مقدمات سرمایه گذاری درکویر زیبای مرنجاب فراهم شد

مقدمات سرمایه گذاری درکویر زیبای مرنجاب فراهم شد

تیم  کجارو
| شنبه, ۱ اسفند ۹۴ ساعت ۱۵:۳۰

به گفته معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مقدمات سرمایه‌گذاری در کویر زیبای مرنجاب فراهم شده است.

 سمیع الله حسینی مکارم، معاون سازمان میراث فرهنگی درباره پتانسیل کویر مرنجاب در جذب سرمایه تاکید کرد و گفت:

منطقه نمونه گردشگری مرنجاب به‌لحاظ نزدیکی به مرکزیت کشور، شرایط زیست محیطی و طبیعی و داشتن دریاچه نمک در کشور از مناطق منحصربه‌فرد و مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

وی با اشاره به انجام مزایده و واگذاری کارونسرای مرنجاب به یک شرکت تعاونی افزود:

متاسفانه این مقدار سرمایه‌گذاری و خدمات صورت گرفته در شان شهرستان و استان اصفهان نیست و امیدواریم که با سرمایه‌گذاری بیشتر و هماهنگی مسئولان استان و صندوق احیا این مجموعه نمونه گردشگری در جایگاه واقعی خود قرار بگیرد.

به‌طور میانگین هر هفته ۲ هزار گردشگر داخلی و خارجی از کویر مرنجاب دیدن می‌کنند، این منطقه یکی از نقاط مورد توجه گردشگران در زمینه کویرنوردی، شترسواری، «آف رود سواری»، کارهای تحقیقی و پژوهشی و رصد ستارگان است.

کویر مرنجاب در شمال آران و بیدگل در استان اصفهان قرار دارد. این کویر از شمال به دریاچه نمک، از غرب به کویر مسیله و دریاچه‌های نمک حوض سلطان و حوض مره، از شرق به کویر بند ریگ و پارک ملی کویر و از جنوب به شهرستان آران و بیدگل محدود می‌شود.

کویر مرنجاب یکی از زیباترین نقاط کویری ایران محسوب می‌شود، تپه های شنی بلند و جنگل‌های تاق جلوه زیبایی به این منطقه بخشیده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه  

    تبلیغات