انتشار لیست سیاه گردشگران بدرفتار در رسانه‌های چین

تیم  کجارو
یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۵
انتشار لیست سیاه گردشگران بدرفتار در رسانه‌های چین

دولت چین به منظور آموزش و مقابله با بدنامی گردشگران چینی، نام گردشگرانی را که در همیالیا دیوارنویسی می‌کنند، درلیست سیاه ثبت می‌کند.

دولت چین با اجرای سیستم جدیدی برای ثبت نام گردشگران بدرفتار در محوطه‌های گردشگری و به منظور آموزش و اطلاع‌رسانی به این گردشگران، نام گردشگرانی راکه در کمپ های هیمالیا و دیوارهای کوهستانی دست به نقاشی دیواری می‌زنند، در فهرست سیاه ثبت می‌کند.

دفتر ملی گردشگری چین اعلام کرد که به زودی سیستمی برای ثبت نام گردشگرانی که در مقصدهای مختلف گردشگری دست به رفتارهایی چون نقاشی دیواری یا یادگاری‌نویسی و مانند آن می‌زنند، ایجاد می‌کند.

با آغاز سال ۲۰۱۶ دولت چین سیستمی را راه‌اندازی کرده است که نام گردشگران بدرفتار را که در مکان‌هایی چون قله‌ی اورست دست به نقاشی دیواری و یادگاری‌نویسی زده‌اند در فهرست سیاه ثبت و از طریق رسانه‌های عمومی در اختیار همه قرار خواهد گرفت.

«گو چانلیی» معاون مدیر دفتر گردشگری در شهرستان «تینگیری» در منطقه خودمختار تبت در جنوب غربی چین با اعلام این مطلب یادآور شد که بازدیدکنندگان از این پس برای ورود به منطقه هیمالیا ثبت نام کنند و این سبب می‌شود که دستیابی به افراد بدرفتار که دست به تخریب می‌زنند آسان‌تر شود.

گو، بیان کرد که کمپ اصلی در شمال هیمالیا درارتفاع ۵۲۰۰ متری شاهد تعداد زیادی نقاشی دیواری است و ما به طور جداگانه تابلوهایی ویژه برای علاقمندان به نقاشی‌های دیواری ایجاد کرده‌ایم.

مقامات گردشگری چین همچنین قصد دارند تا تعدادی از دیوار نقاشی در کمپ اصلی ایجاد کنند. این اقدام مشابه با منطقه ویژه‌ی نقاشی دیواری است که در دیوار بزرگ و تاریخی چین ایجاد شده تا گردشگران بتوانند به نحوی که آسیبی به اثر نرساند احساسات و افکار خود را بیان کرده و در نهایت باعث تغییر عادت به نگارش بر آثار و محوطه‌های تاریخی و طبیعی گردشگران چینی شود.

فصل اوج دیدار از اورست به عنوان محبوب‌ترین اثر طبیعی در تبت از ماه مه آغاز می‌شود که با سفر حجم بالایی از گردشگران چینی همراه است که باهدف دیدار از زیبایی‌های این منطقه عازم همیالیا می شوند. تنها در سال ۲۰۱۵ بیش از ۴۰ هزار نفر از کمپ اصلی دراین منطقه‌ی کوهستانی دیدار کردند. میانگین سفر به این منطقه روزانه ۵۵۰ سفر است.

منبع مهرنیوز
برچسب‌ها چین توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات