بهره مندی از هنر و رسانه در معرفی «تبریز 2018»

فاطمه رشیدی
فاطمه رشیدی شنبه، ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۰
بهره مندی از هنر و رسانه در معرفی «تبریز 2018»

برگزاری نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی و استفاده از ابزار قدرتمند هنر و رسانه می‌تواند زمینه معرفی «تبریز 2018» را به عنوان مقصد فرهنگی و هنری در عرصه گردشگری را تسریع کند.

به‌ گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، «مرتضی آبدار» مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان امروز شنبه ۱۸ آذر ۹۶ در آئین گشایش نمایشگاه بین‌المللی پوستر «جهانی بدون مرز» با اشاره به انتخاب تبریز در سال ۲۰۱۸ به عنوان «پایتخت گردشگری اسلامی» از سوی سازمان همکاری کشورهای اسلامی، تشریح کرد:

این نمایشگاه بین‌المللی به صورت همزمان در ۴۰ کشور دنیا برگزار می‌شود و با توجه به ظرفیت بالای تبریز در زمینه‌ گردشگری، می‌توان از این فرصت نیز برای معرفی تبریز و استان استفاده کرد.

او بر نقش پررنگ، همراهی و همدلی بخش خصوصی و تشکل‌های مردم در راستای تحقق اهداف «تبریز 2018» تأکید کرد و افزود:

برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری با مشارکت بخش خصوصی و استفاده از پتانسیل‌های موجود و برقراری تعاملات بین‌المللی با سایر کشورها می‌تواند موجبات رشد و توسعه گردشگری در استان را فراهم سازد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد:

برگزاری رویدادهایی اینچنینی که در ارتباط مستقیم با جامعه هنری، اصحاب فرهنگ و رسانه‌های ملی و بین‌المللی است، زمینه را برای تحقق اهداف متصور «تبریز 2018» به‌عنوان یک مقصد فرهنگی و هنری در عرصه گردشگری میسر می‌سازد.

او با بیان این‌که در طی ۱۴ ماه گذشته ستاد استانی و ملی «تبریز 2018» تشکیل شده است، تصریح کرد:

دو رویکرد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای این رویداد در نظر گرفته شده است و در کنار این‌ها در نظر داریم که برنامه‌ها بیشتر رویداد محور باشند. که در این راستا ۱۳۰ برنامه در سه سطح بین‌المللی، ملی و نیز منطقه‌ای و محلی برگزار می‌شود.

او در خاتمه به انتخاب تبریز به عنوان مرکز مطالعات گردشگری و میراث فرهنگی از سوی آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن اشاره کرد و افزود:

این انتخاب می‌تواند مسیرهای توسعه پایدار در زمینه گردشگری با تمرکز بر حفظ میراث فرهنگی در تبریز و به ویژه استان را محقق کند.

نمایشگاه بین‌المللی پوستر «جهانی بدون مرز» با همکاری پایا شهر و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از روز شنبه ۱۸ لغایت ۲۴ آذر ماه در محل مرکز خرید اطلس ولیعصر برای بازدید عموم مردم دایر است.

مطالب مرتبط:

دیدگاه