بهترین مکان ها برای صرف صبحانه و چاشت در سن پترزبورگ

عاطفه کماسی
عاطفه کماسی جمعه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
بهترین مکان ها برای صرف صبحانه و چاشت در سن پترزبورگ

صبحانه و چاشت یکی از لدت‌بخش‌ترین وعده‌های غذایی هستند که مردمان سنت‌پترزبورگ نیز به آن اهمیت فراوان می‌دهند؛ بنابراین در سفر خود به این شهر از بهترین مکان‌هایی که صبحانه و چاشت سرو می‌کنند غافل نشوید.

روس‌ها همیشه خوردن صبحانه را لذت‌بخش و ضروری می‌دانند و روزی نیست که آن را نادیده بگیرند. حال اگر آن صبح، یک صبح تعطیل و بدون عجله باشد، لذت آن را در کنار دوستان و خانواده چند برابر می‌کنند. به همین دلیل شهر پر از مکان‌های عالی برای صرف صبحانه و چاشت است. در ادامه با بهترین نقاط سن پترزبورگ برای خوردن صبحانه آشنا می‌شویم. طبق نظرات کاربران TripAdvisor، کافه‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند، همگی مورد تایید و تحسین همه مشتریان هستند.

۱. کافه کیک و صبحانه (Cake & Breakfast)

کافه کیک و صبحانه

کافه‌ی دنج کیک و صبحانه، با آن حیاط قشنگش، متعلق به دو دوست است که پیش از این در امور مالی کار می‌کردند، اما بعد تصمیم گرفتند تمام سرمایه و وقت خود را صرف این کار  (کافه) کنند. در کافه، صبحانه و تمام مخلفاتش از ساعت ۸ تا پایان ساعت کاری سرو می‌شود. منوی «کیک و صبحانه» بسیار متنوع است و مشتری‌ها می‌توانند از صبحانه انگلیسی گرفته تا تست فرانسوی را سفارش دهند. یک مکمل عالی برای چای یا قهوه‌ی صبحانه، کیک‌های تازه‌ای است که این کافه هر روز می‌پزد. قیمت غذاهای داخل منو ۲۰ دلار و کمتر هستند.

نکته مهم دیگر مربوط به کارکنان کافه است. آن‌ها بسیار مودب هستند و تمام سعی خود را می‌کنند تا همه چیز را به انگلیسی ترجمه کنند.

 • ساعت کار: هر روز از ۸ صبح تا ۹ شب.

۲. کافه- رستوران کو-اوپ گاراژ (Co-op Garage)

کافه کو-اوپ گاراژ

کافه- رستوران کو-اوپ گاراژ که در یک حیاط خاکی شروع به کار کرد، خیلی زود محبوب شد. آن‌ها ابتدا پیتزا سرو می کردند، اما به دلیل درخواست بالای مردم، صبحانه را هم به منوی خود افزودند.  اگر از آن دست آدم‌ها هستید که صبح زود بیدار نمی‌شوید این‌جا متعلق به شما است، زیرا در این کافه تا ساعت ۶ عصر صبحانه سرو می‌کنند. این کافه‌ی تمیز، دارای فضای دلپذیر، غذای خوش طعم، و سرویس‌دهی عالی است.

 • ساعت کار: هر روز  از ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب.

۳. کافه دریمرز (The Dreamers)

کافه دریمرز

کافه دریمرز، کافه‌ی ساده‌ای است که در ساحل رودخانه فونتانکا قرار دارد. صبحانه این کافه به سه انتخاب محدود می‌شود (هر سه صبحانه اصیل روسی هستند): پوره برنج (شله) با انار و بادام، شوربای آرد جوی دو سر با طعم شکلات، و کیک پنیری (با پنیر ریکوتا). توجه اصلی در این کافه بیشتر بر تهیه قهوه است.

 • ساعت کار: هر روز از ۸ صبح تا ۲ بعد از ظهر.

۴. کافه- رستوران جروم (Jerome)

رستوران جروم

آشپز رستوران زنجیره‌ای جروم، آشپز معروف روسی، آرام مناتساکانوف (Aram Mnatsakanov) است. منوی صبحانه این رستوران بسیار ساده و شامل گرانولای نارگیل، فوکاچیا (نوعی نان ایتالیایی) با پنیر بوراتا، و میوه فصل است. کارکنان این رستوران کار خود را از ساعت ۹ صبح آغاز و پک‌های صبحانه را به‌عنوان بیرون‌بر آماده می‌کنند؛ بنابراین افرادی که صبح زودتر بیدار می‌شوند می‌توانند صبحانه خود را از این محل تهیه و به محل کار، پارک یا هرجای دیگر ببرند.

 • ساعت کار: هر روز از ۹ صبح تا ۱۲ شب.

۵. کافه بونچ (Bonch)

کافه بونچ

کافه Bonch، با فضای داخلی کوچک اما بسیار دلپذیر، مکانی دنج و راحت را برای لذت بردن از یک صبحانه خوشمزه در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. هدف اصلی این کافه تجارت قهوه و شیوه‌های مختلف دم کردن آن است. در کنار قهوه، پنکیک، وافل، کیک پنیری و کروسان سرو می‌شود.

 • ساعت کار:
 • شنبه‌ها از ۱۰ صبح تا ۱۱ شب
 • یکشنبه‌ها از ۱۰ صبح تا ۹ شب
 • دوشنبه‌ تا جمعه از ۸:۳۰ صبح تا ۱۱ شب

۶. کافه کافی ۲۲ (Coffee 22)

کافه کافی ۲۲

با وجود دیوارهای سیمانی، همه نوع مبل و صندلی، میزهای پرداخت‌نشده با رویه‌ی خز، بهترین کلمه برای توصیف Coffee 22، «گلچین» است. اینجا مکانی عجیب برای شروع روز و لذت بردن از صبحانه، با مافین‌های مخصوص منو است. براساس سنت روسی، مافین‌ها را به عنوان نان، می‌پزند. حتما قهوه‌ی این کافه را امتحان کنید، زیرا صاحبان کافه اهمیت خاصی به این نوشیدنی می‌دهند.

 • ساعت کار:
 • یکشنبه‌ها از ۱۰ صبح تا ۱۱ شب
 • شنبه‌ها از ۱۰ صبح تا ۱ بامداد
 • دوشنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها از ۸:۳۰ صبح تا ۱۱ شب
 • جمعه‌ها از ۸:۳۰ صبح تا ۱۲ شب

۷. کافه I’m Thankful for Today (برای امروز سپاسگزارم)

کافه برای امروز سپاسگزارم

هدف یک مکان با چنین نام مثبت و خوشبینی، ایجاد فضایی دلپذیری برای صرف صبحانه است. کافه I’m Thankful for Today دور از شلوغی شهر قرار دارد. این کافه به خوبی از فضای محدود خود استفاده کرده است و محیطی دنج و راحت با صندلی‌های رو به پنجره را برای مشتریان فراهم آورده است. صبح‌ها، تماشای مردمی که قهوه به دست از کنار کافه می‌گذرند، روز تابستانی را دلپذیرتر می‌کند.

 • ساعت کار:
 • دوشنبه‌ها و سه‌شنبه ها از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب
 • جمعه‌ها و شنبه‌ها از ۱۰ صبح تا ۲ بامداد
 • یکشنبه‌ها از ۱۱ صبح تا ۱ شب

مطالب مرتبط:

منبع theculturetrip

دیدگاه