اعتبارنامه ثبت جهانی تبریز در اولین نمایشگاه حلال ابوظبی رونمایی می‌شود

عماد جعفری
یکشنبه، ۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۰
اعتبارنامه ثبت جهانی تبریز در اولین  نمایشگاه حلال ابوظبی رونمایی می‌شود
در جریان برگزاری اولین نمایشگاه گردشگری حلال ابوظبی، از «اعتبارنامه ثبت جهانی تبریز به عنوان شهر بافت فرش» رونمایی شد.
دراین نمایشگاه و در حضور جمعی از فعالان گردشگری کلان‌شهرهای اسلامی و نمایندگان غرفه‌های شرکت‌کننده در آن، ضمن رونمایی از اعتبارنامه ثبت جهانی تبریز  به عنوان شهر بافت فرش،  ابعاد مختلف این میراث ارزشمند هنری به حاضران معرفی شد. در این مراسم یک تخت ورنی نیز به عنوان نماد هنر و صنعت قالیبافی، از سوی رضا خلیلی، سرپرست سازمان گردشگری شهرداری تبریز به سید محمد علی، مدیر نمایشگاه بین‌المللی ابوظبی اعطا شد. سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز، در این مراسم، صنعت فرش را از قدیمی‌ترین هنرهای کاربردی انسان عنوان کرد و افزود:
موقعیت ویژه تبریز در عرصه صنایع‌دستی و به ویژه بافت فرش، نشان دهنده پیشینه متمدن این شهر است.تبریز امروز با برخورداری از ظرفیت‌های ویژه گردشگری، پذیرای گردشگران بین‌المللی بوده و این رویکرد را در راستای تاکید شهردار تبریز در حوزه‌های تمدن و فرهنگ ضروری می‌داند.
مطابق با اعلام رسمی شورای جهانی صنایع دستی (WCC)، پس از بررسی‌های تخصصی صورت گرفته و حضور کارشناسان بین‌المللی در ایران، شهرهای اصفهان و تبریز به عنوان شهرهای جهانی صنایع دستی و فرش به ثبت جهانی رسیدند. منبع: isna

برچسب‌ها تبریز

دیدگاه