اختصاصی کجارو: هر ایرانی به طور متوسط ۶.۵ میلیون تومان در سفر به مالزی خرج می‌کند

سیامک احدی
سیامک احدی سه شنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۵
اختصاصی کجارو: هر ایرانی به طور متوسط ۶.۵ میلیون تومان در سفر به مالزی خرج می‌کند

مدیر ارشد توریسم مالزی در جلسه‌ای با حضور چند رسانه ایرانی اعلام کرد که این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۱ میلیارد و ۳۱۲ میلیون دلار درآمد حاصل از خرج گردشگران داشته است.

داتوک موسی یوسف، مدیر منطقه آسیا/آفریقا وزارت توریسم مالزی در نشست خبری که با تلاش ایرلاین ایرآسیا و توریسم مالزی در پوتراجایا با چند رسانه ایرانی برگزار شده بود، گفت:

در سال ۲۰۱۶ میزان هزینه توریست‌ها در این کشور ۵٫۱۲۴.۳ میلیون رینگت بوده است که در سال ۲۰۱۷ این رقم به ۵٫۴۴۵.۶ میلیون رینگت معادل با ۱٫۳۱۲.۸ میلیون دلار رسیده و از این نظر رشدی ۶.۳ درصدی را تجربه کرده است.

داتوک موسی

وی همچنین اعلام کرد که در سال ۲۰۱۶ هر توریست به طور متوسط ۷۶۸.۷ رینگت خرج می‌کرده که این رقم نیز در سال ۲۰۱۷ با رشدی ۶.۸ درصدی به ۸۲۱.۲ رینگت رسیده است.

توریست‌های خاورمیانه

نماینده توریسم مالزی در این نشست فهرست پنج کشوری که گردشگران آنها بیش از هر کشور دیگری در مالزی هزینه می‌کنند را اعلام کرد که از این نظر، ایران در رتبه پنجم پس از عربستان سعودی، کویت، عمان و امارات متحده عربی قرار دارد. وی در این باره گفت:

هر گردشگر ایرانی به طور متوسط ۶٫۶۹۶ رینگت (تقریبا معادل با ۶.۵ میلیون تومان) در سفر به مالزی هزینه می‌کند.

در ادامه فهرست ۵ کشور دست به خرج در سفر به مالزی و متوسط مبلغی که هر مسافر از آنها در این کشور هزینه می‌کند را مشاهده می‌کنید:

رتبهنام کشورمتوسط هزینه به ازای هر توریست
۱عربستان سعودی۱۰٫۱۸۵.۷ رینگت (۲٫۴۵۷.۶ دلار)
۲کویت۸٫۵۳۴.۱ رینگت (۲٫۰۵۹.۱ دلار)
۳عمان۷٫۸۵۳.۴ رینگت (۱٫۸۹۴.۹ دلار)
۴امارات متحده عربی۷٫۶۸۹ رینگت (۱٫۸۵۵.۶ دلار)
۵ایران۶٫۶۹۶.۷ رینگت (۱٫۸۵۵.۶ دلار)

اقلام خرید

مهم‌ترین اقلام خریداری شده توسط توریست‌هایی که به مالزی سفر می‌کنند عبارت هستند از غذا و خوراکی‌ها، لباس و پوشاک، صنایع دستی و سوغات، لوازم خانگی، کفش، شکلات، لوازم آرایشی و بهداشتی و دارو.

مطالب مرتبط:

دیدگاه