افتتاح نخستین نمایشگاه خارجی یک عکاس ایتالیایی در خانه هنرمندان ایران

فرناز رهبران رنجبر
شنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۵
افتتاح نخستین نمایشگاه خارجی یک عکاس ایتالیایی در خانه هنرمندان ایران

اولین نمایشگاه عکس آلدو سلوچی (عکاس ایتالیایی) با عنوان «جهان غوطه‌ور» در ایران افتتاح شد.

نمایشگاه عکس آلدو سلوچی عکاس ایتالیایی با نام «جهان غوطه‌ور» با همکاری خانه هنرمندان ایران و سفارت ایتالیا در ایران با همراهی مجید رجبی‌معمار (مدیرعامل خانه هنرمندان ایران)، آلدو سلوچی و مائوریتزیو آنتونینی (معاون سفیر ایتالیا در ایران) جمعه ۲۷ فروردین در گالری ممیز افتتاح شد.

آلدو سلوچی بیان کرد:

من از زمانی که یادم می‌آید، دوربین عکاسی دستم بود و به خاطر علاقه شخصی‌ام عکاسی می‌کردم؛ اما سال‌ها طول کشید که به نگاه هنری در عکاسی رسیدم. عکاسی برای من در میان سایر رشته‌های هنری از جذابیت بالایی برخوردار است و من عکاسی را به صورت آکادمیک دنبال نکرده‌ام و رشته تحصیلی‌ام داروسازی است، اما ۹ سال پیش برای این که اطلاعاتم را در این رشته هنری افزایش بدهم در یک دوره هشت ماهه آموزشی شرکت کردم.

وی ادامه داد:

به عنوان عکاس من از دوربین عکاسی و تلفن همراهم استفاده می‌کنم و عکس‌هایی که با تلفن همراه می‌گیرم، موضوعات متنوع و متعددی دارند و این عکس‌ها را تنها در صفحه‌ام در اینستاگرام به نمایش می‌گذارم. اما عکس‌هایی که با دوربین می‌گیرم موضوعات محدودی را به خود اختصاص می‌دهند و تاکنون تمرکزم روی آب و بحران هویت و میراث فرهنگی بوده است.

آلدو سلوچی افزود:

عکس‌هایی که در نمایشگاه «جهان غوطه‌ور» در معرض دید گذاشتم، از سه مجموعه من انتخاب شده‌اند و به نظر عکس‌های این نمایشگاه منتخبی از بهترین آثار من هستند. با اینکه من در ایتالیا نمایشگاه متعددی داشته‌ام، اما «جهان غوطه‌ور» نخستین نمایشگاه من در خارج از سرزمینم است.

او درباره علت برپایی نخستین نمایشگاه برون مرزی‌اش در ایران عنوان کرد:

ایران از فرهنگ و تمدن بسیار بالایی برخوردار است و تعداد کشورهایی مانند ایران که از تمدن باشکوهی برخوردار باشند، از انگشت‌های دست کمتر است. همیشه آرزو داشتم که عکس‌هایم را در ایران و برای مخاطبان حرفه‌ای به نمایش بگذارم. خوشحالم که آرزویم برآورده شد.

این عکاس در ایتالیا نمایشگاه‌های انفرادی مختلفی را برپا کرده است و مجموعه‌های شخصی گوناگون محافظ آثار او هستند.

این نمایشگاه تا ۲۷ فروردین در گالری ممیز در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

منبع ایسنا
برچسب‌ها نمایشگاه

دیدگاه  

    تبلیغات