پلمپ ۱۸ مرکز اقامتی غیرمجاز در تبریز

زلیخا رحمانیان
دوشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۵
پلمپ ۱۸ مرکز اقامتی غیرمجاز در تبریز

در راستای حمایت‌ از مراکز اقامتی مجوز دار، در جریان اقدامات نظارتی معاونت گردشگری، ۱۸ مرکز اقامتی غیرمجاز در تبریز پلمپ شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار مدیرکل میراث فرهنگی این استان، امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت از پلمپ و توقیف ۱۸ مرکز اقامتی غیرمجاز در تبریز خبر داد.

او بیان کرد:

بخشی از گردشگران داخلی و خارجی توسط افراد سودجو به مراکز اقامتی غیر‌مجاز و شخصی هدایت شده و اسکان می‌یافتند که از دید نهادهای مربوطه در امر نظارت خلاف قانون و لازم به پیگیری قانونی بود.

آبدار گفت:

اجازه فعالیت به اماکن اقامتی غیرمجاز در استان را نمی‌دهیم، چرا که فعالیت این گونه اماکن خسارت‌های مادی و معنوی جبران‌ناپذیری را برای گردشگران و نیز مالکان اماکن اقامتی در پی خواهد داشت.

وی بیان کرد:

در راستای حمایت‌ از مراکز اقامتی مجوز دار، در جریان اقدامات نظارتی معاونت گردشگری و انجام بازدیدهای صورت گرفته با همکاری اتحادیه انجمن‌های حرفه‌ای استان این مراکز شناسایی شده و توسط پلیس اماکن استان پلمپ شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، گفت:

این امر در راستای ارتقای آگاهی عمومی و با همکاری نهادهای نظارتی در سطح استان انجام پذیرفت، متقاضیان این امر اگر تصمیم فعالیت در این حوزه را دارند، باید با مراجعه به مراکز ذی‌ربط نسبت به اخذ مجوز اقدام کنند.

آبدار با بیان این که در کلان‌شهر تبریز تاکنون برای هیچ خانه‌ای با عنوان «خانه‌مسافر» مجوز صادر نشده و فعالیت این خانه‌ها در گردشگری غیرمجاز تلقی می‌شود، اذعان داشت:

تنها ۴ خانه‌مسافر در سطح استان دارای مجوز رسمی فعالیت و پذیرش مسافران را هستند که در صورت مشاهده موارد غیرمجاز دیگر به واسطه نهادهای نظارتی شناسایی و پلمپ خواهند شد.

دیدگاه