داوری ۶۵ هنر از صنایع‌دستی ایران برای دریافت مهر اصالت یونسکو

داوری ۶۵ هنر از صنایع‌دستی ایران برای دریافت مهر اصالت یونسکو

نیکی قره گوزلویان
| شنبه, ۱۳ مرداد ۹۷ ساعت ۱۴:۵۰

۶۵ رشته از هنرهای صنایع‌دستی ایران در ۱۴ مرداد ۱۳۹۷، با حضور داوران بین‌المللی در هتل لاله تهران، داوری شده و مهر اصالت یونسکو می‌گیرند.

مراسم داوری مهر اصالت یونسکو از فردا تا روز ۱۶ مرداد، با حضور ۵ داور بین‌المللی که دو ایرانی و سه نفر از چین، عمان و کویت هستند در هتل لاله تهران برگزار می‌شود. این داوران عضو شورای جهانی بوده و داوری آن‌ها به تایید شورای جهانی یونسکو رسیده است.

مرضیه ترکمانیان، رئیس گروه توسعه صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی در این‌باره گفت:

این برنامه هفتمین برنامه بین‌المللی است که ایران در آن مشارکت دارد و چهارمین برنامه است که ایران میزبان شده است. شورای جهانی یونسکو مسابقه‌ای را در ایران اجرا می‌کند و ما هم عضو کشورهای غرب آسیا هستیم که متشکل از ۱۸ کشور است و همه آن‌ها نیز آثارشان امسال در ایران داوری می‌شود.

۶۵ اثر از ایران در این همایش شرکت کرده و از ۱۸ کشور عضو نیز ۱۶ اثر داوری خواهند شد. علت تعدد آثار ایران، هم به دلیل تعداد زیاد رشته‌های هنری ایرانی و هم به دلیل میزبانی کشور ما است.

ترکمانیان افزود:

آثار ایرانی ورود پیدا کرده به این مرحله از چهارمین برنامه ملی توسط هفت داور تخصصی انتخاب شده‌اند و امسال در بخش منسوجات، طراحی لباس با پارچه‌های ستی را هم افزوده‌ایم.

منبع مهر نیوز

دیدگاه  

    تبلیغات