حمل و نقل عمومی میکونوس؛ یونان

فاطمه محمدی
فاطمه محمدی پنجشنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
حمل و نقل عمومی میکونوس؛ یونان

میکونوس یکی از جزایر سرسبز یونان در استان اژه جنوبی است که خانه‌های سفید و آبی آن جلوه خاصی به جزیره بخشیده است. میکونوس سالانه از هزاران گردشگر پذیرایی می‌کند و یکی از مقاصد اول گردشگری یونان است.

میکونوس، جزیره زیبای یونان با خانه‌های سفید و آبی‌اش، یکی از زیباترین جزایر یونانی است که به جزیره بادها مشهور است. میکونوس جمعیتی برابر با ۱۰ هزار نفر دارد و مساحت این جزیره سرسبز برابر با ۸۵ کیلومترمربع است. زبان رسمی میکونوس یونانی و نوع حکومت در این شهر دموکراسی است.

اقتصاد میکونوس بر پایه ماهیگیری و تجارت استوار بود تا جنگ جهانی دوم آغاز شد و مشکلات اقتصادی در این شهر رخ داد. در دهه ۱۹۳۰ بسیاری از سیاستمداران و افراد مشهور به این شهر آمدند و میکونوس به پایگاهی برای ثروتمندان تبدیل شد.

میکونوس

میکونوس جاذبه‌های تاریخی و طبیعی زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توانیم به ساحل الیا، موزه فولکلور و خیابان ماتویانی اشاره کنیم. در این مطلب به سراغ حمل و نقل عمومی در میکونوس رفته‌ایم، با ما همراه باشید تا این شهر زیبا را بهتر بشناسید:

تاکسی

تاکسی

تاکسی یکی از راحت‌ترین وسایل حمل و نقل عمومی در میکونوس است، بدون شک وقتی قصد دارید زود به مقصد برسید و در زمان صرفه‌جویی کنید، تاکسی بهترین وسیله است. تاکسی گران‌ترین وسیله حمل و نقل در میکونوس است و کرایه تاکسی در هر فصل نسبت به سایر فصول متفاوت است. بدون شک در فصل‌های پربازدید کرایه تاکسی افزایش پیدا می‌کند. تاکسی‌های میکونوس تاکسی‌متر ندارند، ولی نرخ ثابتی برای مبدأ تا مقصدهای مشخصی تعیین شده که روی تابلو ایستگاه‌های تاکسی نمایش داده شده است. معمولا تاکسی‌ها در میکونوس در کنار میدان‌های اصلی توقف می‌کنند.

اتوبوس

اتوبوس میکونوس

اتوبوس ارزان‌ترین وسیله حمل و نقل عمومی در میکونوس است. اتوبوس‌های میکونوس از داخل روستاها و داخل شهر تردد می‌کنند و با استفاده از اتوبوس می‌توانید به هر نقطه‌ای از میکونوس که می‌خواهید دسترسی داشته باشید. ایستگاه‌های اتوبوس در میکونوس به دو دسته ایستگاه‌های شرقی و غربی تقسیم می‌شوند. تعدادی از اتوبوس‌ها در بخش‌های شرقی شهر گردش می‌کنند و تعدادی هم در بخش‌های غربی.

باید توجه داشت که میزان مسافتی که طی می‌کنید کرایه اتوبوس را تعیین می‌کند، ولی معمولا کرایه اتوبوس در میکونوس از ۲ یورو بیشتر نمی‌شود. اتوبوس‌ها در فصل‌های پربازدید بیشتر است، حتی در نیمه‌های شب تابستان هم مشکلی برای پیدا کردن اتوبوس در میکونوس نخواهید داشت.

خودرو و موتورسیکلت

میکونوس

اجاره خودرو و موتورسیکلت هم پیشنهاد خوبی برای صرفه‌جویی در زمان و لذت بردن از سفر است. برای کرایه خودرو یا موتورسیکلت باید گواهینامه بین‌المللی داشته باشید. برای اجاره دوچرخه در میکونوس هم به مجوز نیاز دارید، پس کرایه وسیله در این شهر راحت نیست. اگر در فصل تابستان به میکونوس سفر می‌کنید، بهترین راه برای گردش در این شهر کرایه موتورسیکلت یا دوچرخه است.

قایق

میکونوس

برای بازدید از سایر جزایر نزدیک به میکونوس قایق وسیله مناسبی است، برای استفاده از این وسیله نقلیه باید به محل‌های مشخص فروش بلیط قایق مراجعه کنید و از یک روز قبل بلیط را رزرو کنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاه