۲۵ فعالیت رایگان برای کودکان در تورنتو: قسمت ششم، جستجو در تاریخ شهر

محمد حسین غفاری
شنبه، ۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۳۰
۲۵ فعالیت رایگان برای کودکان در تورنتو: قسمت ششم، جستجو در تاریخ شهر
تورنتو یک شهر بسیار جالب و هیجان انگیز برای گردش و تفریح به همراه خانواده است. این هیجان مخصوصا وقتی هوا رو به گرمی می‌رود، نمود بیشتری پیدا می‌کند. در اینجا ۲۵ مورد از انواع کارهایی را نام برده‌ایم که می‌توان با هزینه بسیار کم یا به طور کاملا رایگان برای بچه‌ها در تورنتو انجام داد، که بسیاری از فعالیت‌های بیرونی یا داخل فضا با در نظر گرفتن شرایط فصلی و آب و هوایی را شامل شود.

پرسه در زندگی روستایی

EML_riverdalejpg 10300678283_ff867fb905_b مزرعه ریوردیل (Riverdale)، طعم دیگری از کانادا را در مرکز شلوغ شهر ارایه می دهد. مساحت این مزرعه در حدود ۵/۷ جریب است که در آن سازه‌های چوبی، حوضچه و باغ‌های سبزیجات قرار داشته و محیط نمونه‌ای برای آشنایی با کشاورزی و منابع طبیعی کانادا است. بچه‌ها می‌توانند حیوانات را از نزدیک ببینند، با کشاورزان صحبت و کارهای روزمره آن‌ها را از نزدیک تماشا کنند.

آشنایی با تاریخ رسانه ها

IMG_0483 دفتر اصلی تلویزیون CBC که در تورنتو قرار دارد، یک مرکز دوست داشتنی اما کمتر شناخته شده برای بچه ها دارد: موزه ی CBC. بچه ها وارد بخشی نمایشگاهی می شوند که در آن می توانند برنامه های مورد علاقه خود در CBC را تماشا کنند. والدین نیز می توانند برای یادآوری خاطرات گذشته خود، نگاهی به برنامه آقای درساپ (Mr. Dressup) و خانه درختی کیسی و فینگان (Casey & Finnegan) بیندازند. بچه های بزرگتر می توانند از نمایشگاه اخبار CBC و تجهیزات قدیمی رسانه ای دیدن کنند.

قدم زدن در گورستان تورنتو

Mount_Pleasant_Cemetery,_Eaton,_Toronto_3121 cemetery گردشی در قبرستان تورنتو نیز می تواند فرصت مناسبی برای آشنایی با برخی مشاهیر قدیمی شهر باشد. این کار به مانند قدم زدن در تاریخی واقعی است. در این مکان می توانید به دنبال کاشفان انسولین با نام های سر فردریک بانتینگ (Sir Frederick Banting) و چارلز بست (Charles Best)، بازیکن هاکی به نام بیلی بارچ (Billy Burch)، خلبان رهگیر نخبه به نام دیکینز (Dickins)، پیانیستی به نام گلن گولد (Glenn Gould)، نخست وزیر آقای ویلیام لیون مکنزی کینگ (William Lyon Mackenzie King)، طرفدار حقوق زنان دکتر امیلی هووارد استو (Emily Howard Stowe)، تعدادی از ساکنان ابدی اینجا هستند. همچنین سعی کنید توقفی هم در محل یادبود کشتی بخار نورونیک و جایگاه ملکه ایرلند داشته باشید. منبع: www.where.ca

برچسب‌ها توریسم تاریخی

دیدگاه  

    تبلیغات