فرودگاه بین المللی دبی در صدر فرودگاه‌های بین‌المللی

زلیخا رحمانیان
دوشنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۵
فرودگاه بین المللی دبی در صدر فرودگاه‌های بین‌المللی

بر اساس گزارش اپراتور فرودگاهی دبی، این فرودگاه برای چهارمین سال متوالی، به رتبه اول حمل مسافران بین‌المللی دست یافت.

دبی در سال ۲۰۱۷ به رکورد انتقال مسافر ۸۸٫۲ میلیون نفری در سال دست پیدا کرد. به‌طور میانگین در هر ماه ۷٫۲ میلیون نفر در این فرودگاه جابه‌جا شدند، اما در ماه‌های ژانویه، جولای و آگوست رکورد ۸ میلیون نفری انتقال مسافر شکسته شد. تعداد مسافران جابه‌جا شده از فرودگاه بین‌المللی دبی در سال ۲۰۱۷، ۸۸۲۴۲۰۹۹ نفر بود، این در حالی است که در سال ۲۰۱۶، ۸۳۶۵۲۵۰ نفر از این فرودگاه جابه‌جا شدند و نشان‌دهنده رشد ۵٫۵ درصدی نسبت به سال گذشته است.

این فرودگاه در ماه دسامبر میزبان ۷۸۵۴۶۵۷ مسافر بود این رکورد نسبت به همین ماه در سال ۲۰۱۶ ۱ یک و نیم درصد افزایش یافته است.

DXB در طول سال از شش خط هوایی جدید برنامه‌ریزی شده، از جمله SalamAir، Badr Airlines و Air Moldova رونمایی کرده است. حامل خانگی امارات و فلای دبی هر کدام ۳ و ۱۰ مقصد جدید را اضافه کرده‌اند و تعداد مقصدهای گردشگری خود را به ۳۱ و ۲۲ مسیر افزایش دادند.

هند برای DXB با ۱۲۰۶۰۴۳۵ مسافر در سال ۲۰۱۷ بزرگ‌ترین مقصد مسافربری است. و در مقایسه با سال ۲۰۱۶ با ۱۱۴۴۰ نفر، ۵٫۴ درصد رشد داشته است.

انگلیس و عربستان صعودی با رکورد انتقال مسافر ۶۴۶۶۴۰۴ نفر و ۶۳۶۴۵۹۸ نفر در رتبه‌های بعدی قرار دارند. آمارها نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۶ کشورهای روسیه (۲۸ درصد) و چین (۱۹٫۴ درصد) رشد در انتقال مسافر داشته‌اند.

پل گریفیتس، مدیر اجرایی فرودگاه‌های دبی، گفت:

این سال بسیار موفق‌آمیزی برای DXB بود، زیرا ما نه تنها به رشد قابل توجهی در ترافیک دست یافتیم و جایگاه شماره یک فرودگاه‌های بین‌المللی را کسب کردیم، بلکه مشتریان‌مان را با طیف وسیعی از خدمات جدید و محصولات نوآورانه هیجان‌زده کردیم. با توجه به اینکه ترافیک مسافری تا سال ۲۰۱۸ به ۹۰٫۳ میلیون نفر خواهد رسید، تمرکز ما در سال جدید بر روی برنامه DXB Plus است که هدف آن گسترش ظرفیت سالانه فرودگاه به ۱۱۸ میلیون مسافر از طریق بهبود فرآیند و استفاده از تکنولوژی جدید است.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه