استقبال گردشگران خارجی از حمل و نقل ریلی خرمشهر

طیبه فلاحتی
طیبه فلاحتی چهار شنبه، ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۰
استقبال گردشگران خارجی از حمل و نقل ریلی خرمشهر

با بالا رفتن قیمت بلیت هواپیما حمل و نقل ریلی خرمشهر مورد استقبال گردشگران خارجی قرار گرفت.

به گفته غلامحسین فارسیان، معاون مدیر کل راه‌آهن جنوب و مدیر پایانه راه‌آهن خرمشهر، حمل و نقل ریلی خرمشهر مورد استقبال گردشگران خارجی و عمدتا اتباع کشور عراق قرار گرفته است.

غلامحسین فارسیان گفت:

تقاضای مسافران به‌خصوص اتباع عراقی برای سفر با قطار با توجه به بالا رفتن قیمت بلیت هواپیما افزایش یافته است.

ایشان با بیان اینکه روزانه بیش از ۵۰۰ مسافر از طریق راه‌آهن خرمشهر به سایر نقاط کشور سفر می‌کنند، بیان کرد که روزانه از  راه‌آهن خرمشهر ۱۰ واگن مسافری ۶ تخته لوکس با ظرفیت ۶۶۰ نفر مسافران را به سایر نقاط کشور جا‌به‌جا می‌کند.

ایشان  در ادامه سخنان خود گفت ظرفیت روزانه قطار مسافری ف۱  خرمشهر-تهران ۶۶۰ صندلی است که عمدتا این قطار مسافران را از خرمشهر به سایر نقاط کشور با ظرفیت کامل حمل می‌کند.

وی در خصوص ساعات حرکت قطارها از خرمشهر گفت:

روزانه قطار ف ۱  خرمشهر - تهران ساعت ۹ و ۳۵  دقیقه صبح از خرمشهر حرکت و قطار حومه‌ای خرمشهر-اهواز نیز ساعت ۶  صبح حرکت می‌کنند.

معاون مدیر کل راه‌آهن جنوب و مدیر پایانه راه‌آهن خرمشهر ادامه داد و بیان کرد که  علاوه بر این روزهای شنبه قطار خرمشهر-مشهد نیز ساعت ۷ و ۴۰  دقیقه مسافران را به‌صورت مستقیم به مقصد مشهد مقدس جابه‌جا می‌کند.

فارسیان به قطار ریل باس اشاره کرد و گفت:

با توجه به کمبود ظرفیت صندلی ۲  دستگاه واگن دوطبقه در سازمان قطار حومه ای خرمشهر-اهواز و برای خدمات‌رسانی هر چه بیشتر به مردم شریف شهرستان‌های خرمشهر و آبادان و سایر هم استانی‌ها، قطار ریل باس با ظرفیت ۳۳۶ صندلی با ارزش ریالی ۵۰۰ میلیارد ریال با پیگیری‌های مدیرکل راه آهن جنوب و مساعدت مسئولان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از هفته جاری جایگزین واگن‌های دوطبقه در قطار حومه‌ای شده است.

وی بیان کرد که پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری سراسر کشور در بازه زمانی اول مهر تا ۳۰  مهرماه سال جاری به‌صورت همزمان در مراکز فروش بلیت و از طریق اینترنت در معرض خرید عموم قرار گرفته است.

معاون مدیر کل راه‌آهن جنوب و مدیر پایانه راه‌آهن خرمشهر با اشاره به نزدیک بودن ایام اربعین حسینی (ع)، گفت برای خدمت‌رسانی هرچه بهتر به زائران اباعبدالله الحسین (ع) کلیه زیرساخت‌های راه‌آهن در خرمشهر و شلمچه آماده شده و تمهیدات لازم برنامه‌ریزی شده و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران این آمادگی را دارد که به هر میزان تقاضای سفر هموطنان پاسخ مثبت داده و هموطنان، زائران و اتباع خارجی را با افزایش تعداد رام قطارهای فوق‌العاده مانند سال‌های گذشته به خرمشهر و مرز شلمچه جابجا کند.

فارسیان در ادامه گفت:

یک دستگاه ریل باس در مسیر خرمشهر به شلمچه و بالعکس در ایام اربعین حسینی پیش‌بینی و به زوار امام حسین (ع) به‌صورت شبانه‌روزی و رایگان خدمات‌رسانی خواهد نمود.

وی در پایان سخنان خود بیان کرد که در ایستگاه شلمچه موکب اداره کل راه‌آهن جنوب نیز مستقر و پذیرای زوار ابا عبدالله الحسین (ع) خواهد بود.

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه