و نمایش‌های زنده از دیگر تفریحات این بخش از پارک هستند.

بخش مارول

یکی دیگر از بخش‌های موضوعی پارک، بخش مارول است که بر اساس کاراکترهای محبوب مارول طراحی و ساخته شده است. در این بخش از تفریحاتی جذاب با محوریت شخصیت‌هایی چون هالک، اسپایدر من، ثور و... لذت می‌برید. در این قسمت از پارک هم رستوران‌ها و فروشگاه‌های موضوعی وجود دارد.

ماجراجویی دایناسوری در دره‌ی گمشده (Lost Valley-Dinosaur Adventure)

این بخش که مالکیت معنوی آن در اختیار شرکت آی ام جی است دارای رولر کوسترها و دایناسورهای متحرک است و رستوران و فروشگاه هم دارد.

بولوار آی ام جی

آی ام جی دبی

چهارمین بخش از پارک جایی برای خوشامدگویی به بازدیدکنندگان و راهنمایی آن‌ها برای ادامه‌ی ماجواجویی در بخش‌های دیگر پارک است. در این قسمت، بخشی به عنوان هتل تسخیر شده وجود دارد. فروشگاه و رستوران، از دیگر بخش‌های این قسمت از پارک را تشکیل می‌دهند.

اطلاعات ضروری در مورد پارک

ساعت کار

این مجموعه‌ی تفریحی در تمام ۳۶۵ روز سال، باز است.

 • از یکشنبه تا چهارشنبه از ۱۱ صبح تا ۹ شب
 • پنجشنبه، جمعه و شنبه از ۱۱ صبح تا ۱۰ شب

البته این ساعت‌ها ممکن است در روزهای مختلف و به مناسبت‌های مختلف تغییر کند مثلا در تعطیلات عید فطر.

آی ام جی دبی

دسترسی به پارک

این مجموعه در مسیر شیخ محمد بن زاید در کنار دهکده‌ی جهانی در قلب دبی قرار دارد.

اگر در دبی اقامت دارید، با تاکسی، اتوبوس‌های توریستی می‌توانید از هتل محل اقامت تان به این پارک دسترسی داشته باشید.

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی

دنیای ماجراجویی آی ام جی، ایستگاه مستقیم مترو ندارد؛ اما با استفاده از تاکسی می‌توانید از ایستگاه‌های متروی زیر خود را به این مجموعه برسانید:

 • دبی مال در حدود ۲۵ کیلومتری
 • مرکز خرید امارات از حدود ۳۰ کیلومتری

از این دو ایستگاه می‌توانید با تاکسی مسیر کوتاهی را تا پارک بروید. البته در خود پارک هم ایستگاه تاکسی وجود دارد که در ساعت‌های کار مجموعه هر زمان که خواستید می‌توانید سوار شوید و به محل اقامت‌تان بروید.

اگر در دبی اقامت ندارید می‌توانید از طریق مسیرهای زیر خود را به پارک برسانید:

از فرودگاه

این مجموعه‌ی تفریحی از دو فرودگاه بین‌المللی دبی، دسترسی راحتی دارد. یکی فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم که در ۵۰ کیلومتری مجموعه قرار دارد و دیگری فرودگاه بین‌المللی دبی که در ۳۰ کیلومتری مجموعه قرار دارد.

از ابوظبی

این مجموعه‌ی تفریحی از آنچه که تصور می‌کنید به ابوظبی نزدیک‌تر است. فرودگاه بین‌المللی ابوظبی فقط ۱۲۰ کیلومتر تا این مرکز فاصله دارد.

امکانات پارک

پارکینگ رایگان در این مجموعه وجود دارد که ظرفیت بالایی دارد.

صندوق امانات برای نگه داشتن وسایلتان در مجموعه در نظر گرفته شده است که با توجه به ابعاد آن‌ها قیمت‌شان متفاوت است.

دستگاه‌های خودپرداز در ورودی اصلی و در مجاورت صندوق‌های امانات در بولوار IMG و در لابی ورودی پارک قرار گرفته‌اند.

در این مجموعه مرکز کمک‌های اولیه در بخش دره‌ی گمشده آماده‌ی پاسخگویی و خدمت‌رسانی به بازدیدکنندگان است.

قوانین پارک

آی ام جی دبی

ورود به این مجموعه و تهیه‌ی بلیط آن به معنی تایید برخی قوانین و مقرراتی است که برای حفاظت از بازدیدکنندگان و حفظ امنیت این مجموعه در نظر گرفته شده است. این مقررات را می‌توانید به طور کامل از سایت رسمی مجموعه دریافت کنید. در ادامه برخی از اقلام ممنوعه را که اجازه‌ی ورورد به پارک ندارند عنوان می‌کنیم:

 • انواع سلاح
 • مواد محترقه مثل انواع وسایل آتش‌بازی
 • نوشیدنی‌های الکلی
 • داروهای غیرمجاز و مواد مخدر
 • لباس‌های نامناسب و توهین آمیز
 • حیوانات خانگی
 • اسکیت، اسکوتر یا کفش‌های چرخ‌دار
 • صندلی‌های تاشو
 • سلفی‌ استیک و سه‌پایه

برای بازدید از این شهربازی و تجربه سایر تفریحات دبی می‌توانید با تور به این شهر سفر کنید. برای یافتن تورهای ارزان دبی می‌توانید از کجارو کمک بگیرید. به آسانی جستجو کنید، فهرستی متنوع از تورهای آژانس‌ها را ببینید ارزان‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

دیدگاه  

  تبلیغات