غبار به قصرشیرین هم رسید

غبار به قصرشیرین هم رسید

مینا داودی
| پنجشنبه, ۲۶ شهریور ۹۴ ساعت ۱۲:۰۱

ورود یک توده هوای غبارآلود که از بامداد روز شنبه هفته جاری قصرشیرین را فرا گرفت برای ششمین روز متوالی در روز پنجشنبه نیز موجب آلودگی و کاهش دید افقی در این شهرستان مرزی شده است.

رییس اداره هواشناسی قصرشیرین در گفت و گو با خبرنگاران میزان دید افقی ناشی از گرد و غبار امروز در این شهرستان مرزی را شش هزار متر اعلام کرد و گفت:
این میزان چهار هزار متر از حد استاندارد یک هوای سالم که ۱۰ هزار بوده کمتر است.
حیدر چوپانی دمای فعلی هوای قصرشیرین را ۳۳ درجه سلسیوس و رطوبت موجود در هوا را نیز ۱۶ درصد ذکر کرد و افزود:
پیش بینی می شود بیشینه دمای هوای امروز این شهرستان به ۴۰ درجه سلسیوس بالای صفر افزایش یابد.
وی گفت:
غبار موجود برای چند روز آینده نیز بر آسمان قصرشیرین حاکم است و در این مدت برای برخی ساعت ها نیز غلظت غبار و وزش باد شدید پیش بینی می شود.
وی اظهار کرد:
از ابتدای امسال تاکنون آسمان قصرشیرین ۹۲ روز درگیر غبار بود که در فروردین ۹، اردیبهشت ۱۵، خرداد ۲۲، تیر ۱۷ روز، مرداد ۱۳ و در شهریور ماه جاری نیز ۱۵ روز آسمان این شهرستان مرزی با گرد و خاک همراه بوده است.
گرد و غبار در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی در غرب کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابانهای عراق است که غبار آن پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی شده و هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور را آلوده کرده است. طبق توصیه پزشکان، شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر از ورود به فضای باز خودداری کرده و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند. شهرستان قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد.
منبع: ایرنا

برچسب‌ها کرمانشاه عراق

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تورهای برگزیده

    تورهای برگزیده

    تبلیغات