نگاهی بر جشنواره ها و نمایشگاه های متنوع تابستانی آذربایجان شرقی

فرناز رهبران رنجبر
شنبه، ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۵
 نگاهی بر جشنواره ها و نمایشگاه های متنوع تابستانی آذربایجان شرقی

آذربایجان شرقی در تابستان امسال به خاطر معرفی هر چه بیشتر جاذبه‌های خود، میزبان جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های متنوع تابستانی شد.

فرشاد رستمی سرپرست معاونت گردشگری آذربایجان شرقی گفت:

پشتوانه‌های فرهنگی، تاریخی، مذهبی و طبیعی هر منطقه، به‌صورت بالقوه زیرساختی برای حضور در میدان رقابت جهانی گردشگری است و در این میان، تنوع اقلیمی، طبیعی، میراث‌‌فرهنگی و تـاریخی شگفت‌انگیز و کم‌نظیر آذربایجان، راه برای ارتقا صنعت گردشگری هموارتر کرده است.

یکی از عوامل مهم برای جذب گردشگران به استان در تابستان سال ۹۷ جشنواره‌های متنوع شهرستانی بود، نخستین جشنواره‌های آلبالو در شهرستان تسوج، فطیر سنتی بستان‌آباد همراه با آیین رونمایی از ثبت ملی این فطیر، غذا و هنر آشپزی در تبریز و دوشاب (شیره انگور) در شهرستان لیلان از جمله این جشنواره‌ها بود.

همچنین جشنواره‌های گل محمدی روستای عنصرود شهرستان اسکو، عسل و لبنیات سراب، کباب بناب، زغال اخته کلیبر، سماق هوراند و ورنی اهر برای چندمین سال متمادی از دیگر رویدادهای برگزار شده در تابستان سال جاری بوده است، رستمی افزود:

خوشحالیم که با اقدامات صورت گرفته، برخی از این رویدادها امروز به برند ملی تبدیل شده‌اند، به گونه‌ای که با برگزاری آنها شاهد حضور گسترده گردشگران در منطقه هستیم.

همچنین آداب و رسوم و فرهنگ غنی و اصیل آذربایجان در سه ماهه دوم سال ۹۷ با برگزاری دو شب فرهنگی تبریز ۲۰۱۸ در جشنواره چارسوق پایتخت، جشنواره آیین‌های بومی و محلی روستای «دیبکلو هریس» و رویداد فرهنگی و هنری کاروانسرای یام بیشتر معرفی شد.

کتابچه‌های گردشگری شهرستان‌های آذربایجان شرقی تهیه شده که آن هم در راستای تقویت ظرفیت‌های گردشگری در تمام نقاط استان انجام شده است. سرپرست معاونت گردشگری آذربایجان شرقی در مورد این کتابچه‌ها بیان کرد:

با توجه به اینکه تمام نقاط آذربایجان شرقی از جاذبه های متنوع گردشگری برخوردار است، لذا اهداف رویداد ۲۰۱۸ به‌صورت استانی تبیین شده تا تمام استان از این ظرفیت ویژه برخوردار باشند، در همین راستا با مشارکت تیم تخصصی، خوشبختانه گردآوری اطلاعات جاذبه های گردشگری شهرستان‌ها در دستور کار قرار گرفت و به‌صورت کتابچه‌های مجزا در دو زبان فارسی و انگلیسی به چاپ رسید که در اختیار گردشگران قرار گرفته است.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها جشنواره نمایشگاه

    دیدگاه