عنوان بهترین غذاهای خیابانی دنیا به سنگاپور رسید

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی پنجشنبه، ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
عنوان بهترین غذاهای خیابانی دنیا به سنگاپور رسید

طبق نظرسنجی مجله‌ی CEOWORLD، سنگاپور جایگاه نخست بهترین غذاهای خیابانی دنیا را از آن خود کرد و بالاتر از بانکوک و هنگ کنگ قرار گرفت.

طبق اعلام مجله‌ی «CEOWORLD»، سنگاپور از میان پنجاه کشور دنیا، بهترین غذاهای خیابانی را دارد. سنگاپور با پشت سر گذاشتن رقبایی مثل بانکوک، هنگ کنگ، هوشی مین و... توانست جایگاه نخست را از آن خود کند.

این در حالی است که کوالالامپور اصلاً در این فهرست جایی نداشت. این فهرست بر اساس رأی‌ مسافرانی که عاشق غذا نیز هستند، رتبه‌بندی شده است. به‌گفته‌ی این مجله‌، ۹۲ هزار مسافر تجاری و ۱۴۰۰ نماینده‌ی شرکت‌ که به سفر کاری می‌روند، از ۸۶ کشور دنیا برای رتبه‌بندی غذاهای خیابانی به مجله‌ی مذکور کمک کرده‌اند. این کشورها در چهار دسته‌ رتبه‌بندی شدند: تعداد فروشندگان غذای خیابانی، قیمت مناسب، تجربه و بهداشت.

کل نظرسنجی در فاصله‌ی ۱۸ ژوئیه تا ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۹ انجام شد و برای این منظور، علاوه بر تجزیه‌وتحلیل داده‌های غذاهای خیابانی گوگل مپ، اطلاعاتی از صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) نیز مورد استفاده قرار گرفت تا شهرها را بر اساس بهداشت غذاهای خیابانی رتبه‌بندی کنند.

غذای خیابانی

در رابطه با اینکه کدام کشور، بهترین غذای خیابانی دنیا را دارد، بحث‌های داغی بین مردم مالزی و سنگاپور به راه افتاد که هر کدام ادعا می‌کردند، غذای کشور آن‌ها بهترین است. در سال ۲۰۱۸ پس از آنکه نخست‌وزیر سنگاپور، لی هسین لونگ (Lee Hsien Loong) اعلام کرد، این کشور به‌دنبال نامزدکردن فرهنگ غذاهای خیابانی خود در فهرست میراث فرهنگی ناملموس یونسکو است، مردم مالزی به‌شدت عصبانی و خشمگین شدند.

غذاهای سنگاپور

اوایل سال ۲۰۱۹ نیز وقتی سی‌ان‌ان، دسر یخی شیرین سندول (cendol) سنگاپور را به‌عنوان بهترین خوراکی دنیا معرفی کرد، باز خشم مردم مالزی برانگیخته شد. هرچند مخترع این دسر، سنگاپور نیست و اصالت آن به کشور اندونزی برمی‌گردد.

اگر تمایل دارید که سفری برنامه‌ریزی شده و راحت به سنگاپور داشته باشید، می‌توانید از میان فهرست تورهای ده‌ها آژانس معتبر در کجارو، قیمت انواع تورها به مقصد سنگاپور را مقایسه کنید و از طریق آژانس‌های همکار کجارو، تور ارزان سنگاپور را بخرید. در ضمن می‌توانید بهترین جاهای دیدنی سنگاپور را در کجارو ببینید، در مورد دیدنی‌های آن اطلاعات مختلفی به‌دست بیاورید و برای سفرتان برنامه‌ریزی کنید.

مطالب مرتبط:

منبع sea.mashable

دیدگاه