تایم لپس یک روز در پراگ

پوریا  محمدی پیوند
پوریا محمدی پیوند چهار شنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۵
تایم لپس یک روز در پراگ

پراگ پایتخت جمهوری چک و یکی از شهرهای مهم اروپا به لحاظ تاریخی است. شهری که به‌دلیل قلعه‌ها و بناهای متعلق به قرون‌وسطا، سالانه از گردشگران بسیاری پذیرایی می‌کند.

پراگ، پایتخت جمهوری چک و بزرگ‌ترین شهر این کشور است. این شهر که در بستر رودخانه‌ «ولتاوا» بنا شده است، خطر همیشگی وقوع سیل را به‌ جان خریده و در عوض، مناظری زیبا و افسانه‌ای به‌دست آورده است. نخستین سنگ‌بنای پراگ، ۴۰۰۰ هزار سال پیش گذاشته شد؛ اما بافت تاریخی شهر همراه با خندق‌ها، قلعه‌ها و معماری منحصربه‌فردش، به قرن نهم میلادی بازمی‌گردد. مسافرانی که در قرن دهم از پراگ گذر می‌کردند، این دیار را شهری سنگی خوانده‌اند که بازارهایی غنی دارد.

جاهای دیدنی پراگ، به لحاظ تاریخی از اهمیت زیادی برخوردارند. این شهر که به سرزمین قلعه‌های افسانه‌ای مشهور است، برج «پودر» (Powder)، قلعه قرون وسطایی «Vysehard»، میدان قدیمی شهر، محله یهودیان، پل «چارلز» و دیگر آثار معماری ارزشمند را دربرگرفته است. «قلعه بزرگ پراگ» که اکنون اقامتگاه رئیس جمهوری چک است، بنابر باور برخی، بزرگترین قلعه جهان محسوب می‌شود. پراگ، قلعه‌های مرموز و تاریخی بسیاری در خود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به خانه افسانه‌ای فاوست نیز اشاره کرد.

پراگ که زمانی پایتخت سرزمین افسانه‌ای بوهم شناخته می‌شد، گذر تاریخ را چندان در خود احساس نکرده است و فضای قرون وسطایی این شهر در تناقض با اتومبیل‌ها، مترو، تراموا و شهروندانی به‌روز، فضایی دلنشین را پدید آورده است‌. در ادامه، می‌توانید از قاب تصویر و توسط ویدیویی که کجارو تدارک دیده است، به پراگ، پایتخت جمهوری چک و سرزمین قلعه‌ها سفر کنید.

تهیه و تنظیم ویدیو: علی گودرزی

مطالب مرتبط:

منبع کجارو

دیدگاه