روس‌ها و اماراتی‌ها به ترتیب کم‌توقع‌‌ ترین و پرتوقع‌ ترین مشتریان هتل‌ها

روس‌ها و اماراتی‌ها به ترتیب کم‌توقع‌‌ ترین و پرتوقع‌ ترین مشتریان هتل‌ها

تیم  کجارو
| چهار شنبه, ۱۸ فروردین ۹۵ ساعت ۱۷:۳۰

روس‌ها آسان‌گیرترین و کم توقع‌ترین مشتریان و شهروندان اماراتی پرتوقع‌ترین و ناراضی‌ترین مشتریان صنایع هتل‌داری هستند.

طبق نتایج بررسی‌هایی که درمورد سخاوت مشتریان هتل‌ها از ملیت‌های مختلف از نظر میزان سخاوت آنان در ارزیابی خدمات هتل‌ها صورت گرفت، روس‌ها بالاترین رتبه از میزان رضایت و گردشگران اماراتی سخت گیرترین ومتوقع‌ترین ملیت‌ها در زمینه خدمات هتل‌ها به مسافران را کسب کردند.

این بررسی‌ها که توسط یک آژانس مسافرتی آنلاین به نام «آگودا» درجولای سال ۲۰۱۵ صورت گرفت، با این هدف که مشخص شود میزان رضایت کدام ملیت‌ها از میانگین نرخ رضایت از هتل‌ها بالاتر و کدامیک کمتر از سطح میانگین رضایت بوده است، انجام شد.

این بررسی‌ها نشان داده است که مسافران روس تمایل به ارایه بالاترین نمره برای رضایت از خدمات هتل‌ها داشته اند. میزان رضایت روس‌ها از هتل‌ها نسبت به همه ملیت‌ها ۰/۵۶ درصد بالاتر از میانگین جهانی است. دراین نظرسنجی بیش از ۸ نفر از هر ۱۰ نفر که مورد پرسش قرار گرفته‌اند از خدمات هتل‌داری درهتل‌هایی که اقامت داشتند، ابراز رضایت کرده‌اند.

پس از روس‌ها، گردشگران و مسافران مصری، سپس ایرلندی‌ها و لهستانی‌ها دراین جدول بالاترین میزان رضایت را از هتل‌های مورد اقامت خود ابراز کرده‌اند.

مسافران چینی نیز دراین جدول، از جمله مسافران سخاوتمند و آسان‌گیر بوده‌اند و مسافران امریکایی و بریتانایی و سپس استرالیایی‌ها در ردیف‌های بعدی جای داشته‌اند.

در سوی دیگر این جدول مسافران اماراتی با ۰/۳۲ امتیاز به هتل‌های محل اقامت خود، کمتر از میانگین رضایت جهانی قرار دارند. ژاپنی‌ها، عمان، هند و قطر مسافران نیز درمیان این گروه از مشتریانی هستند که رضایت کمتری داشته‌اند.

«جان براون» مدیر دفتر عملیاتی موسسه آگودا، مسافران از کشورهای مختلف تمایل دارند که استانداردهای مختلفی را در امتیاز‌دهی مد نظر قرار دهند. این استانداردها بسته به الگوهای سفر، قدرت مالی درپرداخت هزینه‌ها و علایق و نیز بی‌علاقه‌گی‌های کلی و سلیقه عمومی‌شان با هم متفاوت است. مشتریان ما اغلب از سراسر جهان در امتیاز دهی و نظرسنجی ما شرکت می‌کنند که بازتاب میانگین رضایت مشتریان از سراسر جهان است.

مسافران از کشورهای کانادا، آفریقای جنوبی و تایوان نیز نزدیک‌ترین نمرات را به میانگین جهانی شاخص رضایت‌مندی از خدمات هتل‌داری در سطح جهان به هتل‌های محل اقامت خود داده‌اند.

منبع CHN
برچسب‌ها امارات

دیدگاه  

    تبلیغات