صدور روادید اینترنتی جمهوری آذربایجان برای اتباع ایرانی آغاز شد

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۰
صدور روادید اینترنتی جمهوری آذربایجان برای اتباع ایرانی آغاز شد

در راستای توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در بخش گردشگری امکان دریافت روادید جمهوری آذربایجان برای اتباع ایرانی ظرف سه روز از طریق رایانه فراهم شد.

«حکمت حاجی اف» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان گفت:

با ایجاد این سامانه اتباع کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران می‌توانند از این پس درهفت روز هفته بدون مراجعه به نمایندگی‌های سیاسی کنسولی جمهوری آذربایجان در محل اقامت خود با مراجعه به سامانه «آسان ویزا» در مدت سه دقیقه فرم الکترونیک مربوطه را تکمیل و سه روز بعد نسبت به اخذ روادید خود اقدام کنند.

وی افزود متقاضیان اخذ روادید الکترونیک باید با ورود به سامانه (3*3*3) از طریق آدرس اینترنتی (evisa.gov.az) به صورت آنلاین درخواست روادید خود را ثبت کنند. این سامانه پس از سه روز کاری مجوز لازم را صادر و مراتب را از طریق آدرس ایمیل به اطلاع متقاضی می‌رساند و او می‌تواند پس از چاپ و همراه داشتن مجوز روادید خود به جمهوری آذربایجان سفر کند.

ویزای اینترنتی آذربایجان

«جواد جهانگیرزاده» سفیر ایران در جمهوری آذربایجان هم با اعلام اینکه صدور روادید اینترنتی از طرف جمهوری آذربایجان برای اتباع ایرانی با هدف تسهیل و افزایش رفت و آمدهای مردم دو کشور صورت می‌گیرد، افزود ایران سال‌هاست به این منظور روادید خود را لغو کرده است.

وی خاطر نشان کرد هموطنان بدانند که روادیدی که از طریق این سامانه صادر می‌شود حداکثر سی روزه است و متقاضیان درخواست روادید بیش از سی روز باید به نمایندگی‌های سیاسی کنسولی جمهوری آذربایجان در محل اقامت خود مراجعه کنند.

برچسب‌ها خانواده کجارو

دیدگاه