بازی و هیجان را در شهر بازی آی ام جی دبی تجربه کنید

نیلوفر دوشیری
چهار شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵
بازی و هیجان را در شهر بازی آی ام جی دبی تجربه کنید

سفر در دبی به معنای انواع تفریح‌های مختلف، سرگرمی‌های جالب، خرید و در یک کلام تجربه‌ی سفری شگفت‌انگیز است. شهربازی آی ام جی دبی، جایی است که گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند و از مکان‌هایی است که «باید» از آن دیدن کنید.

دنیای هیجان و ماجراجویی آی ام جی (IMG)، شهربازی سرپوشیده‌ای است که در امارات متحده‌ی عربی و در شهر دبی واقع شده است. این شهربازی سرپوشیده با مساحت یک و نیم متر مربع، بزرگ‌ترین شهربازی سرپوشیده در جهان است که درجه‌ی حرارت داخلی آن نیز کنترل می‌شود. این شهربازی با گنجایش بیش از بیست هزار نفر در روز، ارائه دهنده‌ی انواع بازی‌های هیجان انگیز مثل ترن هوایی، بازی‌های وحشتناک و دلهره‌آور است که آدرنالین را به شدت بالا می‌برد. اکثر این بازی‌ها بر اساس شخصیت‌های کارتونی ساخته شده‌اند. همچنین این شهربازی پر از مغازه‌های مختلف است و سینمایی بسیار بزرگ است. 

این شهربازی که در جاده‌ی شیخ محمد ابن زیاد قرار دارد، امروز به یکی از مکان‌هایی تبدیل شده که گردشگران باید از آن دیدن کنند. با رفتن به این پارک، اوقاتی خوش را برای خود و خانواده‌تان فراهم کنید.

برای سفر به دبی می‌توانید تور دبی را در کجارو جستجو کرده و بهترین آفر تور را از میان آژانس‌های معتبر مسافرتی با پایین‌ترین قیمت خریداری کنید. همچنین برای داشتن برنامه‌ریزی دقیق‌تر برای سفر خود، کجارو فهرست کاملی از جاهای دیدنی دبی را در اختیار شما قرار داده است که ضمن کسب اطلاعات لازم، سفر راحت‌تر و بهتری به دبی داشته باشید.

تاریخ

شهربازی آی ام جی

این پارک توسط الیاس و مصطفی گلداری (گروه آی ام جی) و به عنوان بزرگ‌ترین شهربازی سرپوشیده‌ی دنیا ساخته شد. ساخت این شهربازی جزیی از پروژه‌ی شهر عرب و دبی‌لند بود که با بحران مالی سال ۲۰۰۸، متوقف شد. در سال ۲۰۱۴ برای ساخت پارک، حدود ۳۲۶ میلیون دلار از بانک اسلامی ابوظبی وام گرفتند. درحالی‌که ارزش پارک ۱ میلیارد دلار بود. سازندگان پارک عقیده داشتند که این پارک روزانه ده هزار بازدید کننده خواهد داشت و گنجایش بیست هزار بازدید کننده را نیز خواهد داشت. در ابتدا گفته شد که این پارک اوایل سال ۲۰۱۴ افتتاح خواهد شد سپس این زمان به اواخر سال ۲۰۱۴ تغییر کرد. اما در نهایت افتتاح آن به ماه آگوست سال ۲۰۱۶ موکول شد. این شهر بازی دارای ۱۷ بازی مختلف است.

قسمت‌های مختلف پارک

این پارک دارای ۴ قسمت مختلف است که در اصلاح به آن‌ها نقاط حماسه‌ای گفته می‌شود. همچنین در این پارک، سینمایی بسیار بزرگ نیز وجود دارد. 

شبکه‌ی کارتون

شهربازی آی ام جی

شبکه‌ی کارتون یکی از چهار نقطه‌ی گفته شده است. ساخت این قسمت از شخصیت‌های کارتونی الهام گرفته است. این قسمت دارای سینمای ۵ بعدی بن ۱۰ (Ben10) است و همچنین بزرگ‌ترین فروشگاه بن ۱۰ نیز در این‌جا قرار دارد. 

همچنین از کاتون‌های مختلف دیگری نیز در این قسمت استفاده شده است. انواع رستوران و فروشگاه‌های مختلف هم در شبکه‌ی کارتون وجود دارد.

شگفت انگیز (مارول)

شهربازی آی ام جی

قسمت دیگر، بخش شگفت انگیز است که شخصیت‌های آن، از شخصیت‌های مارول (Marvel) گرفته شده‌اند. گفته شده بود که در این قسمت سینمای سه بعدی برای نمایش برخی کارتون‌ها و فیلم‌ها راه اندازی خواهد شد. این سینما در ماه ژوئن سال ۲۰۱۵ و پس از بیرون آمدن فیلم انتقام جویان: عصر اولتران، راه اندازی شد. 

این بخش به غیر از انتقام جویان، شامل قسمت‌های دیگر مثل هالک، ثور و مردم عنکبوتی نیز، است. همچنین در این‌جا نیز انواع رستوران‌ها و فروشگاه‌ها به چشم می‌خورد.

دره گم شده، ماجراجویی دایناسور

شهربازی آی ام جی

مالکیت فکری این قسمت منحصرا متعلق به شرکت آی‌ام‌جی است. در این قسمت با ربات دایناسور‌ها و ترن‌های هوایی رو‌به‌رو خواهید شد. از دیگر دیدنی‌های این قسمت می‌توان از دایناسور دزد چابک، سرزمین ممنوعه، غارتگر، چرخ و فلک و قلعه‌ی ماجراجویی نام برد. همچنین در این قسمت می‌توانید از انواع فروشگاه‌ها و رستوران‌ها نیز استفاده کنید.

بلوار آی ام جی

چهارمین نقطه، بلوار آی‌ام‌جی است که به مهمانان خوشامد گویی گفته و آن‌ها را برای استفاده از سه نقطه‌ی دیگر آماده می‌کند. 

از دیدنی‌های این قسمت می‌توان از هتل وحشت نام برد. رستوران‌ها و فروشگاه های مختلف نیز برای خرید یا غذا خوردن وجود دارند. 

آدرس

امارات متحده ی عربی، دبی، جاده‌ی شیخ محمد ابن زیاد

مسیر دسترسی

از مرکز شهر به وسیله‌ی تاکسی به راحتی می‌توانید خود را به این شهربازی برسانید.

شهربازی آی ام جی

منبع wikipedia
برچسب‌ها دبی امارات

دیدگاه