غذاهای محلی کوش آداسی، ترکیه؛ از کباب ترکی تا سوپ عدس

عاطفه کماسی
عاطفه کماسی پنجشنبه، ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۵
غذاهای محلی کوش آداسی، ترکیه؛ از کباب ترکی تا سوپ عدس

کوش‌آداسی شهرستانی زیبا در ترکیه با غذاهای خوشمزه و رنگارنگ است. برای آشنایی بیشتر با غذاهای محلی کوش‌آداسی همراه این مقاله باشید.

شهرهای ترکیه معمولا دارای غذاهای محلی و رژیم غذایی مشترک هستند. به‌عنوان مثال صبحانه مردم ترکیه به‌طور مشترک معمولا از پنیر، گوجه، زیتون سیاه، عسل یا مربا، نان، سوسیس، سالامی (نوعی فرآورده گوشتی)، تخم‌مرغ آب‌پز و چای تشکیل شده است. اگر در سفر به ترکیه قصد بازدید از کوش آداسی را دارید، در ادامه همراه ما باشید و با برخی از غذاهای محلی کوش‌آداسی آشنا شوید.

کباب ترکی

کباب ترکی

در ترکیه گوشت گاو، بره یا گوسفند را روی زغال کباب می‌کنند. کباب یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین غذاهای ترکی است و کبابی که در تصویر می‌بینید آدانا (Adana) نام دارد.

کباب دونر (Doner)

کباب دونر

کباب دونر نوعی کباب ترکی است و طرز تهیه آن بدین صورت است که گوشت گاو یا گوساله همراه با گوشت گوسفند یا مرغ را با ادویه‌های محلی طعم‌دار می‌کنند و به‌صورت عمودی به سیخ می‌کشند.

لاهماجو یا پیتزای ترکی (Lahmacun)

پیتزا ترکی

لاهماجو نوعی پیتزای ترکی است که در کوره‌های سنگی پخت می‌شود. مواد تشکیل‌دهنده این غذا شامل گوشت چرخ‌کرده، جعفری، پیاز، سیر، فلفل سیاه، فلفل قرمز، و خمیر (نان) است.

یپراک سارما (Yaprak Sarma)

یاپراک سارما

یاپراک سارما به‌معنای برگ پیچیده‌شده شبیه به دلمه برگ ما ایرانی‌ها است. در این غذای ترکی گندم یا برنج را همراه با مواد دیگر، بسته به منطقه و محل، در برگ مو می‌پیچند.

دلمه (Dolma)

دلمه

دلمه جایگاه بسیار مهمی در آشپزی ترکی دارد. بادمجان، فلفل دلمه‌ای و سبزیجات بسیار دیگری را با برنج یا گندم و دیگر مواد بسته به منطقه پر می‌کنند.

برنج ترکی و مرغ

مرغ و برنج

برنج ترکی معمولا با مرغ، سس و ادویه سرو می‌شود. این برنج همراه روغن، آب مرغ، ادویه‌ها و مواد مخصوص عطر مدهوش‌کننده‌ای دارد.

کارنیاریک (Karniyarik)

کارنیاریک

کارنیاریک از دیگر غذاهای مهم ترکی است. مواد تشکیل‌دهنده اصلی این غذا شامل بادمجان و گوشت چرخ‌کرده است. بادمجان را با گوشت چرخ‌کرده و دیگر مواد مانند سیر، پیاز، گوجه، فلفل دلمه‌ای سبز و غیره پر می‌کنند.

سوپ عدس

سوپ عدس

سوپ عدس یکی از محبوب‌ترین سوپ‌ها در ترکیه است. این سوپ از عدس قرمز تهیه می‌شود.

مطالب مرتبط:

منبع handbookturkey

دیدگاه