برگزاری همایش آموزشی برج‌های تاریخی ایران

تیم کجارو | پنجشنبه, ۱۷ دی ۹۴ ساعت ۱۹:۳۰

دهمین نشست آموزشی از سلسله نشست‌های ماهانه اداره کل میراث فرهنگی استان تهران در سال ۹۴ با بررسی برج‌های تاریخی ایران در ۲۶ دی ماه در سالن همایش‌های موزه ملی ایران برگزار می‌شود.

 به نقل از اداره کل میراث فرهنگی تهران، رجبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران با اظهار اینکه کارگاه‌های آموزشی براساس نیازهای علمی علاقه‌مندان به حوزه‌های گردشگری و میراث فرهنگی برنامه‌ریزی و برگزار می شود، افزود:

ارتقای سطح علمی راهنمایان و فعالان صنعت گردشگری موجب افزایش رضایتمندی گردشگران فرهنگی خواهد شد.

 حضور برج‌های تاریخی طغرل در ری، برج شبلی در دماوند، برج مقبره بابامحمود در شهریار و برج علاءالدوله در ورامین  و همچنین برج‌های آزادی و میلاد که با پیروی از معماری ایرانی ساخته شده است، انگیزه ای شد برای برگزاری این دوره آموزشی تا روند تاریخی ساخت برج‌ها در ایران مورد بررسی و کارشناسی قرار گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران تبارشناسی برج‌های تاریخی، تحلیل ساختار معماری برج‌ها، تبیین کارکردها، تحلیل منظر فرهنگی و بررسی تاثیر معماری برج‌های تاریخی بر برج‌های مدرن ایران را از محور‌های این کارگاه آموزشی عنوان کرد.

کارگاه آموزشی برج‌های تاریخی ایران با سخنرانی  رضا نوری شادمهانی و بنفشه فراهانی در روز شنبه ۲۶ دی ماه ساعت ۱۳ در سالن همایش‌های موزه ملی ایران برگزار می شود و علاقه‌مندان برای شرکت در کارگاه آموزشی کافی است نام و نام خانوادگی خود را به شماره ۵۰۰۰۲۰۳۰۰۰۱۰۰ ارسال کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها میراث فرهنگی

دیدگاه  

    تبلیغات