رکوردشکنی اسپانیا در گردشگری

تیم  کجارو
سه شنبه، ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۹
رکوردشکنی اسپانیا در گردشگری

اسپانیا همچنان در گردشگری پیشتاز است و شمار توریست‌های خارجی در این کشور امسال نیز با ۱۲ درصد رشد همراه بوده است.

اسپانیا در طول چهار سال گذشته، هر سال رکوردهای گردشگری خود را جا به جا کرده و یکی از این دلایل، عدم ثبات اقتصادی و امنیتی سایر مقاصد گردشگری مدیترانه است که موجب شده توریست‌های بین‌المللی اقبال حتی بیشتری برای سفر به اسپانیا نشان دهند.

بنا به اعلام موسسه ملی آمار اسپانیا، در حد فاصل ژانویه-ژوئن (نیمه نخست سال ۲۰۱۷) در مجموع ۳۶.۳ میلیون گردشگر وارد خاک این کشور شدند و در این میان بریتانیایی‌ها با ۸/۶ میلیون نفر پررنگ‌ترین حضور را داشته‌اند که در مقایسه با آمار مشابه در سال گذشته میلادی حاکی از رشد ۹/۱ درصدی است.

توریست اسپانیا

آلمانی‌ها در مکان دوم پرشمارترین گردشگران خارجی در اسپانیا قرار دارند و طی ۶ ماه نخست امسال ۵/۵ میلیون آلمانی که ۱۰ درصد از بیشتر از سال گذشته است، اسپانیا را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده‌اند.

اسپانیا

سال گذشته در مجموع ۷۵/۳ میلیون گردشگر به کشور اسپانیا سفر کردند. صنعت گردشگری ۱۱/۴ درصد از تولید ناخالص ملی ۱/۴ میلیارد دلاری این کشور اروپایی را به خود اختصاص می‌دهد.اسپانیا

در گزارش مجمع جهانی اقتصاد نیز، اسپانیا در صدر کشورهای جهان با بالاترین شاخص رقابت‌پذیری در عرصه گردشگری و سفر قرار دارد. در گزارش سال ۲۰۱۷، پس از اسپانیا که برای دومین‌بار پیاپی در صدر رتبه‌بندی شاخص رقابت‌پذیری گردشگری و سفر قرار دارد، کشورهای فرانسه، آلمان، ژاپن، بریتانیا، آمریکا، استرالیا، ایتالیا، کانادا و سوئیس در رتبه‌های دوم تا دهم جای گرفته‌اند.

منبع ایسنا
برچسب‌ها توریسم

دیدگاه