اتمام راه آهن سنندج-همدان در سال ۹۹

فرناز رهبران رنجبر
فرناز رهبران رنجبر دوشنبه، ۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۵
اتمام راه آهن سنندج-همدان در سال ۹۹

راه آهن سنندج-همدان سال ۹۹ به اتمام می‌رسد.

‌امروز محمدباقر نوبخت، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور طی سفر یک روزه خود به کردستان از پروژه‌های مختلف در حوزه‌های آب و راه بازدید کرد.

بهمن مرادنیا استاندار کردستان از موافقت معاون رئیس‌جمهوری برای تامین اعتبار پروژه چهار خطه نمودن محور سنندج-همدان (گردنه صلوات آباد) خبر داد.

وی پس از اتمام سفر معاون رئیس‌جمهوری، گفت:

طی این سفر بازدیدهایی از پروژه‌های مختلف استان صورت گرفت که مصوبات خوبی برای استان و به‌ویژه در حوزه زیرساخت‌ها در بر داشت.

معاون رئیس‌جمهوری اولین بازدید خود را از گردنه صلوات آباد شروع کرد. برای انجام این پروژه ۵۵ میلیارد تومان هزینه نیاز است که این هزینه توسط رئیس سازمان تامین می‌شود تا تکلیف پروژه مشخص شود.

همچنین وی از راه آهن سنندج-همدان دیدن کرد که که در تملک اراضی مشکل داشت و برای این پروژه ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد.

۴۰۰ میلیارد تومان به پروژه راه آهن اختصاص داده شده بود که تا پایان سال ۹۹ این پروژه تمام می‌شود.

معاون رئیس‌جمهوری  از کریدور شمال- جنوب بازدید به عمل آورد این پروژه نیز مشکل هزینه داشت و قرار شد در صورت تامین اعتبار ۸۰ کیلومتر آن، امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

این پروژه از پروژه‌های مهم استان کردستان است که برای انجام آن ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار موردنیاز است که با تامین اعتبار آن قرار شد تا پایان سال این ۸۰ کیلومتر به بهره‌برداری برسد.

معاون رئیس‌جمهوری در  این سفر برای تعیین تکلیف آب شرب سقز، بیجار، قروه و دهگلان موافقت کرده و ۵ میلیارد تومان برای کنارگذر سقز‌ موافقت شد.

استاندار کردستان همچنین از موافقت نوبخت برای ۱۶ میلیارد تومان اعتبار به سد چراغ ویس خبر داد و گفت:

امیدواریم تا پایان سال پروژه‌های ذکر شده با همکاری دستگاه‌های اجرایی به پایان برسد.

مطالب مرتبط:

دیدگاه