هزینه سفر به بجنورد چقدر است؟

نیکی قره گوزلویان
نیکی قره گوزلویان دوشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۵
هزینه سفر به بجنورد چقدر است؟

هزینه سفر به بجنورد با توجه به طیف گسترده رستوران‌ها، وسایل حمل و نقل و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی، بسیار متغیر است.

بجنورد از جمله شهرهای استان خراسان شمالی است، که هزینه سفر به آن با توجه به قیمت هتل، رستوران، حمل و نقل و بازدید از دیدنی‌های شهری، بسیار متغیر خواهد بود. شما در سفر به این شهر، می‌توانید  از امکانات متفاوت حمل و نقل، رستوران‌ها، کافه‌ها و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بهره برده و سفری خاطره‌انگیز را تجربه کنید.

حسینیه جاجرمی ها

هزینه سفر به بجنورد

از تهران تا بجنورد در حدود ۷۵۰ کیلومتر راه است که طی کردن آن به وسیله خودروی شخصی، در حدود ۹ ساعت به طول می‌انجامد. هزینه بنزین برای این مسیر که از شهرهای ورامین، سمنان، دامغان و شاهرود می‌گذرد، در حدود ۹۰ هزار تومان خواهد بود، هرچند، این برآورد با توجه به نوع خودروی شما، میزان مصرف بنزین و روشن بودن کولر، می‌تواند متغیر باشد.

اگر قصد داشته باشید تا برای طی کردن مسافت بین این دو شهر از اتوبوس استفاده کنید، هزینه بلیت از ۴۰ هزار تومان تا ۷۰ هزار تومان متغیر است. علت تفاوت قیمت در این بخش، نوع اتوبوس VIP و ارائه شام رایگان، در بلیت‌های گران قیمت‌تر خواهد بود. در نظر داشته باشید که با تهیه اینترنتی بلیت اتوبوس، می‌توانید از تخفیفات این بخش نیز بهره‌مند شوید.

علاوه بر آن، برای طی کردن این مسیر از هواپیما نیز می‌توان استفاده کرد. لازم به ذکر است که پروازهای تهران به بجنورد در روزهای خاصی از هفته انجام شده و شما می‌توانید بلیت هواپیمای این مسیر را با قیمتی در حدود ۳۰۰ هزار تومان خریداری کنید. مدت زمان این پرواز یک ساعت و ربع بوده، و شما با خرید بلیت‌های چارتر می‌توانید در هزینه‌های این بخش صرفه‌جویی کنید.

بجنورد

متوسط هزینه اقامت در بجنورد

با توجه به محدودیت تعداد هتل‌های شهر بجنورد، گزینه‌های شما در این بخش کمتر خواهد بود. با این حال، هزینه اقامت در یک اتاق دو نفره در شهر بجنورد از ۲۴۰ هزار تومان تا ۳۴۰ هزار تومان متغیر است.

هتل داریوش بجنورد

متوسط هزینه خورد و خوراک در بجنورد

رستوران‌های بجنورد دارای طیف گسترده‌ای از غذاها با قیمت‌های مختلف هستند. هزینه خورد و خوراک در رستوران‌های ساده اما با کیفیت این شهر، در حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، و در رستوران‌های مجلل‌تر از ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان خواهد بود. در نظر داشته باشید که با سفارش پیش غذا، نوشیدنی و دسر، این قیمت افزایش خواهد داشت. شما همچنین می‌توانید در سفر به بجنورد، از امکانات کافه‌های این شهر نیز بهره‌مند شوید.

کافه در بجنورد

هزینه حمل و نقل در بجنورد

حمل و نقل در بجنورد با تاکسی‌های درون شهری برای هر مسیر، در حدود هزار تا دو هزار تومان به ازای هر نفر هزینه خواهد داشت. علاوه بر آن شما می‌توانید از اتوبوس‌های درون شهری نیز استفاده کنید. همچنین، در صورت تمایل به رفت و آمدهای سریع‌تر و راحت‌تر درون شهری، می‌توانید از خدمات تاکسی‌های تلفنی و بیسیم این شهر نیز بهره‌مند شوید.

بجنورد

هزینه بازدید از دیدنی‌های بجنورد

شهر بجنورد دارای دیدنی‌های طبیعی متعددی است که بازدید بسیاری آنها به صورت رایگان امکان‌پذیر خواهد بود، اما بازدید تعدادی از اماکن تاریخی و فرهنگی این شهر در حدود ۲ تا ۱۰ هزار تومان به ازای هر نفر هزینه خواهد داشت. لازم به ذکر است، در صورت تمایل به بازدید از جاذبه‌های طبیعی بیرون شهر، هزینه تاکسی برفت و برگشت را در نظر داشته باشید.

طبیعت بجنورد

عکس از مصطفی رضایی

بودجه پیشنهادی گذراندن یک روز در بجنورد

با توجه به امکانات و جاذبه‌های شهر بجنورد، هزینه یک روز سفر به این شهر در ارزا‌ن‌ترین حالت ممکن در حدود ۶۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت. این هزینه با احتساب بلیت اتوبوس رفت و برگشت برای دو نفر، برآورد شده است. در صورتی که تمایل داشته باشید تا سفری مجلل‌تر را تجربه کنید، سفر شما در گران‌ترین حالت ممکن، در حدود ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزینه دارد. این برآورد نیز با احتساب بلیت رفت و برگشت هواپیما برای دو نفر، برآورد شده است.

بجنورد

بودجه پیشنهادی گذراندن سه روز در بجنورد

شما می‌توانید با سه روز اقامت در شهر بجنورد، از دیدنی‌های طبیعی و تاریخی آن بیشتر لذت برده و تجربه‌ای به یاد ماندنی را به خاطر بسپارید. هزینه سه روز اقامت در بجنورد در ارزان‌ترین حالت در حدود ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان (با احتساب بلیت اتوبوس رفت و برگشت برای دو نفر) و در گران‌ترین حالت نیز در حدود ۳ میلیون تومان (با احتساب بلیت رفت و برگشت هواپیما برای دو نفر) هزینه خواهد داشت. به یاد داشته باشید که در این سفر، بودجه لازم برای خرید سوغات بجنورد را نیز به همراه داشته باشید.

بجنورد

منبع عکس: گوگل مپ

مطالب مرتبط:

دیدگاه