برگزاری جشنواره تابستانی کیش

طیبه فلاحتی
چهار شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۰
برگزاری جشنواره تابستانی کیش

بیست و یکمین جشنواره تابستانی کیش از هشت تیر آغاز و تا ۱۵ شهریور ادامه دارد.

در راستای افزایش رونق گردشگری در جزیره و جذب گردشگران تور کیش، معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش گفت:

بیست و یکمین جشنواره تابستانی کیش با هدف توسعه گردشگری داخلی با ارائه بسته‌های حمایتی به گردشگران برگزار می‌شود.

بیست و یکمین جشنواره تابستانی کیش با هدف معرفی ظرفیت‌های این جزیره مرجانی از هشت تیر با برگزاری برنامه‌های متنوع و هدفمند در جذب گردشگر آغاز می‌شود.

در جشنواره تابستانی کیش طرحی انگیزشی برای گردشگران اجرا می‌شود تا در قالب این طرح با ارائه کارت‌های هدیه ۵۰۰ هزار ریالی به کودکان و یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریالی به بزرگسالان، خانواده‌ها بتوانند با پرداخت بخشی از هزینه‌های سفر خود با این کارت‌ها از تفریحات و خرید در جزیره کیش لذت ببرند.

در این خصوص کانترهایی در فرودگاه کیش قرار دارد که با دریافت اطلاعات گردشگران ورودی، نسبت به اهدای کارت‌های هدیه سفر به کیش اقدام می‌کنند.

به گفته معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش هفته‌های فرهنگی چهار کشور و ۹ استان درکیش نیز برگزار می‌شود.

بر اساس اظهارات قائدیان، تاکنون حضور سه کشور صربستان، هند و اتریش در هفته‌های فرهنگی کیش قطعی شده است و رایزنی بین دو کشور دیگر برای انتخاب کشور چهارم انجام می‌شود.

همچنین استان‌های مناطق ساحلی نیز هر هفته در کیش با اجرای برنامه‌های فرهنگی و تفریحی میزبان گردشگران تابستانی هستند.

تبلیغات و اطلاع‌رسانی در خصوص بیست و یکمین جشنواره تابستانی کیش در پنج شهر کلان کشور تبریز، تهران، مشهد، اصفهان و شیراز با همکاری صدا و سیما در حال انجام است.

با برگزاری جشنواره و مسابقه مجازی تلاش شده است تا از ظرفیت‌های فضای مجازی هم برای معرفی این جشنواره استفاده شود.

قائدیان با بیان اینکه ارائه کارت‌های هدیه یکی از برنامه‌های جشنواره تابستانی کیش است، افزود:

علاوه بر آن روزانه ۱۰۰ میلیون ریال جایزه به‌صورت نقدی و غیرنقدی در قرعه کشی بازارها، هشت دستگاه خودروی ۲۰۶ پلاک ملی برای قرعه‌کشی هفتگی و یک واحد آپارتمان مسکونی در برج‌های طلایی کیش به‌عنوان جایزه ویژه جشنواره به همت سازمان منطقه آزادکیش و فعالان بخش خصوصی، اصناف، جوامع و بازاریان کیش خریداری شده است که به برندگان خوش شانس این دوره اهدا می‌شود.

به گفته قائدیان برگزاری چهار کنسرت گروه‌ها و هنرمندان مطرح خارجی از دیگر تفاوت‌های جشنواره امسال است که در کنار حضور این گروه‌ها و خوانندگان از حضور هنرمندان مطرح داخلی در عرصه موسیقی نیز بهره گرفته شده که از آن جمله کنسرت هنرمند مطرح و صاحب نام کشورمان استاد شهرام ناظری است.

پایان بخش جشنواره تابستانی کیش برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری خواهد بود که علاوه بر گردشگران تابستانی، ظرفیت‌های کیش به فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران معرفی خواهد شد.

بیست و یکمین جشنواره تابستانی کیش از هشت تیر با مراسم نورافشانی و برگزاری آیین افتتاحیه آغاز می‌شود و با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع تا ۱۵ شهریور ادامه دارد.

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا

    دیدگاه