برخورداری موزه ملی ایران از استانداردهای لازم برای برگزاری نمایشگاه های خارجی

فرناز رهبران رنجبر
سه شنبه، ۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰
برخورداری موزه ملی ایران از استانداردهای لازم برای برگزاری نمایشگاه های خارجی

موزه ملی ایران با برگزاری نمایشگاه موزه لوور نشان داد استانداردهای لازم را برای برگزاری نمایشگاه ‌های خارجی دارد.

نمایشگاه موزه لوور در تهران یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای موزه‌ای در کشور بود که با موفقیت برگزار شد و طیف‌های مختلف جامعه از این نمایشگاه استقبال کردند.

برگزاری نمایشگاه جانبی عکس‌های شادروان عباس کیارستمی، بسیاری از علاقه‌مندان را به سوی موزه ملی ایران جذب کرد و ۲۴۸۹۴۵ ایرانی، ۲۷۴۵ خارجی و در مجموع ۲۵۱۶۹۰ نفر از نمایشگاه موزه لوور بازدید کردند. این نمایشگاه باعث آشنایی بازدیدکنندگان با فرهنگ‌های مختلف و آثار تمدنی مصر، بین‌النهرین، ترکیه و ... شد.

کسانی که از این نمایشگاه بازدید کردند خواستار تداوم این روال و اجرای دیگر نمایشگاه‌های بین‌المللی هستند.

هماهنگی بین سازمان میراث‌فرهنگی، شهرداری، صدا و سیما و همکاری و مشارکت سفارت فرانسه در ایران و وزارت امور خارجه کشورمان در برپایی نمایشگاه موزه لوور بسیار ارزشمند بوده و قابل ستایش است.

نشست‌های تخصصی به صورت دو هفته یکبار که با حضور متخصصان موزه لوور همراه بود از دیگر برنامه‌های جنبی این نمایشگاه بود و بسیاری از مقامات عالی رتبه کشور، سفرا، وزرا و نمایندگان مجلس از این نمایشگاه بازدید داشتند.

نمایشگاه موزه لوور باعث شد تا موزه ملی ایران بیش از پیش مطرح و معروف شود، همچین این نمایشگاه باعث شد تا موزه ملی ایران ثابت کند استانداردهای لازم را برای برگزاری نمایشگاه‌هایی در این سطح را دارد.

برگزاری سه نمایشگاه خارجی به ما این فرصت را می‌دهد تا برای ادامه این روند با کارنامه موفق و قابل قبولی با سایر کشورها در مورد برپایی نمایشگاه‌های مشترک به گفت‌ و گو بنشینیم.

دیدگاه