اولین پارک سرگرمی دنیای انگری بردز در قطر افتتاح شد

نگین توکلی
شنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۵
اولین پارک سرگرمی دنیای انگری بردز در قطر افتتاح شد

انگری بردز را تاکنون روی گوشی‌های هوشمند خود دیده‌اید. آیا دوست دارید در زندگی واقعی از همراهی آن‌ها لذت ببرید؟

انگری بردز یا همان پرندگان عصبانی از بازی‌ها و کارتون‌های مورد علاقه کودکان و حتی جوانان است. اولین پارک سرگرمی دنیای انگری بردز درهای خود را به روی ساکنین و بازدیدکنندگان قطر باز کرده است. این پارک، بازی کلاسیک پرنده‌های عصبانی را تبدیل به جاذبه‌هایی با انرژی زیاد کرده و طوری طراحی شده است که تمامی اعضای یک خانواده را سرگرم کند.

پارک سرگرمی انگری بردز که در بزرگ‌ترین مقصد سرگرمی، مد و رستوران‌های قطر یعنی شهر فستیوال دوحه، واقع شده است مساحتی معادل ۱۷ هزار متر مربع دارد و شامل یک فضای بسته ۶۵۰۰ متر مربعی می‌شود.

این پارک که ایده ساخت آن از بازی دیجیتالی محبوب آن گرفته شده است، به بازدیدکنندگان تجربه‌ای با هیجان بالا به همراه جاذبه‌های فراوانی مانند بلاست بمب (Blast Bomb)، یک برج سقوط و پیچ دار که شامل یک سقوط آزاد از ارتفاع ۱۱ متری می‌شود و یا هشدار قرمز (Red Alert)، جایی که بازدیدکنندگان چرخش ۳۶۰ درجه ای با سرعت بالا را تجربه می‌کنند، را پیشنهاد می‌کند.

یکی از جاذبه‌های منحصر به فرد و تاثیرگذار پارک، درخت بزرگ است؛ جایی که هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان، تجربه جذاب آموزش همراه با سرگرمی در محیطی علمی، پر از موسیقی و هنر، فراهم می‌شود.

کسانی که به ماجراجویی علاقه دارند، باید بدانند که این درخت همچنین خانه «صاحب آسمان شو» (Own the Sky) است؛ یک زیپ لاین ۱۰۶ متری که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد با سرعتی بالا در بالای شهر سر بخورند. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند قدرت بدنی خود را در پرواز خشن (Fierce Flight)، یک چالش هیجان‌انگیز مسابقه طناب، تجربه کنند.

دنیای انگری بردز یک ضمیمه جدید در طرح توسعه افزایش فضای سرگرمی شهری برای خانواده‌ها در قطر است که مقامات صنعت گردشگری آن را با اولویت قرار دادن در یک طرح استراتژی ۵ ساله برای تنوع بخشیدن به بازار گردشگری خود، طراحی کرده‌اند.

پروژه‌های سرگرمی قطر شامل طیف وسیعی از فستیوال‌های هیجان‌انگیز، جشن گرفتن برای هر چیزی از غذا و خرید تا موسیقی و کمدی می‌شوند. طولانی‌ترین فستیوال کشور در سطح ملی، فستیوال تابستانی قطر، با نمایش مناطق طرفداران در سالن‌ها و هتل‌هایی در سراسر کشور، برای نشان دادن تکه‌ای از آنچه قطر در سال ۲۰۲۲ برای جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در نظر دارد در کنار جام جهانی 2018 روسیه در ژوئن امسال، آغاز شد.

انگری بردز

سیمو هامالاینن (Simo Hämäläinen)، معاون ارشد در بخش برندینگ مجموعه سرگرمی روویو (Rovio Entertainment) در مورد این پارک سرگرمی این گونه نظر داد:

جاذبه جهانی جدید ما که در قطر واقع شده، یکی دیگر از نمایش‌های شفاف محبوبیت برند انگری بردز در سطح جهانی است. طرح آخر شرکت سرگرمی روویو، قوی‌ترین برنامه تا به امروز بوده است و پیشنهادات فوق‌العاده جدیدی را در اختیار طرفداران انگری بردز برای لذت بردن از این مجموعه، می‌گذارد. آینده این برند بسیار درخشان است و با انتشار تئاتری فیلم انگری بردز ۲ در سپتامبر ۲۰۱۹، ادامه پیدا خواهد کرد.

دنیای انگری بردز یکی از چهار پارک سرگرمی بزرگ و اصلی است که توسط تریمو (Trimoo) معرفی شده‌اند و قرار است بقیه این پارک‌ها در شهر فستیوال دوحه، واقع در جاده ال شامال (Al Shamal Road) افتتاح شوند.

پس از اتمام، این مقصد سرگرمی منحصر به فرد، به غیر از دنیای انگری بردز، خانه «دانه‌های برف» (SNOW DUNES)، اولین پارک برف در محیط بسته واقع در دهکده باستانی عربی؛ ویرچوآ سیتی (VIRTUOCiTY)، نخستین مرکز اختصاصی دیجیتال و سرگرمی منطقه و ژونیورس (JUNIVERSE)، اولین شهر جهان در فضا که هدف از آن الهام گرفتن و سرگرم کردن کودکان است، خواهد بود.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه