سوالات رایج برای خانم هایی که می خواهند تنها سفر کنند

پویان میهن‌پرست
پویان میهن‌پرست سه شنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۵
سوالات رایج برای خانم هایی که می خواهند تنها سفر کنند

تنهایی سفر کردن یک فرصت استثنایی و مهیج است اما هم‌ زمان می‌تواند دلهره‌ آور نیز باشد، مخصوصا اگر خانم باشید. با کجارو همراه باشید.

وقتی خانمی به تنهایی قصد سفر‌کردن دارد، سوالات بسیاری در ذهن او وجود دارد. اما نگران نباشید. بسیاری از این سوال‌ها مشترک است. ما امروز می‌خواهیم چند تا از رایج‌ترین سوالات مربوط به مسافرت بانوان را جواب دهیم بلکه با نگرانی کمتری دل به جاده بزنند.

چه چیزی را قبل از سفر بدانیم؟

سوالات رایج در مورد خانم هایی که میخواهند تنها سفر کنند

طبیعی‌ است که شما از تنهابودن در سفر بترسید اما واقعیت این است که وقتی سفر می‌کنید احتمال زیادی وجود دارد که با آدم‌های فوق‌العاده‌ای آشنا شوید. مسافران دیگر به طرز عجیبی دوستانه هستند حتی اگر شما خجالتی باشید. یکی از فواید مسافرت، این است که اعتماد به نفس شما بیشتر شده و روابط عمومی خودتان را بهبود می‌بخشید.

وقتی احساس می‌کنیم مکانی نا‌امن است، آیا سفر خود را لغو کنیم؟

بهترین کار در این مواقع این است که بر اساس وخامت شرایط تصمیم بگیرید. ممکن است تصمیم‌گیری در شرایطی که تمام رسانه‌ها از نا‌امنی مکان صحبت می‌کنند دشوار باشد اما فراموش نکنید که رسانه‌ها پول خود را از همین اخبار در‌می‌آورند. اگر احساس می‌کنید که قرار‌دادن خودتان در خطر ارزش مسافرت را ندارد، سفر را لغو کنید. اما اگر به نظر می‌رسد که شرایط کاملا تحت کنترل است یا حوادث اتفاقی هستند، از خودتان بپرسید آیا واقعا دلیلی برای نگرانی هست یا نه.

چطور به عنوان یک خانم تنها، مورد توجه ناخواسته واقع نشویم؟

سوالات رایج در مورد خانم هایی  که میخواهند تنها سفر کنند

بهترین راهکار برای این سوال، این است که قبل از راهی‌شدن، راجع به شرایط و معیار‌های فرهنگی کشور مقصد اطلاعات داشته باشیم. به عنوان مثال در کشور‌های نپال، اندونزی و مالزی مهم است که بانوان زانو و شانه‌های خود را بپوشانند. در بسیاری از کشور‌ها این‌طور است و آن‌‌ را نشانه‌ای از احترام تلقی می‌کنند. نکته‌ی دیگر که خانم و آقا نمی‌شناسد، این است که در بعضی ساعات به مکان‌ها و محله‌های خاصی نروید.

به عنوان کسی که اولین سفر خود را برنامه‌ریزی می‌کند، مهم‌ترین نکته برای او چیست؟

سوالات رایج درباره خانم هایی که میخواهند تنها سفر کنند

تا حد ممکن آماده باشید. معنی این حرف این نیست که تمام کار‌های ریز و درشت خود را برنامه‌ریزی کنید بلکه به معنای آمادگی مالی‌ است. بیمه‌ی درمانی، ویزا و کارت‌های اعتباری از این قبیل موارد است. حواستان به کلاهبردارها باشد تا دچار مشکل نشوید.

به چه طریقی می‌توان با خانم های دیگر همسفر شد؟

سوالات رایج درباره خانم هایی که میخواهند تنها سفر کنند

شگفت‌زده می‌شوید اگر بدانید در شبکه‌های اجتماعی شما چه موقعیت‌هایی نهفته‌ است. کافی‌ است در یکی از شبکه‌های اجتماعی خود پست بگذارید و از دوستانتان بپرسید که آیا تمایل به سفر دارند؟ آیا کسی را در مقصد موردنظر شما می‌شناسند؟ در کشور‌های دیگر کمپین‌ها و گروه‌های اینترنتی این موارد را بهبود بخشیده‌اند و حتی سایت‌ها و برنامه‌های موبایل را در این زمینه به‌کار گرفته‌اند.

با تنهایی در سفر چه کار کنیم؟

سوالات رایج درباره خانم هایی که میخواهند تنها سفر کنند

احساس تنهایی کم و بیش به سراغ همه‌ی ما می‌آید و خانه و مسافرت نمی‌شناسد. باید به این باور برسیم که زندگی سرشار از بالا و پایین‌ها است. همه‌ی روزهای زندگی فوق‌العاده نیستند و مسافرت، حقیقت زندگی را تغییر نمی‌دهد. اما سفر این فرصت را به ما می‌دهد تا زمانی را به خود و دوست ‌داشتن خود اختصاص دهیم و این یکی از بهترین ویژگی های سفر تنهایی است.

آیا برقراری ارتباط با ساکنین محلی دشوار است؟

سوالات رایج درباره خانم هایی که میخواهند تنهایی سفر کنند

صحبت‌کردن با مردم محلی یکی از آسان‌ترین و امن‌ترین کارهایی‌ است که می‌توانید انجام دهید زیرا آن‌ها کاملا با محیط آشنا هستند و می‌توانند به شما بگویند که از کجا دیدن کنید و از چه جاهایی دور بمانید. یکی دیگر از مزایای صحبت با مردم محلی این است که آن‌ها می‌توانند به شما بگویند بهترین ‌غذا‌ها را از کجا تهیه کنید.

نشستن روی نیمکت‌ها، صحبت‌کردن با صاحبان هتل یا مهمان‌خانه‌تان، گشت‌ و گذار در مکان هایی که مردم بومی به آنجا می‌روند و غذا می‌خورند یا نشان دادن علاقه‌تان نسبت به رسم و رسومات آن کشور‌، بهترین راه‌ برای آشنا شدن و هم‌صحبتی با مردم محلی است.

آیا در سفر تنهایی، دچار نابرابری جنسیتی می‌شویم؟

در اینکه در دنیای ما نابرابری جنسیتی وجود دارد شکی نیست اما خبر خوب این است که ما در دنیای مدرن زندگی می‌کنیم و بسیاری از این مشکلات رو به بهبودی ‌می‌روند.

به عنوان یک مسافر تنها، مزایایی هم وجود دارد. یکی از آن‌ها این است که مردمان بومی، معمولا از مسافران و خصوصا خانم‌های تنها در سفر مراقبت و حمایت ‌می‌کنند.

آیا مسافرت تنهایی سن خاصی دارد؟

سوالات رایج درباره خانم هایی که میخواهند تنها سفر کنند

هر شخص با هر سن و سال و تجربه‌ای می‌تواند سفر کند. هیچ سن جادویی‌ای برای تنهایی سفرکردن وجود ندارد. شما هر زمان که اراده کردید و موقعیتش را داشتید می‌توانید از یک سفر تنهایی لذت ببرید مگر اینکه اهل ماجراجویی و کنجکاوی نباشید.

آیا شده با خودتان بگویید کاش جای مسافرت چیزی برای خودم می‌خریدم؟

سوالات رایج درباره خانم هایی که میخواهند تنها سفر کنند

همه‌ی ما در دورانی از زندگی‌هایمان دچار بحران مالی می‌شویم. همه‌ی ما زمانی متوقف می‌شویم و می‌گوییم: ای کاش...

این جزوی از انسان بودن است که هرکاری را که کرده‌ایم با کاری که نکرده‌ایم مقایسه کنیم. اکثر ما عقیده داریم که تا جوان و سرزنده‌ایم صاحب خانه و ماشین و کار‌ با در‌آمد فراهم کنیم و بعد از میانسالی و بازنشستگی، برویم و جهان را بگردیم. صحیح و غلط بودن این تفکر با شما، ولی کسانی هستند که کاملا برعکس فکر‌ ‌می‌کنند.

در انتهای بحث، اگر از شما بپرسند تجربیات سفر تنهایی شما چطور خواهد بود، جواب‌هایتان بسیار متنوع است ولی اطمینان داشته باشید که تا نروید، نمی‌دانید چه چیزی در انتظارتان است.

مطالب مرتبط:

منبع Nomadicmatt

دیدگاه