توقف پروازهای آلیتالیا به ایران از دیگر نتایج تحریم ها

فرناز رهبران رنجبر
یکشنبه، ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۰
توقف پروازهای آلیتالیا به ایران از دیگر نتایج تحریم ها

شرکت هواپیمایی ایتالیایی آلیتالیا اعلام کرد که از اول ژانویه ۲۰۱۹ تمام پروازهای رم-تهران را به‌دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران متوقف خواهد کرد.

با شروع تحریم‌های آمریکا علیه ایران پروازهای ایران با مشکلاتی رو‌به‌رو شده است؛ عدم سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایران و توقف پروازهای شرکت‌های برخی از کشورهای خارجی به مقصد ایران از مشکلات عمده تحریم‌ها است. چنین تحریم‌‌هایی می‌تواند آسیب مهمی به گردشگری ایران وارد کند.

توقف تمام پروازهای رم-تهران توسط شرکت هواپیمایی ایتالیایی آلیتالیا از اول ژانویه ۲۰۱۹ یکی دیگر از نتایج تحریم‌های آمریکا علیه ایران است.

روز سی و یکم دسامبر ۲۰۱۸ در فرودگاه امام، آخرین پرواز این شرکت هواپیمایی به تهران انجام خواهد شد، همچنین این ایرلاین که با پرچم ایتالیا تردد می‌کند، اعلام کرده که تمام پول مسافرانی را که برای بهار به مقصد تهران بلیط تهیه کرده بودند، پس خواهد داد. این درحالی بود که ژانویه ۲۰۱۶ و چندماه پس‌ از توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای ۱+۵، شرکت آلیتالیا که تا آن‌زمان چهار پرواز در هفته به تهران داشت، خبر داد از ۲۷ مارس ۲۰۱۶ هر روز به مقصد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران پرواز خواهد داشت. پیش از این نیز پروازهای شرکت‌های اروپایی بریتیش‌ایرویز، ایرفرانس و کی‌ال‌ام پروازهای خود به مقصد تهران متوقف شده بود.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه