افتتاح پارک مجسمه در هنگ کنگ

زینب موحدی
سه شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰
افتتاح پارک مجسمه در هنگ کنگ

هنگ کنگ تصمیم به تغییر چهره‌ی شهری خود گرفته است و برای این کار، اقدام به برگزاری یک نمایشگاه هنری کرده است. 

به تازگی اولین پارک مجسمه‌ی هنگ کنگ در ورودی بندر این شهر و با حضور ۱۹ هنرمند بین‌المللی افتتاح شد.

نمایشگاه مجسمه هنگ کنگ

کدو تنبل بزرگ، ۲۰۰۸، یایویی کوساما

آثار هنرمندان بین‌المللی مختلفی شامل تریسی امین، آنتونی گورملی، یایویی کوساما در پارک مجسمه‌ی هاربور به نمایش گذاشته شدند. هنرمندان محلی هنگ کنگ از جمله مورگان وونگ و کایسی وونگ نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

نمایشگاه مجسمه هنگ کنگ

[[X]]، سال ۲۰۱۸، کوان تینگ

این پارک از مجموعه‌ای از آثار هنری شگفت‌انگیز تشکیل شده است که در محیط اطراف پارک تامار مرکزی، منطقه‌ی ادینبورگ و فضای خارجی مرکز هنرهای هنگ کنگ نصب شده‌اند. این مجسمه‌ها و آثار هنری شامل یک کدو تنبل بزرگ زرد رنگ اثر کوزاما، هنرمند ژاپنی؛ یک مجموعه از نیمکت‌های سفید اثر جنی هولزر، هنرمند آمریکایی و یک اسب سفید در اندازه‌های طبیعی اثر مارک والینگر، هنرمند بریتانیایی است. به همراه این «موزه‌ی بدون دیوار»، برنامه‌های دیگری مثل کارگاه‌های آزاد، تورهایی به همراه راهنما و یک سمپوزیوم هنری عمومی هم برگزار خواهد شد.

نمایشگاه مجسمه هنگ کنگ

سنگ مصنوعی که با زاویه‌ی ۴۵ درجه قرار گرفته است، ۲۰۱۴، ژان وانگ

پارک مجسمه بخشی از تلاش‌های مستمری است که برای شهرت یافتن هنگ کنگ به عنوان یک شهر بزرگ بین‌المللی هنری انجام می‌شود. این پروژه در ماه مارس و همزمان با رویداد «ماه هنر» در این کشور برگزار شد؛ طی این رویداد نمایشگاه‌های پرطرفدار هنری آرت بازل هنگ کنگ (Art Basel Hong Kong) و آرت سنترال (Art Central) در شهر برگزار می‌شوند.

نمایشگاه مجسمه هنگ کنگ

خرسی، ۲۰۱۲، جیم هانگ سوک

تیم مارلو، مدیر هنری آکادمی سلطنتی لندن می‌گوید:

این پروژه، بخشی از چشم‌انداز بلند مدتی است که هدف آن، وارد کردن هنرهای بیشتر به هنگ کنگ و ایجاد فرصت برای هنرمندانی است که در این شهر و اطراف آن مشغول فعالیت هستند.

نمایشگاه مجسمه هنگ کنگ

یادمان برج نور، ۲۰۱۷، وانگ چی یونگ

فومیو نانجو، یکی از مسئولین و مدیر موزه‌ی هنر موری در توکیو می‌گوید: 

برگزاری یک پروژه‌ی هنری عمومی با این سطح از کیفیت و در این مقیاس، راه را برای برگزاری نمایشگاه‌های مشابه بیشتری در هنگ کنگ هموار می‌کند و همچنین، هنرمندان بیشتری را از کشورهای مختلف جهان به شرکت در پروژه‌های این جا فرا می‌خواند.

این پارک تا ۱۱ آوریل دایر خواهد بود و بازدید از آن برای عموم آزاد است.

مطالب مرتبط:

    منبع lonelyplanet
    برچسب‌ها نمایشگاه مجسمه

    دیدگاه