جایزه جهانی سفر به رهبران گردشگری خاورمیانه رسید

جایزه جهانی سفر به رهبران گردشگری خاورمیانه رسید

زینب موحدی
| سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۰۹:۰۰

برندگان ۲۵مین جشنواره‌ی جایزه‌ی جهانی سفر در هتل والدورف آستوریای راس‌الخیمه معرفی شدند.

رأس‌الخیمه برای نخستین بار میزبان مراسم سالانه‌ی خاورمیانه (Middle East Gala Ceremony) در جشنواره‌ی جایزه‌ی جهانی سفر (WTA) بود؛ این مراسم، بخش آغازین تور بزرگ جشنواره‌ی جهانی سفر در سال ۲۰۱۸ است.

ریتز-کارلتون رأس‌الخیمه، کویر الوادی، یکی از برندگان این مراسم بود که موفق به کسب عنوان استراحتگاه برتر کویری لوکس در خاورمیانه شد.

ریاست کمیته‌ی توسعه گردشگری رأس‌الخیمه (RAKTDA) نیز به انتخاب رای‌دهندگان به عنوان مقصد برتر گردشگری ماجراجویانه در خاورمیانه انتخاب شد.

طی شبی که برای شمالی‌ترین شیخ نشین امارات متحده شبی بسیار ویژه بود، زیپ لاین «ToruVerde» به عنوان مقصد برتر گردشگری ماجراجویانه در خاورمیانه معرفی شد.

به مناسبت بیست و پنجمین سال برگزاری این جشنواره، این سازمان عنوان پر افتخار شخصیت تاثیرگذار سفر در خاورمیانه را به ناصر آل نویس، رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت مدیریت هتل روتانا اعطا کرد.

این رویداد در هتل والدورف آستوریای رأس‌الخیمه برگزار شد که به عنوان جاذبه‌ی برتر گردشگری در رأس‌الخیمه شناخته شد.

گراهام کوک، رئیس و موسس جشنواره‌ی جایزه‌ی جهانی سفر، در این مراسم گفت:

امشب شب باشکوهی را در راس‌الخیمه در والدورف آستوریا خواهیم داشت. ما مفتخریم که بهترین هتل‌ها، شرکت‌های هواپیمایی و ارائه‌دهندگان خدمات مهمان‌نوازی را از مقصدهای مختلف گردشگری خاورمیانه معرفی کنیم. از صمیم قلب به آن‌ها تبریک می‌گویم.

او افزود:

برندگانی که امشب معرفی می‌کنیم، برای فینال بزرگ ۲۰۱۸ آماده خواهند شد که در دسامبر سال جاری در لیسبون، پایتخت پرتغال، برگزار خواهد شد.

در بخش مهمان‌نوازی، استراحتگاه «Oberoi Beach Resort»، در عجمان، به عنوان استراحتگاه برتر ویلایی لوکس در خاورمیانه انتخاب شد.

در بخش هواپیمایی، شرکت هواپیمایی «عمان ایر» به عنوان شرکت هواپیمایی برتر در خاورمیانه (کلاس تجاری و نیز به عنوان شرکت هواپیمایی برتر در خاورمیانه) کلاس اقتصادی برگزیده شد.

شرکت هواپیمایی امارات، مستقر در دبی، به عنوان شرکت هواپیمایی برتر در خاور میانه دست یافت.

شركت هواپیمایی اتحاد ایرویز، شرکت حامل پرچم امارات متحده‌ی عربی، به عنوان وب‌سایت برتر شرکت‌های هواپیمایی در خاورميانه دست یافت و نیز، به خاطر سرویس «Etihad Guest» موفق به کسب عنوان برنده برای برنامه‌ی جوایز شرکت هواپیمایی پیشرو در خاورمیانه شد.

راس‌الخیمه که در فاصله‌ی ۴۵ دقیقه‌ای از دبی قرار گرفته است و مکملی طبیعی برای چراغ‌های درخشان و آسمان خراش‌های دبی محسوب می‌شود، دارای فرهنگ اصیل و ویژگی‌های طبیعی پرهیجان و ماجراجویانه‌ای است؛ در تمام طول سال از نور خورشید بهره‌مند است؛ چشم اندازهایی دیدنی و ۶۴ کیلومتر سواحل شنی دارد؛ سرشار از جذابیت‌های از بیابانی است و از امکانات خوبی برای فعالیت‌های ورزشی ماجراجویانه در کوه‌ها برخوردار است؛ همچنین، مکان‌های درجه یکی برای اقامت در آن در نظر گرفته شده است.

هیثم متار، مدیر اجرایی توسعه گردشگری رأس‌الخیمه، گفت:

میزبانی مراسم افتتاحیه‌ی جشنواره‌ی معظم جایزه‌ی جهانی سفر که برای اولین بار در رأس‌الخیمه برگزار می‌شود افتخار بزرگی برای ما است؛ این رویداد، رهبران صنعت گردشگری را از همه‌ی نقاط جهان گرد هم آورده است.

انتخاب رأس‌الخیمه برای میزبانی این رویداد، شاهدی برای خواست ما مبنی بر رشد و پیشرفت در بخش MICE است و ما امیدواریم مهمانان‌مان رسم اصیل مهمان‌نوازی اعراب و خدمات متنوع گردشگری ما را تجربه کنند.

مراسم سالانه‌ی خاورمیانه (Gala) در جشنواره‌ی جایزه‌ی جهانی سفر ۲۰۱۸ به همراه کنفرانس سرمایه‌گذاری هتل‌های عربی برگزار شد که برای نخستین بار از امارات بازدید می‌کرد.

کنفرانس سرمایه‌گذاری هتل‌های پیشرو شرایطی مناسب را برای ارتباط بین رهبران تجاری بازارهای بین‌المللی با بازارهای محلی، رهبران سرمایه‌گذاری با پروژه‌های گردشگری، زیرساخت‌ها و توسعه‌ی هتل‌ها در سرتاسر منطقه فراهم می‌کند. مهم‌ترین سرمایه‌گذاران جهانی در این کنفرانس حضور دارند.

به عنوان بخشی از گراند تور ۲۰۱۸، جشن‌هایی نیز در آتن (یونانجامائیکا، هنگ کنگ، گوایاکیل (اکوادور)، دوربان (آفریقای جنوبی) برگزار می‌شود و برندگان آن‌ها راهی فینال بزرگ در لیسبون (پرتغال) می‌شوند.

فینال بزرگ این جشنواره در روز ۱ دسامبر در لیسبون، پرتغال، برگزار خواهد شد.

منبع traveldailynews
برچسب‌ها توریسم جشنواره

دیدگاه  

    تبلیغات