۸ مرداد، آغاز صدور روادید اربعین

۸ مرداد، آغاز صدور روادید اربعین

زلیخا رحمانیان
| پنجشنبه, ۳ خرداد ۹۷ ساعت ۲۲:۱۵

صدور ویزای زائران اربعین حسینی در لرستان، هشتم مرداد آغاز خواهد شد.

مدیرکل حج و زیارت لرستان از ایجاد دفتر کنسولی موقت در استان برای تسهیل صدور ویزا برای زائران اربعین حسینی در لرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، «محمد خسروی»، در جلسه ستاد اربعین استان لرستان ضمن تبریک فرارسیدن سالروز حماسه غرورآفرین فتح خرمشهر، بیان کرد:

تمهیدات ویژه‌ای برای تردد غیرمجاز زائران بدون داشتن مدارک اندیشیده شده است و دفاتر حج و زیارت در سراسر استان آمادگی صدور روادید اربعین حسینی امسال را دارند.

وی بیان کرد:

لرستان به‌عنوان استان معین ایلام مشخص شده است بنابراین زائران برای جلوگیری از شلوغی دفاتر و اتلاف وقت خود، ویزای اربعین را از لرستان تهیه کنند.

خسروی به اطلاع‌رسانی‌ها و فرهنگ‌سازی مناسب برای اخذ مجوزهای لازم جهت حضور در اربعین حسینی طی سال جاری اشاره کرد و افزود:

سال گذشته تعداد ۲۳ هزار ویزا توسط کنسولگری تهران و هشت هزار ویزا نیز توسط سفارت‌های ایلام و کرمانشاه برای زائران لرستانی صادر شد که با توجه به گذر خیل عظیم زائران از لرستان، کنسولگری موقت در لرستان ایجاد می‌شود.

مدیرکل حج و زیارت لرستان گفت:

در ایام اربعین، زائران ۱۴ استان کشور و ۵ کشور خارجی از لرستان تردد می‌کنند، بنابراین دانشگاه علوم پزشکی لرستان، جهت سلامت زائران تأمین بسته‌های بهداشتی را انجام دهد.

وی با تأکید بر فراهم بودن زمینه ایجاد کنسولگری موقت عراق در لرستان افزود:

به زائران اربعین حسینی توصیه می‎کنیم که در همان اوایل آغاز صدور روادید اربعین اقدام کنند.

خسروی با بیان اینکه عشق و علاقه مزدم لرستان به مکتب و مرام سید و سالار شهیدان و همچنین نزدیکی لرستان به مرز نیز موجب استقبال مردم این استان جهت حضور در اربعین حسینی شده است، گفت:

صدور ویزای زائران اربعین حسینی هشتم مرداد آغاز خواهد شد.

منبع ایسنا
برچسب‌ها اربعین

دیدگاه  

    تبلیغات