سکوی دیدبانی نظامی جبل الطارق تبدیل به اسکای واک شد

زینب موحدی
زینب موحدی چهار شنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵
سکوی دیدبانی نظامی جبل الطارق تبدیل به اسکای واک شد

دیدبانی سابق نظامی روی صخره جبل الطارق، تبدیل به یک اسکای واک شگفت‌انگیز شیشه‌ای در ارتفاع ۳۴۰ متری شد.

دیدبانی سابق نظامی که بر فراز صخره‌ جبل الطارق قرار داشت، تبدیل به یک «اسکای واک» (Skywalk) زیبا و نفس‌گیر با کف شیشه‌ای شد. «اسکای واک جبل الطارق» (Gibraltar Skywalk‎) که روی فونداسیون یک پایگاه نظامی ضدهوایی متعلق به جنگ جهانی دوم ساخته شده، ارتفاعی سه برابر مجسمه‌ی آزادی دارد و حتی از برج شارد لندن هم بالاتر است.

اسکای واک جبل الطارق

اسکای واک جدید که در «ذخیره‌گاه طبیعی آپر واک» (Upper Rock Nature Reserve) قرار دارد، روی یک چشم‌انداز صخره‌ای و ناهموار ساخته شده و از منظره‌ای خیره‌کننده از محل تلاقی زمین و دریا برخوردار است و می‌توان از روی این پلت فرم، دو قاره‌ی اروپا و آفریقا و کشورهای اسپانیا و مراکش را دید که آن‌طرف آب‌های درخشان تنگه جبل الطارق قرار گرفته‌اند. اینجا، یکی از بهترین نقاط جهان برای لذت بردن از غروبی زیبا و افسونگر است.

اسکای واک جبل الطارق

این دیدبانی در زمان جنگ یکی از قلعه‌های نظامی نیروهای انگلستان بود و نقشی کلیدی در کنترل ترافیک دریایی در داخل و خارج از دریای مدیترانه از اقیانوس اطلس ایفا می‌کرد. در زمان ساختن این سکو، به ریشه‌های نظامی آن توجه شده و یک پلت فرم قدیمی و هشت‌ضلعی اسلحه در وسط محل استراحت بازدیدکنندگان تعبیه شده است.

اسکای واک جبل الطارق

این سازه‌ی زیبا با وزنی بیشتر از ۳۳۰ تن و از۷۵۰ متر مربع پانل شیشه‌ای، می‌تواند وزنی برابر با پنج فیل آسیایی را روی خود تحمل کند. میمون‌های معروف جبل الطارق که تنها جمعیت میمون‌های ساکن در اروپا هستند نیز در نقاط مختلف این سکوی دید در حال جست‌وخیز و بازیگوشی مشاهده می‌شوند.

گالری عکس اسکای واک جبل الطارق

مطالب مرتبط:

منبع dailymail

دیدگاه