ورود نخستین قطار گردشگری داخلی به زاهدان

ورود نخستین قطار گردشگری داخلی به زاهدان

مینا داودی
| دوشنبه, ۶ مهر ۹۴ ساعت ۱۷:۰۰
نخستین قطار گردشگری داخلی متشکل از اعضای انجمن صنفی راهنمای گردشگری، مدیران برخی آژانس و راهنمایان گردشگری سراسر کشور امروز دوشنبه وارد زاهدان شد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم افزود:
در این تور بیش از ۶۰ نفر از فعالان عرصه گردشگری کشور حضور دارند که در مدت حضور چهار روزه خود در استان از دو ناحیه گردشگری سیستان و تفتان دیدن می کنند.
مجتبی میرحسینی ادامه داد:
امروز در نخستین روز ورود اعضای این تور قسمتهای مختلف شهرستان زاهدان مورد بازدید قرار می گیرد.
وی اظهار داشت:
آشنایی با آثار و جاذبه های دیدنی سیستان و بلوچستان به منظور جلب گردشگران بیشتر به استان از جمله مهمترین اهداف برگزاری این برنامه است.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت:
به مناسبت هفته گردشگری برنامه های مختلفی در استان درحال اجرا است که از آن جمله می توان به برگزاری برنامه شهرگردی در تمامی شهرهای استان با مشارکت شهرداری ها و همایش پیاده روی گردشگری در زاهدان از ساختمان دادگستری تا موزه منطقه ای جنوب شرق اشاره کرد.
میر حسینی ادامه داد:
تجلیل و گرامیداشت فعالان عرصه گردشگری نیز از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده این هفته در استان است.
استان سیستان و بلوچستان با ۱۹ شهرستان زاهدان، زابل، هیرمند، زهک، هامون، نیمروز، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران، مهرستان، ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار و داشتن صدها اثر باستانی، تاریخی، فرهنگی و مکانهای تفریحی و دیدنی، سواحل زیبا، بازارهای متعدد با کالاهای داخلی و خارجی، منطقه آزاد و کوه سرفراز تفتان و از همه مهمتر مردمی مهربان و میهمان نواز میزبان مسافران و گردشگران است. وجود مرزهای طولانی زمینی و دریایی و سدها و رودخانه های متعدد، باغات میوه های گرمسیری و صنایع دستی منحصر به فرد از دیگر توانمندیها و جاذبه های پهناورترین استان کشور است. سفر به سیستان وبلوچستان از طریق هوایی، دریایی و سه مسیر زمینی خراسان- زاهدان - زابل، کرمان - زاهدان، کرمان - ایرانشهر و جاسک -کنارک - چابهار امکان پذیر است. منبع: ایرنا

دیدگاه  

    تبلیغات