بهترین زمان سفر به میلان؛ خانه نقاشی مشهور شام آخر در ایتالیا

نگین توکلی
دوشنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵
بهترین زمان سفر به میلان؛ خانه نقاشی مشهور شام آخر در ایتالیا

بهترین زمان سفر به میلان، پایتخت مد کشور ایتالیا، مملو از شاهکارهای معماری و هنری بر اساس آب و هوا، چه زمانی از سال است؟ 

اگر قصد دارید یک تعطیلات ساده در ایتالیا، داشته باشید، سفری به سیسیل یا توسکانی رزرو کنید. میلان، مانند نیویورک یا لندن، شهری پر از هیاهو و هیجان است.

میلان که خانه بورس اوراق بهادار و هفته مد ایتالیا و همچینین قطب پرشور زندگی شبانه، است، شباهت زیادی به دیگر شهرهای بزرگ بین‌المللی دیگر دارد؛ اما باید بدانید که تفاوت‌های ظریفی بین میلان و دیگر شهرها، وجود دارد. یکی از این تفاوت‌ها کالچو (calcio) و یا همان فوتبال است که شهر میلان، دیوانه‌وار، آن را به‌خصوص در استادیوم سن سیرو (San Siru) دوست دارد.

میلان

میلان همچنین شامل برخی از خارق‌العاده‌ترین مثال‌های هنر و معماری ایتالیایی است؛ از نقاشی دیواری مشهور «شام آخر» تا کلیسای جامع باشکوه شهر (magnificent Duomo). این شهر ، خانه بسیاری از نوابغ خلاق نیز بوده است؛ از طراحان خلاق وسایل چوبی (مبلمان) تا طراحان مد.

پس، اگر قصد خرید و جشن گرفتن تا زمانی که نا نداشته باشید، دیدن شاهکارهای فرهنگی و مزه کردن طعم‌های ایتالیایی از کاپوچینو تا بیسکویت‌های محلی، نوشیدنی‌های متعد و ریزوتو را دارید، میلان بهترین مقصد گردشگری برای شما است.

بهترین زمان سفر به میلان بر اساس آب و هوا

میلان

بهترین زمان سفر به میلان، در ماه‌های آپریل تا می (۱۲ فروردین تا ۱۰ خرداد) یا سپتامبر تا اکتبر (۱۰ شهریور تا ۹ آبان) است. این ماه‌های پاییزی و بهاری، با فاصله از فصل دیوانه‌وار داغ گردشگری شهر، و فرار از آب و هوای گرم تابستانی، بهترین زمان سفر به میلان، محسوب می‌شوند.

ماه‌های نوامبر تا مارچ (۱۰ آبان تا ۱۱ فروردین)، فصل خلوت گردشگری میلان به‌شمار می‌آیند و از مشخصات این فصل زمستانی می‌توان به دمای میانگین بالا در محدوده ۴٫۴ تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد، مه و شهری خالی از جمعیت، اشاره کرد.

بهترین زمان سفر به میلان بر اساس فصول

فصل بهار: ماه‌های آپریل تا می (۱۲ فروردین تا ۱۰ خرداد)

میلان

فصل بهار، زمان مناسبی برای سفر به میلان قبل از سرازیر شدن جمعیت در فصل تابستان، به‌شمار می‌آید. با وجود دمای میانگین حداکثری ۱۵٫۶ درجه سانتی‌گراد در طول روز و ۴٫۴ درجه سانتی‌گراد در طول شب در ماه آپریل (۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت)، هنور کمی از خنکی زمستان را می‌توانید حس کنید.

ماه می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) با میانگین دما در محدوده ۱۰ تا ۲۱٫۱ درجه سانتی‌گراد، آب و هوایی گرم‌تر را تجربه می‌کند.

فصل تابستان: ماه‌های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور)

میلان

فصل تابستان، فصل داغ گردشگری میلان با آب و هوایی گرم همراه است. میانگین حداکثری ۲۶٫۷ درجه سانتی‌گرادی و وجود رطوبت در شهر، می‌تواند باعث شود گرمای بیشتری را حس کنید. وجود این گرما به همراه جمعیت متراکم توریست‌هایی که برای دیدن جاذبه‌های گردشگری، در خیابان‌ها صف کشیده‌اند، می‌توانند تجربه ناخوشایندی از میلان در تابستان را برای شما رقم بزنند.

دانستن این نکته بسیار مهم است که در ماه آگوست (۱۰ مرداد تا ۹ شهریور)، شهروندان میلان نیز به تعطیلات می‌روند و ممکن است در این زمان از سال در شهر، بیشتر از ایتالیایی‌ها به توریست‌ها برخورد کنید.

اگر در ماه ژوئن (۱۱ خرداد تا ۹ تیر)، شروع هفته مد آقایان، به میلان سفر می‌کنید، آگاه باشید که باید هتل خود را از چند ماه زودتر رزرو کنید.

فصل پاییز: ماه‌های سپتامبر تا اکتبر (۱۰ شهریور تا ۹ آبان)

میلان

فصل پاییز، یکی دیگر از فصل‌های مناسب سفر به میلان است. دما که در ماه سپتامبر (۱۰ شهریور تا ۸ مهر) تا ۲۱٫۱ درجه سانتی‌گراد و در ماه اکتبر تا ۱۵٫۶ درجه سانتی‌گراد افت می‌کند، برای مسافران، امکان گردش‌های دلپذیری در شهر را فراهم می‌کند.

نکته منفی بازدید از شهر در ماه اکتبر، بارش باران است. پس از ماه نوامبر (۱۰ آبان تا ۹ آذر)، اکتبر بیشترین نرخ بارش باران در طول سال را دارد، پس حتما برای سفر در این زمان از سال، چتر به همراه داشته باشید.

اگر در ماه سپتامبر، شروع هفته مد بانوان به میلان سفر می‌کنید، آگاه باشید که باید هتل خود را از چند ماه زودتر رزرو کنید.

فصل زمستان: ماه‌های نوامبر تا مارچ (۱۰ آبان تا ۱۱ فروردین)

میلان

برای رویارویی با زمستان و مه در میلان، حتما کت و لباس‌های گرم به همراه داشته باشید. دما در ماه نوامبر تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد و در ماه دسامبر تا فوریه، تا ۴٫۴ درجه سانتی‌گراد افت می‌کند. با وجود دمای ۱٫۱- و ۶٫۷- درجه سانتی‌گراد در طول شب، باید لباس‌های گرم مناسبی بپوشید تا از شما در مقابل سرما حفاظت کند.

اگر در ماه نوامبر به میلان سفر می‌کنید، حتما چتر هم به همراه داشته باشید، زیرا این ماه، پر باران‌ترین زمان سال است.

اگر در ماه فوریه (۱۲ بهمن تا ۹ اسفند) به میلان می‌آیید، به علت وجود رویداد هفته مد بانوان، حتما از چند ماه زودتر، هتل خود را رزرو کنید.

بهترین زمان سفر به میلان بر اساس فستیوال‌ها و رویدادها

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل بهار

نمایشگاه مبلمان

میلان

نمایشگاه مبلمان ، رویدادی سالیانه در شهر میلان است که در ماه آپریل به مدت ۵ روز (۲۸ فروردین تا ۲ اردیبهشت) برگزار می‌شود. در این نمایشگاه، آخرین طراحی‌های مبلمان و مصنوعات چوبی از سراسر جهان به نمایش گذاشته می‌شود. نمایشگاه مبلمان، بزرگ‌ترین نمایشگاه جهان در نوع خود، محسوب می‌شود.

فستیوال هنری ناویجیلو (Art on the Naviglio)

میلان

فستیوال هنری ناویجیلو، در اواخر ماه می و اوایل ماه ژوئن در فصل تابستان در میلان به مدت ۱۰ روز برگزار می‌شود. در این فستیوال، خیابان‌های نزدیک کانال ناویجیلو، تبدیل به یک مرکز سرگرمی می‌شوند. رویداد ناویجیلو که برای خوش‌آمدگویی به فصل تابستان، برقرار می‌شود با برنامه‌های متنوعی چون تئاترهای خیابانی، موسیقی فولکولور، رقص و غرفه‌های صنایع دستی هنرمندان همراه است.

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل تابستان

هفته غذای میلان

میلان

هفته غذای میلان در ماه ژوئن، با برگزاری کنفرانس‌ها، ملاقات‌ها و شوهای آشپزی در سراسر شهر و همچنین امکان مزه کردن غذاهای متعدد و خوش‌طعم، ازجمله رویدادهای جذاب شهر پس از هفته مد در میلان به‌شمار می‌آید.

فستیوال فیلم میلان

میلان

فستیوال فیلم میلان، رویدادی سالیانه در اواخر ماه سپتامبر و اوایل اکتبر، برای رقابت فیلم‌های کوتاه بومی، از سال ۱۹۹۶ در حال برگزاری است.

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل پاییز

هفته مد بانوان در میلان

در هفته مد بانوان در ماه سپتامبر در شهر میلان، طراحان لباس از سراسر جهان، لباس‌های جدید خود را به نمایش می‌گذارند.

فستیوال موسیقی میلان

میلان

در فستیوال موسیقی میلان در اواخر ماه اکتبر تا اوایل ماه نوامبر، شهر شاهد اجراهای موسیقی بسیاری است.

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل زمستان

هفته مد بانوان در میلان

در هفته مد بانوان در ماه فوریه در شهر میلان، طراحان لباس از سراسر جهان، لباس‌های جدید خود را به نمایش می‌گذارند.

فستیوال سن آمبورجیو (Festival of Sant'Ambrogio)

میلان

یک روز در سال، در تاریخ هفتم دسامبر (۱۶ آذر)، شهر میلان به جشن گرفتن برای سن آمبورجیو، می‌پردازد. خیابان‌های اطراف کلیسای سن آمبورجیو، با غرفه‌هایی از اجناس آنتیک و صنایع دستی پر می‌شوند و برنامه‌های متعدد اپرا و موسیقی در این کلیسا برگزار می‌شود.

بهترین زمان سفر به میلان بر اساس هزینه هتل‌ها

میلان

همان‌طور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، ماه‌های زمستانی که فصل خلوت گردشگری در میلان به‌شمار می‌آیند، کمترین نرخ قیمت هتل‌ها را دارا هستند.

بیشتر بخوانید:

رتبه‌های میلان

میلان

گزارش رتبه‌بندی مسافرت جهانی و اخبار یو.اس، بر اساس تجزیه و تحلیل نظرات کاربران و متخصصان است. 

رتبه‌های میلان به شرح زیر است:

  • ۱۵امین مقصد گردشگری مقرون به صرفه اروپایی برای ماه عسل

میلان؛ آب و هوا و اقلیم

میلان

نمودار میانگین دما و بارش ماهیانه در میلان

در ادامه، با جداولی از میانگین بارش و دما در ماه‌های مختلف سال و همچنین به تفکیک هفته‌های مختلف، به شما ارائه خواهیم کرد تا بهترین زمان سفر را به‌صورت دقیق، انتخاب کنید و چمدانی متناسب با زمان انتخابی خود ببندید.

 ماه دما (سانتی‌گراد)  میزان بارش (سانتی‌متر)
ژانویه۴٫۴۴٫۱
فوریه۷٫۸۶٫۱
مارچ۱۳٫۳۷٫۶
آپریل۱۸٫۳۹٫۴
می۲۳٫۳۷٫۶
ژوئن۲۶٫۷۱۱٫۹
جولای۲۸٫۹۶٫۴
آگوست۲۷٫۸۹٫۱
سپتامبر۲۳٫۹۶٫۹
اکتبر۱۷٫۲۱۲٫۴
نوامبر۱۰٫۶۱۲٫۲
دسامبر۶٫۱۷٫۶

میانگین ماهیانه دما و بارش در میلان

ماههفته اول (دما و بارش)هفته دومهفته سومهفته چهارم
ژانویه۴ سانتی‌گراد- ۳٫۲ سانتی‌متر۳٫۶ سانتی‌گراد- ۲٫۴ سانتی‌متر۳٫۱ سانتی‌گراد- ۱٫۵ سانتی‌متر۲٫۷ سانتی‌گراد- ۰٫۶ سانتی‌متر
فوریه۷ سانتی‌گراد- ۵٫۶ سانتی‌متر۶٫۱ سانتی‌گراد- ۵٫۱ سانتی‌متر۵٫۳ سانتی‌گراد- ۴٫۶ سانتی‌متر۴٫۴ سانتی‌گراد- ۴٫۱ سانتی‌متر
مارچ۱۱٫۹ سانتی‌گراد- ۷٫۲ سانتی‌متر۱۰٫۶ سانتی‌گراد- ۶٫۹ سانتی‌متر۹٫۲ سانتی‌گراد- ۶٫۵ سانتی‌متر۷٫۸ سانتی‌گراد- ۶٫۱ سانتی‌متر
آپریل۱۷٫۱ سانتی‌گراد- ۹ سانتی‌متر۱۵٫۸ سانتی‌گراد- ۸٫۵ سانتی‌متر۱۴٫۶ سانتی‌گراد- ۸٫۱ سانتی‌متر۱۳٫۳ سانتی‌گراد- ۷٫۶ سانتی‌متر
می۲۲٫۱ سانتی‌گراد- ۷٫۲ سانتی‌متر۲۰٫۸ سانتی‌گراد- ۶٫۷ سانتی‌متر۱۹٫۶ سانتی‌گراد- ۶٫۳ سانتی‌متر۱۸٫۳ سانتی‌گراد- ۵٫۸ سانتی‌متر
ژوئن۲۵٫۹ سانتی‌گراد- ۱۰٫۸ سانتی‌متر۲۵ سانتی‌گراد- ۹٫۸ سانتی‌متر۲۴٫۲ سانتی‌گراد- ۸٫۷ سانتی‌متر۲۳٫۳ سانتی‌گراد- ۷٫۶ سانتی‌متر
جولای۲۸٫۴ سانتی‌گراد- ۵ سانتی‌متر۲۷٫۸ سانتی‌گراد- ۳٫۷ سانتی‌متر۲۷٫۳ سانتی‌گراد- ۲٫۳ سانتی‌متر۲۶٫۷ سانتی‌گراد- ۰٫۹ سانتی‌متر
آگوست۲۷٫۵ سانتی‌گراد- ۸٫۴ سانتی‌متر۲۷٫۳ سانتی‌گراد- ۷٫۸ سانتی‌متر۲۷ سانتی‌گراد- ۷٫۱ سانتی‌متر۲۶٫۷ سانتی‌گراد- ۶٫۴ سانتی‌متر
سپتامبر۲۲٫۹ سانتی‌گراد- ۶٫۴ سانتی‌متر۲۲ سانتی‌گراد- ۵٫۸ سانتی‌متر۲۱ سانتی‌گراد- ۵٫۳ سانتی‌متر۲۰ سانتی‌گراد- ۴٫۷ سانتی‌متر
اکتبر۱۵٫۵ سانتی‌گراد- ۱۱ سانتی‌متر۱۳٫۹ سانتی‌گراد- ۹٫۷ سانتی‌متر۱۲٫۲ سانتی‌گراد- ۸٫۳ سانتی‌متر۱۰٫۵ سانتی‌گراد- ۶٫۹ سانتی‌متر
نوامبر۹ سانتی‌گراد- ۱۲٫۲ سانتی‌متر۷٫۳ سانتی‌گراد- ۱۲٫۱ سانتی‌متر۵٫۷ سانتی‌گراد- ۱۲٫۱ سانتی‌متر۴ سانتی‌گراد- ۱۲ سانتی‌متر
دسامبر۵ سانتی‌گراد- ۶٫۵ سانتی‌متر۳٫۹ سانتی‌گراد- ۵٫۳ سانتی‌متر۲٫۷ سانتی‌گراد- ۴٫۲ سانتی‌متر۱٫۶ سانتی‌گراد- ۳ سانتی‌متر

میانگین هفتگی دما و بارش در میلان

بیشتر بخوانید:

چه زمانی به میلان برویم

ماهحداقل دمای میانگینحداکثر دمای میانگینحداقل دمای ثبت شدهحداکثر دمای ثبت شدهتعداد روزهای بارانی
ژانویه۱۶۱۰-۱۴۶
فوریه۳۹۱۱-۲۱۷
مارچ۷۱۴۲-۲۱۷
آپریل۱۱۱۹۰۳۰۸
می۱۵۲۴۶۳۲۸
ژوئن۱۸۲۸۹۳۶۹
جولای۲۱۳۰۱۰۳۷۶
آگوست۲۰۲۹۱۲۳۷۷
سپتامبر۱۷۲۵۷۳۲۵
اکتبر۱۲۱۸۱۲۷۸
نوامبر۷۱۱۱-۲۰۱۰
دسامبر۳۷۷-۱۹۷

حداقل و حداکثر دما در میلان

هزینه روزانه توریستی در میلان

هزینه یک روز اقامت در میلان حدودا ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان است. هزینه‌های تخمین‌زده شده برای یک نفر در یک روز شامل موارد زیر است:

۱. برانچ (وعده صبحانه که دیر خورده می‌شود و جای دو وعده ناهار و صبحانه است) در رستوران سه ستاره

۲. شام در رستوران سه ستاره

۳. یک شب اقامت در هتل سه ستاره

 این هزینه‌ها بسته به اینکه در ماه‌های داغ سال یا کمتر توریستی به میلان سفر می‌کنید، تغییر می‌کند. تخمین هزینه بالا در ماه‌های داغ در میلان انجام شده است تا برای برنامه‌ریزی در سفر، به‌عنوان منبع از آن استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه