تمایل گردشگران روسیه برای سفر به ایران

تمایل گردشگران روسیه برای سفر به ایران

مینا داودی
| چهار شنبه, ۱ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۱۹:۳۰

به‌دنبال سفر هیئت روسی به استان همدان، شهرستان نهاوند میزبان وزیر فرهنگ ایالت ایکاترینبورگ استان سوردلوفسک روسیه بود.

پاول کرکف در نشست با سرمایه‌داران شهرستان نهاوند با بیان این‌که ایران تا پیش از حضور سنایی به‌عنوان سفیر ایران در کشور روسیه، چندان شناخته‌شده نبود، اظهار کرد:

اکنون گردشگران روسی تمایل زیادی برای حضور و شناخت ایران، استان همدان و بویژه شهرستان نهاوند دارند.

او ادامه داد: ایران با تاریخ بلند و فرهنگ قوی، انسان‌هایی با اراده، قوی و دوست‌داشتنی دارد، به‌طوری که برای دیدن مردم هر کشور فقط نباید به پایتخت آن کشور نگاه کرد، بلکه باید به شهرهای دیگر رفت و دید مردم آن مناطق چطور زندگی می‌کنند. از آنجا که ایران طبیعتی شگفت‌انگیز و مکان‌های گردشگری زیادی دارد، می‌توانیم از این پتانسیل‌ها برای تبادل گردشگر استفاده کنیم.

وی با دعوت از مسئولان شهرستان نهاوند برای حضور در این استان روسیه، از مهمان‌نوازی مردم همدان قدردانی کرد و گفت: در نمایشگاهی که از ۱۱ تا ۱۴ ماه ژوئن در استان ایکاترینبورگ برگزار می‌شود، از حضور فعالان شهرستان نهاوند در زمینه‌های فرهنگی و گردشگری استقبال می‌شود و یک غرفه در اختیارشان گذاشته می‌شود. این نمایشگاه برای هفتمین‌بار در ایکاترینبورگ برگزار می‌شود و نمایندگان صنایع بزرگ دنیا به این شهر می‌آیند. این منطقه محل مناسبی برای مذاکرات بین‌المللی است.

او اضافه کرد: هر سال نشستی در بخش گردشگری در روسیه برگزار می‌شود که در آن، ۲۶ کشور از تمام نقاط جهان شرکت می‌کنند. امیدواریم ایران جزو ۱۰ کشور اول باشد و در آن نشست شرکت کند.

فرماندار شهرستان نهاوند نیز گفت: نهاوند از نظر تاریخی پیشینه‎ای کهن دارد و شهرستانی با توانمندی‌های بسیار در بخش‌های میراث فرهنگی، گردشگری، کشاورزی، صنعت و معدن است.

کریم حمیدوند با بیان این‌که فرهنگ یک ملت که ساخته شود، اقتصاد آن هم ساخته و آباد خواهد شد، افزود: نهاوند دارای پتانسیل‌های خوبی در بخش صنعت است و می‌توان از آن برای ساخت صنایع بسیار مهم که یک نیاز ضروری است، استفاده کرد.

او با اشاره به این‌که شهرستان نهاوند در بخش گردشگری پتانسیل‌های خوبی دارد، بیان کرد: شهرستان نهاوند با بهره‌مندی از سراب‌های جوشان، مواهب طبیعی مانند سراب‌های گیان، فارسبان و گاماسیاب و کوه‌ها و دشت‌های سرسبز، آماده پذیرش گردشگر است.

منبع ایسنا
برچسب‌ها لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات