روسیه برای برگزاری جام جهانی 2018 روزشماری می‌کند

روسیه برای برگزاری جام جهانی 2018 روزشماری می‌کند

امید جعفری
| جمعه, ۱۸ خرداد ۹۷ ساعت ۱۵:۱۵

ناگفته‌ای در مورد جام جهانی 2018 روسیه باقی نمانده است. همه منتظر رسیدن ۲۴ خرداد هستیم تا به مدت یک ماه، پای تلویزیون و شاید داخل استادیوم‌ها، مسابقات جام جهانی را دنبال کنیم.

چند روز دیگر گردشگری جهانی و فوتبال جهان با هم در روسیه ادغام خواهند شد. ۳۲ تیم ملی از سراسر دنیا در بزرگ‌ترین گردهمایی ورزشی فوتبالی به دورهم جمع می‌شوند تا جام جهانی 2018 روسیه را رقم بزنند. جام جهانی شاید برای تیم‌های شرکت‌کننده حساسیت زیادی داشته باشد، اما برای کسانی که دوستدار گردش و تفریح هستند، فرصت مناسبی برای لذت بردن از شهرهای برگزاری مسابقات است. خوشبختانه دولت روسیه هم در این مورد سنگ تمام گذاشته است.

استادیوم لوژنیکی یکی از دو استادیوم واقع در شهر مسکو است که تمام تلاش خودش را کرده است تا در دو تاریخ افتتاحیه (۲۴ خرداد) و اختتامیه (۲۴ تیر) بهترین عملکرد را داشته باشد. چهار سال پس از اینکه آلمان، در ورزشگاه شهر ریودوژانیرو قهرمان جهان شد، جام قهرمانی این بار به سوی دیگر جهان سفر کرده است، جایی روسیه از آن به شدت دفاع خواهد کرد تا جام در خانه باقی بماند. در کنار بلیت مسابقات، دوست داران فوتبال از سوی دولت روسیه، شناسه طرفداری (Fan ID) دریافت خواهند کرد.

جام جهانی 2018

شناسه طرفداری، از سوی دولت روسیه برای افزایش امنیت مسابقات در نظر گرفته ‌شده است. شما باید قبل از خرید بلیت، مشخصات خودتان همانند شماره گذرنامه، ادرس، شماره تلفن و عکس خودتان را در سایت مربوط به صدور شناسه طرفداری آپلود کنید تا اداره گذرنامه و اطلاعات روسیه، عدم سوء سابقه شما را به وسیله صدور یک کارت که شامل شناسه طرفداری می‌شود، صادر کند. شناسه طرفداری در کنار پاسپورت و ویزای روسی باید در کنار شما حضور داشته باشد. همچنین می‌توانید این کارت‌ها را در خود روسیه و محل برگزاری مسابقات تهیه کنید.

بلیت برخی از مسابقات روی سایت فیفا پیش فروش شده‌اند. تنها کسی که این بلیت‌ها را خریداری کرده است، می‌تواند به وسیله آن وارد ورزشگاه شود. این کار دولت روسیه باعث شده است که بازار سیاه فروش بلیت‌های مسابقات به کلی مختل شود. در طول زمان برگزاری مسابقات، قطارهای داخل شهری روسیه که به سفرهای شبانه معروف هستند، رایگان در خدمت گردشگران قرار خواهد گرفت تا بتوانند همه جای روسیه را زیر پای بگذارند. پروازهای بین‌شهری برای همه مسابقات وجود خواهد داشت تا طرفداران فوتبال هیچ بازی را از دست ندهند. هرچند باید جیپ پرپول و فکری آسوده برای حضور در روسیه و جام جهانی 2018 داشته باشید.

دیدگاه  

    تبلیغات