اعلام آمادگی شرکت آلمانی برای تعمیر و نگهداری هواپیماهای مسافربری ایران

تیم  کجارو
دوشنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰
اعلام آمادگی شرکت آلمانی برای تعمیر و نگهداری هواپیماهای مسافربری ایران
رییس شرکت "لوفت‌هانزا تکنیک " که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارایه خدمات تعمیر، نگهداری و نوسازی ناوگان هوایی در جهان است، اعلام کرد این شرکت آماده همکاری و بازگشایی دفتر خود در ایران به منظور مرمت و نگهداری هواپیماهای مسافربری ایران است.
یوهانس باسمن رئیس این شرکت آلمانی در مصاحبه با نشریه گلف نیوز امارات، با اشاره به این مساله از تمایل شرکت خود برای حضور در بازار ایران در دوران پساتحریم خبر داد. این مدیر با اشاره به رایزنی‌هایی با برخی شرکت‌های هوایی ایران از احتمال بازگشایی شعبه این شرکت در ایران خبر داد، اما تاکید کرد تا این لحظه برای باز کردن شعبه این شرکت در ایران تصمیمی  گرفته نشده است. این مدیر آلمانی گفت:
ما رویکرد بازی نسبت به این موضوع داریم. اگر دولت ایران یا شرکت‌های هواپیمایی آن کشور خواستار همکاری باشند، ما آماده‌ایم. اگر آنان می‌خواهند که شریکی خارجی داشته باشند، ما دراین‌باره فکر می‌کنیم.
این مدیر با اشاره به رایزنی‌هایی با برخی شرکت‌های هوایی ایران از احتمال بازگشایی شعبه این شرکت در ایران خبر داد، اما تاکید کرد تا این لحظه تصمیمی برای باز کردن شعبه این شرکت در ایران گرفته نشده است. باسمن با اشاره به اینکه ناوگان هوایی ایران نیاز به تعمیر و مراقبت دارد، از ظرفیت رو به رشد ناوگان هوایی ایران در سال‌های آینده خبر داد و گفت:
ایران پرجمعیت است و به طور قطع نیاز به صدها هواپیمای جدید دارد. من اطمینان دارم که ظرفیت رشد صنعت حمل‌ونقل هوایی ایران وجود دارد. من و سایر بازرگانان خارجی آماده تکمیل این زنجیره هستیم.
در سال‌های گذشته به واسطه تحریم‌های هوایی، ناوگان هوایی ایران فرسوده شده و اخیرا مقامات ایرانی از برنامه‌های بلند پروازانه‌ای برای تجهیز و خریداری هواپیماهای مسافربری جدید پس از لغو تحریم‌ها سخن گفته‌اند. از سوی دیگر به دلیل فرسودگی بسیاری از هواپیماهای مسافربری در ایران، در سال‌های گذشته سوانح هوایی در این بخش تلفات  انسانی غیر قابل جبرانی بر جای گذاشته‌اند. منبع: عصرایران

دیدگاه  

    تبلیغات