آغاز رویداد بزرگ «تبریز۲۰۱۸» با هنر سفالگران تبریزی

فاطمه رشیدی
فاطمه رشیدی یکشنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۵
آغاز رویداد بزرگ «تبریز۲۰۱۸» با هنر سفالگران تبریزی

نمایشگاه سفال و سرامیک گروه «زیروه» به‌عنوان نخستین رخداد هنری «تبریز۲۰۱۸» با مشارکت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، افتتاح شده است.

به‌ گزارش از روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، «فرشاد به‌آفرین» معاون صنایع‌دستی استان امروز یکشنبه ۱۰ دی ۹۶ در افتتاح نمایشگاه سفال و سرامیک گروه «زیروه» با عنوان رویداد «تبریز۲۰۱۸»، با بیان اینکه این نمایشگاه در نخستین روزهای سال میلادی جدید به عنوان یکی از رخدادهای هنری تدوین شده از سوی معاونت صنایع‌دستی، برای رویداد بزرگ فرهنگی «تبریز۲۰۱۸» است، ادامه داد:

این نمایشگاه با هدف معرفی آثار سفالی با رویکرد تلفیقی سنتی و مدرن برپا شده است، چراکه این هنر از ظرفیت بالایی برخوردار بوده و برای تمامی سلیقه‌ها آثار مناسب را ارائه می‌دهد.

به‌آفرین تاکید کرد:

سفالگری یکی از هنرهای اصیل و با سابقه در آذربایجان است که به فراخور زمان با تحولات تکنیکی و هنری بسیار توانسته است مخاطبان متعددی رو با سلایق گوناگون به خود جلب کند.

این نمایشگاه را می‌توان یکی از پر مخاطب‌ترین رخدادهای هنری در حوزه صنایع‌دستی عنوان کرد.

او با اشاه بر اینکه آثار نسل جوان در هنر سفالگری با تغییر نگرش و بیانی متفاوت نسبت به نسل گذشته ارائه می‌شود، افزود:

آثار خلق‌شده توسط نسل‌های جوان با بیانی متفاوت و مدرن ارائه می‌شود. به طوری که موجب تلفیق هنرهای مرتبطی چون «معماری» و «گرافیک» با سفال و خلق آثاری متفاوت با نسل‌های گذشته شده است.

باید در نظر داشت که این تلفیق بنابر سلایق و خواسته مردمان امروزی است و باید این نکته همواره در ذهن هنرمندان برای جلب مخاطبان خود در نظر گرفته شود.

معاون صنایع‌دستی استان در پایان خاطرنشان کرد:

معاونت صنایع‌دستی استان با آغاز سال میلادی جدید، رخدادهای هنری مختلفی را در سطح ملی و بین المللی در طول سال ۲۰۱۸ برای اشاعه فرهنگ اصیل و هنر بی‌بدیل آذربایجان به عنوان «پایتخت گردشگری کشورهای جهان اسلام» برگزار خواهد کرد.

این نمایشگاه سفال و سرامیک گروه زیروه با عنوان رویداد تبریز از ۹ تا ۱۴ دی از ساعت ۱۵ تا ۱۹ در محل خانه فرهنگ، نگارخانه‌های میرعلی و استاد یاسمی برای بازدید عموم دایر است.

 

مطالب مرتبط:

دیدگاه