بهترین مکان های دنیا برای اسکی روی آب

فاطمه محمدی
فاطمه محمدی یکشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
بهترین مکان های دنیا برای اسکی روی آب

اگر شما هم به ورزش اسکی روی آب یا کایت بوردینگ علاقه دارید، شناخت بهترین مکان‌های دنیا برای این ورزش بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود.

اسکی روی آب یا کایت بوردینگ یکی از ورزش‌های هیجان‌انگیز و پرطرفدار دنیا است. افراد زیادی در سراسر دنیا به این ورزش علاقه دارند و برای لذت بردن از آن در فصل‌های مشخصی به برخی سواحل می‌روند. نقاطی در دنیا وجود دارد که به‌عنوان بهترین مکان‌ها برای اسکی روی آب شناخته شده است. از جمله عواملی که این مناطق را ممتاز کرده است، آب و هوای مساعد در برخی فصول سال است.

از هر فرد متخصصی در رابطه با بهترین مکان‌ها برای اسکی روی آب بپرسید، عامل مساعد بودن آب و هوا و وزش باد را در نظر می‌گیرد تا بهترین مکان‌ها برای کایت بوردینگ را بر این اساس معرفی کند. در این مطلب به بررسی ۱۳ مکان برتر برای اسکی روی آب می‌پردازیم و فصل‌های مناسب برای اسکی در این مناطق را بررسی می‌کنیم.

اسکی روی آب

مکان: ۶۰ مایلی ساحل اصلی مراکش، ساحل در کنار صحرا قرار دارد و از نظر موقعیت آب و هوایی مشخصاتی شبیه به جزیره فوئرته ونتورا در مجمع‌الجزایر قناری دارد. بیشتر بازدیدکنندگان این ساحل اروپایی‌ها هستند و آمریکایی‌ها کمتر به ساحل خوش آب و هوای مراکش می‌آیند.

بهترین فصل: مه، سپتامبر

چه عواملی ساحل را متمایز کرده است: جهت وزش باید و شدت آن این ساحل را به یکی از بهترین مکان‌ها برای اسکی روی آب تبدیل کرده است. برای تغییر مسیر نیازی به نشستن ندارید، باد شما را به هر جا که بخواهید، می‌برد.

پیشنهادهایی برای تازه‌کارها: این ساحل یکی از بهترین آب‌ها برای آموزش تازه‌کارها است، تنها نکته قابل توجه در بحث آموزش، صخره‌هایی است که در عمق کم ساحل وجود دارد و باید مراقب آن‌ها بود.

توجه داشته باشید استفاده از کایت کوچک برای سواری روی آب‌های این ساحل، مناسب‌تر است.

در روزهای بدون وزش باد چه کنیم: بهتر است در این روزها استراحت کنید تا فردا باد به سراغ شما بیاید، فاصله میان‌روزهایی با آب و هوای مساعد و روزهای بدون وزش باد در این ساحل کم است.

اسکی روی آب

مکان: جزیره مائوئی یکی از بهترین مکان‌ها برای اسکی روی آب است. اگر تازه‌کار هستید و به دنبال مکانی ایده‌آل برای آموزش می‌گردید، بهتر است خودتان را خسته نکنید و یک‌راست به سراغ جزیره مائوئی بروید. در دهه ۱۹۹۰ بسیاری از اسکی روی آب‌بازها در این منطقه به تمرین و خلق تکنیک‌های جدید پرداختند.

بهترین فصل: تمام فصول سال!

چه عواملی ساحل را متمایز کرده است: باد در این منطقه همیشه در حال وزش است، اکوسیستم آب این دریا به‌گونه‌ای است که شرایط را برای ورزش اسکی روی آب مساعد کرده است.

پیشنهادهایی برای تازه‌کارها: برای سواری روی آب‌های جزیره مائوئی نباید عجله کرد. آب این ساحل رفتار خاصی دارد و هر ورزشکاری برای شروع اسکی روی آب‌های این منطقه باید ابتدا باید از راهنمای اسکی روی آب‌های مائوئی در ۲۰ روز استفاده کند.

اگرچه تمام فصول سال برای اسکی کردن روی آب‌های جزیره مائوئی مناسب است، ولی بسیاری از ورزشکاران در ماه‌های مارس و آوریل و اکتبر و نوامبر به این ساحل می‌آیند.

در روزهای بدون وزش باد چه کنیم: اگرچه روزهای بدون باد در جزیره مائوئی بسیار کم است ولی اگر از اقبال بد شما روزی که شما در این جزیره بودید شدت وزش باد کم بود، بهتر است تا قبل از ساعت ۱۱ صبح خود را به ساحل برسانید و بعد از آن به پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری بپردازید.

اسکی روی آب

مکان: دریاچه گاردا، بزرگ‌ترین دریاچه ایتالیا، محلی محبوب نزد اروپایی‌ها است. بدون شک هر اروپایی برای یک‌بار هم که شده، در طول عمر خود به این دریاچه می‌آید و از آب و هوای آن لذت می‌برد.

بهترین فصل: مه، سپتامبر

چه عواملی ساحل را متمایز کرده است: الگوی وزش باد در منطقه و تپه‌هایی که دورتادور دریاچه را احاطه کرده‌اند، باعث شده تا بادی که از شمال به سمت دریاچه حرکت می‌کند در فضای میان تپه‌ها جریان پیدا کند. در فصل تابستان وزش باد جنوبی، باعث گرم شدن فضای دریاچه می‌شود.

پیشنهادهایی برای تازه‌کارها: به این موضوع توجه داشته باشید که تمام فصول سال و تمام نقاط ساحل برای اسکی روی آب مناسب نیستند. برای شروع اسکی باید توسط قایق‌های ساحل به سمت عمیق دریاچه کشیده شوید.

در روزهای بدون وزش باد چه کنیم: خوشبختانه تفریحات زیادی در این دریاچه وجود دارد تا در صورت آب و هوای نامساعد بتوانید از آن‌ها لذت ببرید. دوچرخه‌سواری، پاراگلایدر، گذراندن وقت در کنار ساحل تنها بخشی از آن‌ها است.

اسکی روی آب

مکان: جزیره ماداگاسکار را می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای اسکی روی آب شناخت. جزیره ماداگاسکار و حومه آن هر ساله هزاران گردشگر را جذب می‌کند.

بهترین فصل: آوریل، نوامبر

چه عواملی ساحل را متمایز کرده است: بادهای قوی و آب شفاف و تمیز این جزیره، ماداگاسکار را نسبت به سایر جزایر متمایز کرده است.

پیشنهادهایی برای تازه‌کارها: بخش‌هایی از سواحل و تالاب‌ها در جزیره محافظت‌شده است و هر فردی اجازه ورود ندارد.

در روزهای بدون وزش باد چه کنیم: پیاده‌روی در سواحل ماداگاسکار یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات است.

اسکی روی آب

مکان: یکی از بهترین مکان‌ها برای لذت بردن از موج‌سواری و تماشای بافت تاریخی، شهرهای شمالی آفریقا است. سواحل شمالی آفریقا محلی است که ماهیگیران زیادی در طول روز ماهی‌گیری می‌کنند و وزش باد در این منطقه توقف ندارد.

بهترین فصل: آوریل، سپتامبر

چه عواملی ساحل را متمایز کرده است: خط ساحلی آفریقا بهترین موج‌ها را برای اسکی روی آب و موج‌سواری دارد.

پیشنهادهایی برای تازه‌کارها: اسکی روی آب در این منطقه به تجربه نیاز دارد، اگر روزی قصد اسکی بر روی آب‌های سواحل شمال آفریقا را داشتید، حتما با یک مربی همراه شوید. ماه جولای را می‌توان بدترین ماه برای رفتن به این سواحل دانست، وزش باد در این ماه بسیار شدیدتر از حد معمول است.

در روزهای بدون وزش باد چه کنیم: بهتر است تا دوربین خود را بردارید و سری به سواحل رنگارنگ بزنید تا زیباترین عکس‌ها را از این سواحل بگیرید.

اسکی روی آب

مکان: جزایر تورکس و کایکوس در دریای کارائیب. موج‌های بلند و شن و ماسه‌هایی با بافت نرم ساحل این جزایر را منحصربه‌فرد کرده است.

بهترین فصل: نوامبر، ژوئن

چه عواملی ساحل را متمایز کرده است: بافت ساحل تورکس و کایکوس از شن و ماسه با بافت ریز است و هیچ سنگ بزرگی در قسمت کم‌عمق آب وجود ندارد، به همین دلیل این مکان را می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین سواحل شناخت.

پیشنهادهایی برای تازه‌کارها: بافت خوب ساحل نباید شمارا گول بزند و همچنان باید مراقب ناهمواری‌های کنار ساحل باشید.

در روزهای بدون وزش باد چه کنیم: بهترین تفریح در این روزها اجاره کردن یک جیپ و زدن به دل طبیعت است.

اسکی روی آب

مکان: ساحل ملی کیپ هاتراس در ۷۰ کیلومتری کارولینای شمالی قرار دارد و به‌عنوان یکی از بهترین آب‌ها برای موج‌سواری  و اسکی روی آب شناخته‌شده است. این ساحل در فصل تعطیلات حسابی شلوغ می‌شود.

 بهترین فصل: آوریل، نوامبر

چه عواملی ساحل را متمایز کرده است: بادهایی که از سمت شمال به جنوب می‌وزند توسط بلندی‌های اطراف ساحل در این منطقه به‌نوعی گیر می‌کنند و وزش مداوم باد در برخی از فصل‌های سال محیط را مناسب می‌کند.

پیشنهادهایی برای تازه‌کارها: بسیاری از بخش‌های این ساحل محافظت‌شده است و برای تمرین افراد تازه‌کار مناسب نیست، اگر تازه شروع به ورزش اسکی روی آب کرده‌اید، به بخش‌های مخصوص افراد تازه‌کار بروید.

در روزهای بدون وزش باد چه کنیم: عکاسی و گذراندن وقت در کنار ساحل بهترین تفریحات در روزهای آرام است.

اسکی روی آب

مکان: رودخانه کلمبیا در ۸۰ کیلومتری اورگن و واشنگتن، جایی که فشار هوا میان اقیانوس تونل بادی ایجاد می‌کند که بهترین مکان برای اسکی روی آب است. در کنار موقعیت خوب رودخانه، بافت کف رودخانه از ماسه ریز است و شرایط را بیش‌ازپیش مناسب کرده است.

بهترین فصل: مه، سپتامبر

چه عواملی ساحل را متمایز کرده است: هوای خوب را می‌توان یکی از عوامل مهم در ممتاز شدن این دریاچه دانست. در فصل تابستان زیبایی‌های طبیعت این مکان را به‌جای بهترین برای گذران وقت تبدیل می‌کند.

پیشنهادهایی برای تازه‌کارها: به دلیل وجود جریان باد مخالف در این منطقه، اسکی برای تازه‌کاران کاری پر ریسک خواهد بود. در فصل بهار باید مراقب موج‌های ناگهانی بود.

در روزهای بدون وزش باد چه کنیم: تماشای آبشار، قایقرانی و دوچرخه‌سواری در کوهستان.

اسکی روی آب

مکان: کابو سن لوکاس در خلیج کالیفرنیا، شهری در انتهای شبه‌جزیره باخا در کالیفرنیا، به‌عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای اسکی روی آب شناخته می‌شود. هیچ هتل لوکسی در این منطقه وجود ندارد، اگر به دنبال تفریحات لوکس هستید، این منطقه برای شما مناسب نیست، ولی اگر به دنبال هیجان هستید، به مکان درستی آمده‌اید!

بهترین فصل: نوامبر، آوریل

چه عواملی ساحل را متمایز کرده است: باد پایدار از ساعت ۱۱ صبح تا غروب خورشید می‌وزد. زمان طلایی را از دست ندهید!

پیشنهادهایی برای تازه‌کارها: اگر باد جنوبی شدید باشد، به احتمال زیاد کنترل خود را از دست خواهید داد، چون بادهای جنوبی منطقه شدید هستند.

شاید خنده‌دار باشد، ولی این دریا هنوز دزد دریایی دارد و باید مراقب آن‌ها بود.

در روزهای بدون وزش باد چه کنیم: کافی است ۴۵ دقیقه به سمت لاپازار برانید تا از غواصی در آب‌های آن لذت ببرید.

اسکی روی آب

مکان: جمهوری دومینیکن کشوری در بخش شرقی جزیره هیسپانولا در دریای کارائیب است، سالانه هزاران ورزشکار برای انجام تمرین‌های حرفه‌ای به این منطقه می‌آیند.

بهترین فصل: ژوئن، اوت

چه عواملی ساحل را متمایز کرده است: تابستان بهترین فصل برای وقت‌گذرانی در این منطقه است و خبر خوش این که این فصل برای اسکی روی آب مناسب است، پس با خیال راحت در فصل تعطیلات به جمهوری دومینیکن بروید!

پیشنهادهایی برای تازه‌کارها: در روزهای شلوغ بهتر است تا قبل از ساعت ۱۱ صبح در ساحل حضورداشته باشید تا در حین اسکی با مشکل مواجه نشوید.

در روزهای بدون وزش باد چه کنیم: دوچرخه‌سواری در کوهستان و غواصی از بهترین تفریحات در روزهای گرم است.

اسکی روی آب

مکان: بونیر، بونیر یکی از سه جزیره از مجموعه جزایر کارائیب هلند است. طبیعت بکر این جزیره آن را از نمونه‌های مشابه متمایز کرده است

بهترین فصل: فوریه، جولای

چه عواملی ساحل را متمایز کرده است: در انتهای جنوب جزیره آپارتمان‌های با بافت خاص وجود دارد که در منطقه منحصربه‌فرد است و مسافران می‌توانند در آن‌ها اقامت داشته باشند.

پیشنهادهایی برای تازه‌کارها: در سواحل بونیر دوره‌های آموزش روزانه برای اسکی روی آب وجود دارد که افراد آماتور می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

در روزهای بدون وزش باد چه کنیم: غواصی بهترین تفریح این روزها است، بیش از ۵۰ مکان محافظت‌شده در سواحل بونیر وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید.

اسکی روی آب

مکان: جزیره چادره جنوبی در خلیج مکزیک در جنوب ایالت تگزاس. اگرچه این منطقه بیشتر روزهای سال برفی است، ولی در فصل‌های متعادل بهترین زمان برای اسکی روی آب است.

بهترین فصل: مارس، ژوئن

چه عواملی ساحل را متمایز کرده است: این منطقه وسعت کمی دارد، ولی با همین وسعت کم به‌عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای اسکی روی آب شناخته‌شده است.

پیشنهادهایی برای تازه‌کارها: نیازی نیست نگران موج‌های شدید و وزش باد تند باشید، بیشتر اوقات در ماه‌های مارس و ژوئن جو این منطقه متعادل است.

در روزهای بدون وزش باد چه کنیم: صید ماهی قزل‌آلا می‌تواند بعدازظهر دل‌انگیزی را برایتان رقم بزند.

اسکی روی آب

مکان: منطقه دیولون در کلرادو، محلی برای اسکی روی یخ!

بهترین فصل: اواخر دسامبر، مارس

چه عواملی ساحل را متمایز کرده است: سطح آب منطقه دیولون در فصل زمستان کاملا یخ می‌زند و بسیاری از افراد از این محل برای اسکی روی یخ و برف استفاده می‌کنند که در نوع خود منحصربه‌فرد است.

پیشنهادهایی برای تازه‌کارها: بهتر است در روزهایی که باد شمالی در حال وزش است، برای اسکی به منطقه دیولون بروید. جاده‌های منتهی به این منطقه خطرناک است، باید بااحتیاط رانندگی کرد.

در روزهای بدون وزش باد چه کنیم: پیست اسکی در ۱۵ کیلومتری منطقه قرار دارد، در صورت مساعد نبودن هوا کافی است ۳۰ دقیقه رانندگی کنید تا به پیست اسکی نزدیک دیولون برسید.

مطالب مرتبط:

دیدگاه