تخفیف ۲۰ تا ۵۰ درصدی هتل های فارس به زائران حسینی

نیکی قره گوزلویان
دوشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۵
تخفیف ۲۰ تا ۵۰ درصدی هتل های فارس به زائران حسینی

هتل‌های استان فارس، خدمات خود را با ۲۰ تا ۵۰ تخفیف در ماه محرم، به زائران حسینی ورودی به این استان ارائه می‌دهند.

با نزدیک شدن به ایام ماه محرم، شیراز گردشگری مذهبی را با استفاده از ظرفیت مساجد و بقاع متبرکه گسترش می‌دهد. مصیب امیری، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در این‌باره گفته است:

با ثبت ۱۶ آیین محرم استان فارس در فهرست آثار ناملموس کشور، انجام رایزنی با بخش زیارتی دیگر استان‌ها و مبادله تفاهم‌نامه‌هایی با هدف ارتقای ظرفیت گردشگری مذهبی، از تمام ظرفیت‌های استان برای ارتقای این بخش استفاده شده است.

سید حسن سیادتان، رئیس انجمن هتلداران استان فارس نیز در این‌باره گفته است:

سالیانه گردشگران بسیاری در ایام محرم برای تماشای آیین و سنت‌های عزاداری مردم استان، به فارس سفر می‌کنند؛ لذا مراکز اقامتی و هتل‌های این استان، در دهه نخست ماه محرم، برای مسافران خود ۲۰ تا ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته است.

مراسم‌های پرچم سرخ حسینی در دوبرجی داراب، آیین روز اول محرم چاووش‌خوانی بوانات، خیمه‌های برافراشته زرقان، سینه‌زنی قطاری شیراز، سینه‌زنی لاری‌ها، مراسم شام غریبان در نوبندگان فسا، مراسم عمه کبار خرمبید، تعزیه‌خوانی در شیراز، سروستان، کازرون، خرمیبد، مرودشت، صحرارود فسا، مراسم عزاداری عاشورای روستای دوان، چک چکو و چارچو گردانی استهبان و مراسم چهارشنبه آخر صفر در لارستان، از جمله آیین‌های ثبت شده در فهرست آثار ناملموس کشور است.

عکس: خبرگزاری میراث آریا

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها شیراز محرم

    دیدگاه