پای هواپیماهای روسی سرانجام به ایران باز شد

فرناز رهبران رنجبر
فرناز رهبران رنجبر چهار شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰
پای هواپیماهای روسی سرانجام به ایران باز شد

سازمان هواپیمایی با ورود هواپیما‌ی سوخوی کشور روسیه به ناوگان مسافری موافقت کرد.

هواپیمای سوخو سوپر جت ۱۰۰ توسط کشور روسیه ساخته‌ و درصد بالایی از قطعات آن در این کشور تولید می‌شود. این هواپیما استانداردهای جهانی را رعایت کرده است‌ و در صورت استقبال شرکت‌های ایرانی، سازمان هواپیمای آمادگی ارائه نظر نهایی خود در این باره را دارد.

علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این پرسش مبنی بر تمایل شرکت‌های هواپیماساز روسی و به طور مشخص «سوخو» برای حضور در بازار ایران و فروش هواپیما به شرکت‌های ایرانی، گفت:

شرکت «سوخو» مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمای کشور روسیه گرفته است، این هواپیما ‌که محصول مشترک روسیه و برخی کشورهای اروپایی است، ‌امروز ساخته شده و در حال پرواز است.

به گفته وی چنانچه شرکت‌های هواپیمای ایرانی مایل باشند از این هواپیما استفاده کنند و فروشنده هم مایل باشد، این هواپیما را به ایران بفروشد، سازمان هواپیمای کشوری ایران آمادگی این را دارد که اظهار‌ نظر نهایی خود را در مورد این هواپیما ارائه کند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره طرح موضوعی با عنوان تناسب هواپیمای مسافری سوخو با شرایط آب و هوایی ایران توضیح داد:

این موضوع یعنی تناسب هر هواپیما با منطقه، آب و هوا و جغرافیای هر کشور، موضوع‌ جدیدی نیست، بالاخره کشور ما کشوری است که دارای دریا‌، کوهستان‌، کویر‌ و دشت است، بسیاری از فرودگاه‌های ما، هم‌سطح دریا هستند، بسیاری از فرودگاه‌ها از سطح دریا بالاتر هستند، بنابراین مطلق صحبت کردن درباره اینکه هواپیمایی مناسب آب و هوای ایران و جغرافیای این کشور هست یا خیر، علمی نیست.

عابدزاده ادامه داد:‌

امکان دارد، هواپیمایی در یک سطح جغرافیایی خوب عمل کند و به راحتی پرواز داشته باشد، اما در منطقه‌ای دیگر از این کشور، برای پرواز با محدودیت‌هایی مواجه می‌شود که با رعایت آن محدودیت‌ها، پرواز می‌کند.

وی افزود:

وقتی هواپیماهایی ساخته می‌شود، قدرت موتور روی آن هواپیما قابل تنظیم است، این هواپیما باید بتواند با توجه به وضعیت و شرایط آن کشور که می‌خواهد آنجا پرواز کند، تنظیم شود، ‌‌موتور با قدرت‌های مختلف روی‌ هواپیما نصب می‌شود‌، ضمن آنکه برای انتخاب هواپیمای هر خط هوایی، هواپیمایی انتخاب می‌شود که متناسب با شرایط مسیر و فرودگاه باشد.

قطعاً هواپیمایی که در اروپا پرواز می‌کند نیاز به قدرت موتور کمتر‌ و سوخت کمتری دارد که آن هم ریشه در شرایط جغرافیایی منطقه دارد.

اما عده‌ای از این موضوع «آب و هوا و جغرافیا» سو استفاده کرده و با هدف زیرسوال بردن بخشی از قسمت‌های کشور در مورد پرواز آن را مطرح می‌کنند.

هواپیماهایی نظیر ATR، بوئینگ یا ایرباس در سراسر دنیا پرواز می‌کنند، ATR در تایلند پرواز می‌کند در آمریکا هم پرواز می‌کند، بنابراین این به اپراتور مربوط است که چگونه از آن هواپیما استفاده کند.

مطالب مرتبط:

دیدگاه