یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از فک فیلی تا اژدهای دریایی

علی  کماسی
شنبه، ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۵
یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از فک فیلی تا اژدهای دریایی

در هفته‌ای که گذشت، نشنال جئوگرافی در عکس‌های روز خود عکس‌های بی‌نظیری را از آفتاب گرفتن یک فک دریایی تا کنکاوری دو مارماهی رنگین را انتخاب کرده است.

در عکس‌های روز نشنال جئوگرافی از شنبه تا جمعه هفته گذشته، تصاویر جذاب و دیدنی از چیدن گل‌های لاله از مزارع هلند، یک پرنده مکائو در حال آراستن پر‌های خود، شنا کردن اژدهای دریایی، غروب خورشید بر فراز درخت مانگرو تنها و کشتی سنتی سوئیسی به چشم می‌خورد.

ضدآفتاب شنی

فک فیلی

عکس از جنیفر راجرز (JENNIFER ROGERS)

یک فک فیلی در حال استراحت در سواحل پارک ملی پوینت ریس (Point Reyes National Seashore) در کالیفرنیا و ریختن شن روی پشتش است. شن مانند ضدآفتاب عمل می‌کند و بدن فک فیلی را خنک نگه می‌دارد.

شکوفه باران

مزرعه گل لاله

عکس از آیا او (AYA O)

یک کشاورز در حال چیدن گل‌های لاله در هلند است. سال گذشته این کشور بیش از ۲ میلیارد گل تولید داشته است.

پر‌های آراسته

مکایو

عکس از ملیسا کورمیکان (MELISSA CORMICAN)

یک پرنده مکائو طلایی و آبی رنگ در حال آراستن پرهای خود در مرکز آموزشی حیات وحش در سیلمار کالیفرنیا است. اگر از این نوع پرنده‌ها به خوبی مراقبت شود، می‌توانند تا ۶۰ سال زندگی کنند.

اژدهای دریایی

اژدهای دریایی

عکس از ریچارد ویلی (RICHARD WYLIE)

یک اژدهای دریایی علفی نر در حال شنا کردن در خارج از آب‌های ساحل فلیندرز (Flinders) در استرالیا است. اژدهای دریایی نر مانند اسب‌های دریایی، مسئول حمل‌ تخم‌ها است که می‌توانید آن‌ها را در نزدیکی دم اژدهای دریایی ببینید.

غروب خورشید در بهشت

درخت مانگرو

عکس از راجات پال (RAJAT PAL)

یک درخت مانگرو تنها در جزیره بوناکن اندوزی قرار دارد. در پس‌زمینه جزیره‌ آتشفشانی مانادو توا قرار دارد.

سر در شن

کشتی سویسی

عکس از فیلیپ اچ (PHILIPP H)

دو مرد جوان در حال گرفتن کشتی سوئیسی هستند. سابقه این ورزش سنتی به قرن‌ها پیش برمی‌گردد. در هر مسابقه ورزشکاران باید سعی کنند شلوار مخصوص کشتی دیگری را بگیرند و حریف خود را زمین بزنند. اولین کسی که شانه‌هایش به زمین بخورد، بازنده است.

باورتان می‌شود؟

مارماهی رنگین

عکس از گرگوری پیپر (GREGORY PIPER)

گرگوری پیپر این عکس را در خارج از سواحل میانمار گرفته است و می‌گوید:

کنجکاوی و رفتارهای مارماهی‌های رنگین همیشه مرا شگفت‌زده می‌کند. در این عکس به نظر می‌رسید این دو مارماهی رنگین دارند مرا برانداز می‌کنند و در مورد غواص ناشناخته‌ای که روبرویشان قرار دارد، با یکدیگر صحبت می‌کنند.

دیدگاه