مکان‌های دیدنی که قبل از ۳۰ سالگی باید ببینید

تیم  کجارو
تیم کجارو جمعه، ۲۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۰
مکان‌های دیدنی که قبل از ۳۰ سالگی باید ببینید

حتما شنیده‌اید که افراد باتجربه و خردمند را دنیادیده خطاب می‌کنند چراکه سفر به نقاط مختلف دنیا و روبه‌رو شدن با موقعیت‌ها و فرهنگ‌های ناشناخته، راهی مطمئن برای داشتن زندگی پربار و کسب تجربه است. به‌دلایل مختلف از جمله کنجکاوی بیشتر، روحیه‌ی جنگندگی و ماجراجویی قوی‌تر و...، فعالیت‌هایی مثل کوه‌پیمایی در آمریکای جنوبی یا پیاده‌روی در اروپا قبل از۳۰ سالگی و در اوج جوانی، لذت و بار آموزشی به‌مراتب بیشتری دارند. در ادامه به معرفی ‌ مکان‌های دیدنی می‌پردازیم که بهتر است قبل از ۳۰ سالگی آن‌ها را ببینید، با کجارو همراه باشید.

بازدید از مکان‌های که در ادامه معرفی می‌شوند، گاهی به توانایی جسمی بیشتر نیاز دارد، گاهی به انگیزه‌ی قویی‌تر و در مواردی به ترکیبی از هردو که بیشتر افراد قبل از رسیدن به ۳۰ سالگی این ویژگی‌ها را دارند و بعدازآن، مسافرت و تفریح توأم با آرامش یا در محیط خانوادگی و امن را ترجیح می‌دهند. مناسب‌ترین مقصدهای گردشگری قبل از ۳۰ سالگی به شرح زیر هستند:

بمبئی، هندوستان

مکان‌های دیدنی بمبئی به‌ندرت می‌توان کشوری را یافت که به‌اندازه‌ی هندوستان بی‌نظم و متنوع باشد و همه این تنوع‌ها و اختلافات را در جشن ملی هولی (Holi)، می‌توان به‌وضوح دید. این جشن آیینی هندوها که هرسال در فصل بهار به‌مدت ۱۶ روز برگزار می‌شود، بزرگداشت تولد دوباره‌ی طبیعت و عشق الهی دو خدای آیین هندو، رادا و کریشنا است. مکان‌های دیدنی بمبئی 1 شهر بمبئی در حین برگزاری این جشن از شور زندگی لبریز می‌شود و تماشای دروازه‌ی هند، دریای عرب و معبدهای باستانی، تجربه‌ای خارق‌العاده و فراموش‌نشدنی است. برای درک بهتر جشن هولی، بهتر است سری به جزیره‌ی گاراپوری (الفانتا) بزنید و از غارهای دست‌ساز آن و مجسمه‌های خدایان هندو در داخل آن‌ها بازدید کنید.

ایبیزا، اسپانیا

مکان‌های دیدنی ایبیزا ایبیزا یکی از جزایر مدیترانه‌ای اسپانیا است که برگزاری جشن‌های موزیکال ۲۴ ساعته و بدون توقف ویژگی عمده‌ی آن به شمار می‌آید. این جزیره بین ماه‌های ژوئن و اکتبر، مملو از گردشگرهای اروپایی است که فقط برای شرکت در فستیوال‌های خیابانی به ایبیزا سفر می‌کنند. مکان‌های دیدنی ایبیزا 1 البته تفریح در این جزیره منحصر به اروپایی‌ها نیست و ساحل‌های چشم‌نواز، غذاهای لذیذ و تعداد زیادی دوره‌های درمانی یوگا، ابیبیزا را به مقصدی مناسب برای همگان تبدیل می‌کند. ماه سپتامبر بهترین وقت برای بازدید از ایبیزا است چراکه تابستان سوزان منطقه رو به اتمام است ولی هنوز می‌توان در آخرین فستیوال‌های تابستانی جزیره شرکت کرد.

 استان کیپ غربی، آفریقای جنوبی

مکان‌های دیدنی کیپ غربی آفریقای جنوبی بهشت گردشگران ماجراجو و دوستداران هیجان است و بعضی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های این کشور در کیپ غربی قرار دارد. سفر به آفریقای جنوبی بدون رفتن به سافاری (گشت‌وگذار با خودرو در بیابان‌های وسیع آفریقا و تماشای حیات‌وحش) معنایی ندارد ولی بانجی جامپینگ از پل بلوک‌رانس (Bloukrans) در کیپ غربی به همان اندازه پرطرفدار و به‌مراتب هیجان‌انگیزتر است. مکان‌های دیدنی کیپ غربی 1 پرش از روی این پل با ۲۰۱ متر ارتفاع و منظره‌ی مهیب رود لوک‌رانس در زیر آن به شجاعت زیادی نیاز دارد. تماشای منظره دلهره‌آور رود و دیدن پرش افراد ماجراجو از روی پل، به‌تنهایی یک جاذبه‌ی گردشگری محسوب می‌شود.

شهر مراکش، مراکش

مکان‌های دیدنی مراکش مراکش با پیشینه‌ی تاریخی پرفرازونشیب و جذابیت‌هایی مثل بازارهای سنتی، مسجدها، باغ‌ها و قصرهای باستانی یکی از کشورهای پربازدید و کم‌هزینه‌ی شمال آفریقا ست. مکان‌های دیدنی مراکش 1 در شهر مراکش سرگرمی‌های جذابی برای جوانان و افراد ماجراجو وجود دارد؛ از جمله شترسواری در صحرا و بازدید هوایی از شهر و بیابان‌های اطراف آن به کمک بالن هوای گرم.

ریودوژانیرو، ‌برزیل

مکان‌های دیدنی ریودوژانیرو پایتخت برزیل، بهترین مقصد برای کوه‌پیمایی و طبیعت‌گردی ماجراجویانه در دنیاست. ریودوژانیرو با ترکیبی منحصربه‌فرد از دریا، کوهستان، جنگل و ساحل، بهشتی رؤیایی و فراموش‌نشدنی برای گردشگران محسوب می‌شود. کوه‌پیمایی در جنگل‌های بارانی کوه کورکووادو برای بازدید از مجسمه‌ی مسیح منجی با احتمال دیدن حشرات کمیاب و عجیب، سفری کوتاه ولی پرماجراست. مکان‌های دیدنی ریودوژانیرو 1 گشت‌وگذار در ساحل ماسه‌ای کوپاکابانا و پیوستن به کارناوال‌های ساحلی اهالی بومی ریودوژانیرو که به زندگی در لحظه و آسان گرفتن سختی‌های زندگی معروف هستند، تجربه‌ای است که لذت آن در همیشه در خاطر باقی می‌ماند.

دیوار بزرگ چین

مکان‌های دیدنی چین ای حقیقت که دیوار بزرگ چین به‌دلیل فرسودگی در حال فروریختن است و شاید زمان زیادی برای دیدن آن و تحسین شکوه باستانی چین باقی نمانده باشد، به‌تنهایی دلیل موجهی برای بازدید از آن به شمار می‌آید. مکان‌های دیدنی چین 1 تماشای کامل این میراث فرهنگی جهانی که ۸۸۵۰ کیلومتر طول دارد، فعالیتی است که به نیرو و انگیزه‌ی جوانی نیاز دارد.

هاوانا، کوبا

مکان‌های دیدنی هاوانا باوجوداینکه کوبا از قافله‌ی پیشرفت و مدرن گرایی جا مانده است ولی جاذبه‌های بی‌شمار آن، این نقص را جبران می‌کنند. مکان‌های دیدنی هاوانا 1 این کشور دارای فرهنگ و تاریخ غنی و غذاهایی بی‌نظیر است که در کنار خودروهای عتیقه که هنوز مورداستفاده قرار می‌گیرند و شور و شوق کوبایی‌ها در پیگیری بازی بیس‌بال، می‌تواند برای جوانان بسیار جذاب باشد.

مارفا (Marfa)، تگزاس

مکان‌های دیدنی مارفا شهر کوچک مارفا در غرب تگزاس با ۲۰۰۰ نفر جمعیت و ظاهر مدرن و در عینِ حال عجیب و ویژگی‌های جذابی مثل کنسرت‌های موسیقی متنوع و طبیعت زیبا، روزبه‌روز بیشتر موردتوجه جوان‌ها قرار می‌گیرد. مکان‌های دیدنی مارفا 1 کوهستان دیویس و پارک ملی بیگ بند (Big Bend)، مکان‌های مناسبی برای طبیعت‌گردی بدون محدودیت و لذت بردن از چشمه‌های آب‌معدنی طبیعی هستند.

ماچو پیچو (Machu Picchu)، پرو

مکان‌های دیدنی ماچو پیچو ویرانه‌های ماچو پیچو که از معدود بازمانده‌های معماری شکفت انگیز تمدن اینکا بر فراز قله‌ای در رشته‌کوه آند است، برای عاشقان کوهنوردی، جاذبه‌ای غیرقابل مقاومت به شمار می‌آید. اسرار نهفته در این بنا که به گمان متخصصان بر اساس الگوی ستاره‌ها در یک بازه‌ی زمانی مشخص ساخته شده است، هنوز هم به‌صورت معمایی حل‌نشده باقی‌مانده‌اند . مکان‌های دیدنی ماچو پیچو 1 جاذبه‌های ماچو پیچو و چشم‌انداز نفس‌گیر دشت اوروبامبا (Urubamba) در اطراف آن، گردشگران ماجراجو را از سراسر دنیا به این محل می‌کشاند.

قاهره، مصر

مکان‌های دیدنی قاهره نام قاهره همیشه یادآور آخرین بازمانده از عجایب هفت‌گانه‌ی باستانی یعنی هرم بزرگ جیزه است. تماشای این هرم از نزدیک، بهترین راه برای درک عظمت یکی از بزرگ‌ترین تمدن‌های باستانی محسوب می‌شود. مکان‌های دیدنی قاهره 1 البته جاذبه‌های مثل مجسمه‌ی ابوالهول یا مسجدها و پارک‌های بی‌نظیر قاهره را نباید از یاد برد.

کوئینز تاون، نیوزیلند

مکان‌های دیدنی کوئینز تاون کوئینز تاون سرزمین موعود عاشقان کوهنوردی، چتربازی، دوچرخه‌سواری در کوهستان و بانجی جامپینگ به شمار می‌آید. مکان‌های دیدنی کوئینز تاون 1 برای درک نهایت لذت از هیجان و ماجراجویی، سری به پل معلق وحشت‌آور دره‌ی کاوارائو (Kawarau) بزنید که پایگاه اصلی بانجی جامپینک در دنیا است.

دوبلین، ایرلند

مکان‌های دیدنی دوبلین یکی از خاطره‌ساز‌ترین سفرهای دوران جوانی، سفر به دوبلین و پیاده‌روی در جاده‌های سرسبز و بی‌همتای این سرزمین جادویی است. برای داشتن بهترین تجربه‌ی ممکن، در یکی از تورهای دوبلین به شهرستان کلیر (Clare) شرکت کنید که در آنجا با ایستادن بر لبه‌ی صخره‌های موهر (Moher)، نهایت شکوه و عظمت طبیعت را با تمام وجود درک خواهید کرد. مکان‌های دیدنی دوبلین 1 در این مسیر می‌توانید، قلعه‌هایی تاریخی به‌جامانده از قبایل جنگجوی سلت را نیز ببینید و در بازگشت به دوبلین، از هم‌نشینی با ایرلندی‌های خون‌گرم و مهمان‌نواز لذت ببرید.

گرانادا، اسپانیا

مکان‌های دیدنی گرانادا بازارهای عربی، غذاهای سنتی اسپانیایی و فلامنکو تنها گوشه‌ای از جذابیت‌های متنوع‌ترین شهر اسپانیا هستند. مکان‌های دیدنی گرانادا 1 در گرانادا برای هر نوع سلیقه‌ای، موضوع سرگرمی و تفریح وجود دارد به‌خصوص برای کسانی که می‌خواهند از زندگی مدرن فاصله بگیرند.

مونترال، کانادا

مکان‌های دیدنی مونترال اگر می‌خواهید با حال و هوای سنتی اروپا آشنا شوید، مونترال مقصد موردنظر شما است. این شهر به‌شدت تحت‌تاثیر فرهنگ مهاجران فرانسوی و انگلیسی قرار دارد و هنوز مملو از فستیوال‌های مفرح، هنرمندان خیابانی، غذاهای بی‌نظیر و مهمان‌نوازی اصیل اروپای است. مکان‌های دیدنی مونترال 1 روزهای تعطیل مونترال معمولا با برگزاری فستیوال، تفریحات رایگان، بازارهای محلی و موسیقی همراه است. یکی از فعالیت‌های جذاب در مونترال، شرکت در تورهای غذایی و گشت‌وگذار در محله‌های دورافتاده‌ی آن است که علاوه بر صرف غذاهای لذیذ محلی، امکان آشنایی با تاریخ دل‌نشین این شهر را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

 هانوئی، ویتنام

مکان‌های دیدنی هانوئی ویتنام با آب هوای منحصربه‌فرد، غذاهای لذیذ، شهرهای تاریخی و مناطق روستایی خیره‌کننده، رفته‌رفته به یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری جنوب شرقی آسیا تبدیل می‌شود. مکان‌های دیدنی هانوئی 1 در هانوئی می‌توانید به‌راحتی و فقط با گرفتن یک تاکسی، از آرامگاه هوشی مینه، قسمت‌های تاریخی شهر و معبدهای دیدنی بازدید کنید.

لاگوس، پرتقال

مکان‌های دیدنی لاگوس جذابیت‌های این شهر کمتر شناخته‌شده‌ی پرتقال، به‌راحتی با نام‌های مشهوری مثل ایبیزه اسپانیا رقابت می‌کند. با کرایه کردن یک قایق سریع، می‌توانید از غارها و سازه‌های طبیعی خلیج لاگوس بازدید کنید و بعد به استراحت در ساحل صخره‌های یا جست‌و‌جو برای پیدا کردن رستوران‌های کوچک و شگفت‌انگیز پنهان در گوشه و کنار خط ساحلی بپردازید. مکان‌های دیدنی لاگوس 1 رفتن به صخره‌ی کیپ سنت وینسنت (Cape St. Vincent) در غرب لاگوس و تماشای بدون محدودیت غروب خورشید در پهنه‌ی اقیانوس اطلس را از دست ندهید.

کاستاریکا

مکان‌های دیدنی کاستاریکا کاستاریکا سرزمین جنگل‌های بارانی، آبشارهای بی‌نظیر و سواحل چشم‌نواز و همین طور زیستگاه بیش از ۵۰۰ هزار گونه‌ی مختلف جانوری است. مکان‌های دیدنی کاستاریکا 1 مشهورترین جاذبه‌ی کاستاریکا تور زیپ لاین است که تجربه‌ای کاملا متفاوت و بسیار هیجان‌انگیز محسوب می‌شود.

گراند کانیون، آریزونا

مکان‌های دیدنی گراند کانیون نفس‌گیرترین و زیباترین پارک ملی ایالات‌متحده، محل بسیار مناسبی برای کوه‌پیمایی، قایقرانی در آب‌های پرتلاطم، دوچرخه‌سواری و رانندگی پرهیجان است. مکان‌های دیدنی گراند کانیون 1 گشت‌وگذار در غارها و سازه‌های سنگی طبیعی اطراف دریاچه‌ی آبشار هاواسو (Havasu) می‌تواند برای هر سلیقه‌ای، خاطره‌ساز و جذاب باشد.

To Sua Ocean Trench، ساموآ

مکان‌های دیدنی ساموآ این محل کمتر شناخته‌شده، یک حفره‌ی عمیق در حاشیه‌ی اقیانوس است که اوج جذابیت آن را فقط در صورت پرش از ارتفاع ۳۰ متری در آب‌های فیروزه‌ای‌رنگ و زلال آن درک خواهید کرد. این استخر آب شور که فقط به کمک یک نردبان چوبی می‌توان سطح آن رسید، مملو از جاذبه‌های طبیعی است و توسط چند غار زیرآبی باستانی به یک استخر بزرگ دیگر منتهی می‌شود. این استخر در محاصره‌ی جنگلی از گیاهان دریایی قرار دارد.

سان‌فرانسیسکو، کالیفرنیا

مکان‌های دیدنی سان‌فرانسیسکو سان‌فرانسیسکو یکی از مدرن‌ترین شهرهای ایالت کالیفرنیا است و جاذبه زیادی برای جوانان ماجراجو دارد. مکان‌های دیدنی سان‌فرانسیسکو 1 در این شهر می‌توانید با پای پیاده از طریق جنگل Redwoods یا با دوچرخه و عبور از پل گلدن گیت، از جزیره‌ی آلکاتراز دیدن کنید و همین طور به گشت‌وگذار در رستوران‌ها و کلوپ‌های بی‌شمار شهر بپردازید.

جشن اکتبر مونیخ، آلمان

مکان‌های دیدنی مونیخ اروپایی‌ها معتقدند که بدون شرکت در جشن اکتبر زندگی کامل نیست. این جشن ترکیبی از کارناوال‌های موتوری و خیمه‌های بزرگ برای امتحان کردن غذاها و نوشیدنی‌های محلی آلمانی است. نکته‌ی جالب در مورد جشن اکتبر، برگزاری آن در ماه سپتامبر است.

سیدنی، استرالیا

مکان‌های دیدنی سیدنی استرالیا کشور افراط است و اکثر ویژگی‌های آن در فهرست «ترین‌ها» هستند. بعضی از آن‌ها از جمله حیوانات سمی، گرمای شدیدی طبعا جذابیتی ندارند ولی مطمئنا سواحل بی‌نظیر، امواج فوق‌العاده برای موج‌سواری و رستوران‌های این کشور را حداقل یک‌بار در عمر باید تجربه کرد. مکان‌های دیدنی سیدنی 1 سفر به سیدنی و تفریح در سواحل زیبای آن، دیدن حیوانات منحصربه‌فرد این قاره و رفتن به اپرا، تجربه‌ای بی‌همتا است.

پاریس، فرانسه

مکان‌های دیدنی پاریس پاریس یکی از گران‌ترین شهرهای دنیا است ولی سفر کم‌هزینه به آن غیرممکن نیست و با برنامه‌ریزی صحیح و تحقیق کامل، می‌توان از همه جذابیت‌های آن بهره‌مند شد. به‌عنوان‌مثال با ویزای دانشجویی، می‌توان تقریبا به‌رایگان از موزه‌ی لوور بازدید کرد. با پیوستن به خیل کاربران وب‌سایت CouchSurfing، هزینه مسکن به‌شدت کاهش پیدا می‌کند. بالا رفتن از برج ایفل هزینه‌ی زیادی ندارد ولی لذت آن فراموش‌نشدنی است. مکان‌های دیدنی پاریس 1 دخمه‌ی باستانی کاتاکومب و گورستان پرلاشز که مدفن مشاهیری مثل جیم موریسون، اسکار وایلد و تعداد زیادی از چهره‌های سرشناس دیگر است، نیز مکان‌های مناسبی برای گشت‌وگذار کم‌هزینه هستند.

ریکیاویک، ایسلند

مکان‌های دیدنی ریکیاویک برای جوان‌های ماجراجو، تماشای شفق قطبی، طبیعت‌گردی در شرایط سخت و غذاهای عجیب دلایل خوبی برای سفر به پایتخت ریکیاویک هستند. فرهنگ متنوع ایسلند که حاصل همجوشی مردم کشورهای مختلف است، جذابیت خاصی دارد. مکان‌های دیدنی ریکیاویک 1 اگر خوردن گوشت پافین (نوعی مرغ دریایی) و کوسه طبع ماجراجوی شما را سیراب نمی‌کند، سری به مناطق کوهستانی و آتش‌فشان‌های فعال ریکیاویک بزنید.

توکیو، ژاپن

مکان‌های دیدنی توکیو اقامت در یکی از هتل‌های کپسولی ارزان‌قیمت توکیو که در جای دیگری نظیر آن را نمی‌توان دید، تجربه‌ای است که باید در جوانی آن را امتحان کنید. خارج از این کپسول‌های ۱.۸ در ۱.۲ متری، فعالیت‌های متنوع زیادی برای مسافران وجود دارد؛ از جمله تورهای مد و فرهنگ هارجوکو، گشت‌وگذار در بازار ماهی معروف توکیو، تفریح در یکی از پارک‌های خوش‌منظره‌ی شهر، صرف سوشی و نودل اصیل ژاپنی و بازدید از دیزنی لند توکیو.

استخر شیاطین در آبشار ویکتوریا، زیمبابوه

مکان‌های دیدنی زیمبابوه کمتر کسی است که نام آبشار ویکتوریا در مرز زیمبابوه و زامبیا را نشنیده باشد ولی استخر شیاطین با جذابیتی به‌مراتب بیشتر، تقریبا ناشناخته است. این استخر بی‌انتهای طبیعی در گوشه‌ای دور از دسترس قرار دارد و فقط گردشگران بی‌باک می‌توانند به آن دست پیدا کنند. مکان‌های دیدنی زیمبابوه 1 حتی تماشای شنا کردن افراد در نزدیکی محلی که رودخانه‌ی خروشان زامبزی به دره‌ای ۱۲۸ متری می‌رسد، بسیار هیجان‌انگیز و دلهره‌آور است.

آتن، یونان

مکان‌های دیدنی آتن بدو ن تردید، جزیره‌ی زیبای یونان و به‌خصوص آتن با تاریخ و فرهنگ غنی، طبیعت خیره‌کننده، هنرهای خیابانی و غذاهای منحصربه‌فرد، محلی است که باید با انرژی جوانی به گشت‌وگذار در آن پرداخت. در سفر به آتن بعد از تماشای معبد پارتنون، می‌توانید سری به بازار اجناس دست‌دوم موناستی‌راکی (Monastiraki) در نزدیکی میدان پرازدحام سینتاگما بزنید و برای صرف غذای اصیل یونانی به رستوران‌های مسیر آکروپولیس بروید.

 بوئنوس آیرس، آرژانتین

مکان‌های دیدنی بوئنوس آیرس این شهر ترکیبی بی‌همتا از سنت و مدرن گرایی است و به پاریس آمریکای جنوبی شهرت دارد. بوئنوس آیرس سرشار از جنبه‌های فرهنگی و هویتی باورنکردنی است. در این شهر می‌توانید در تورهای دوچرخه‌سواری یا کلاس‌های رقص محلی شرکت کنید یا به عکاسی از قصرهای زیبا بپردازید. مراکز خرید لوکس، هنر و زندگی شبانه پرجنب‌وجوش، تنها بخش کوچکی از جذابیت‌های بوئنوس آیرس هستند. منبع : Business Insider

مطالب مرتبط:

دیدگاه