کنسرت‌ های موسیقی در اماکن تاریخی به شکل مشروط برگزار می‌شود

کنسرت‌ های موسیقی در اماکن تاریخی به شکل مشروط برگزار می‌شود

ساحره چمنی
| سه شنبه, ۶ مرداد ۹۴ ساعت ۱۴:۰۰

 به گفته‌ی رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در صورت تایید کارشناسان این نهاد و صدور مجوز وزارت ارشاد، گروه‌های موسیقی می‌توانند در اماکن تاریخی کنسرت اجرا کنند.

مسعود سلطانی‌فر در زمینه امکان و چگونگی برگزاری کنسرت‌های موسیقی در اماکن تاریخی کشور گفت:

اصولا شرایط و نحوه برگزاری کنسرت‌ها در کشور توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین می‌شود، اگر کنسرتی با مجوز این نهاد باشد به طور حتم برگزاری آن به درخواست گروه اجرایی در اماکن تاریخی نیز مانعی ندارد.

به گفته‌ی وی، برپایی کنسرت در اماکن تاریخی مهمی چون تخت جمشید که در سال‌های گذشته باعث بحث‌های فراوانی در میان کارشناسان مسائل فرهنگی شده است، گفت:

به طور حتم اگر کارشناسان میراث به این نتیجه برسند که اجرای کنسرت در این مکان تاریخی و اماکنی از این دست آن هم در بخش هایی از آن مشکلی ندارد و صدمه‌ای به این آثار نمی‌زند ما مخالفتی برای برگزاری کنسرت در اماکن تاریخی نداریم.

سلطانی‌فر افزود:

ما هیچ مشکلی برای برگزاری کنسرت‌ها در اماکن تاریخی فرهنگی نداریم، اما این برنامه‌ها هم باید از وزارت ارشاد مجوز داشته باشند و هم کارشناسان سازمان باید تاییدیه برگزاری کنسرت در مکان های تاریخی را صادر کنند. در صورت تایید این موارد، سازمان این آمادگی را دارد که کنسرت ها را در اماکن تاریخی میزبانی کند.

منبع: میراث آریا  

برچسب‌ها موسیقی

دیدگاه  

    تبلیغات