تحریم شرکت هواپیمایی ماهان ایران توسط آلمان

فرناز رهبران رنجبر
شنبه، ۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۵
تحریم شرکت هواپیمایی ماهان ایران توسط آلمان

کشور آلمان بنا به درخواست آمریکا یک شرکت هواپیمایی ایران را تحریم کرده و پرواز هواپیماهای این شرکت را به داخل فرودگاه‌های آلمان ممنوع می‌کند. 

دولت آمریکا با متهم کردن شرکت هواپیمایی «ماهان» به فعالیت در راستای سیاست‌های دولت ایران در حمایت از سوریه، آن را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است. در همین راستا آمریکا از آلمان خواسته تا فعالیت هواپیماهای شرکت هواپیمایی «ماهان» را در خاک این کشور ممنوع کند. 

پرواز هواپیماهای ماهان به فرودگاه‌های «دوسلدورف» و «مونیخ» معلق خواهد ماند.

سفارت آمریکا در برلین پیش از این از آلمان به دلیل ممنوع نکردن پروازهای ماهان به فرودگاه‌های دو شهر یادشده انتقاد کرده است.

کشورهای اروپایی بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برجام وعده داده‌اند با تضمین منافع اقتصادی ایران، این توافق را حفظ کنند. این کشورها، علی‌رغم ایستادگی‌های لفظی و سیاسی در برابر اقدام آمریکا تاکنون موفقیتی در اقدامات عملی وعده‌داده شده برای حفظ این توافق کسب نکرده‌اند.

اتحادیه اروپا همچنین علی‌رغم مخالفت با تصمیم آمریکا در زمینه برجام با سایر ادعاهای این کشور در زمینه‌ فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای ایران همسو شده است.

مخالفت‌های زیادی در سراسر جهان برای تصمیم ترامپ برای اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران به وجود آمده است و غیر از رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی، جامعه جهانی به مخالفت با آن برخاسته‌اند.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه