۷ مقصد ناشناخته اما بی‌نظیر برای سفرهای دریایی

فرید دالایی
چهار شنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰
۷ مقصد ناشناخته اما بی‌نظیر برای سفرهای دریایی

کروز یا سفرهای دریایی یکی از هیجان‌انگیزترین تفریحاتی است ممکن است ماه‌ها وقت شما را به خود اختصاص دهد. اگر به دنبال مکان‌هایی زیبا اما هنوز ناشناخته و خلوت برای سفرهای دریایی می‌گردید این مطلب برای شما است.

رفتن به سفرهای دریایی یا همان کروز، خود نوعی فرهنگ است. هدف برخی از این سفرها تجربه تمام کشتی‌ها و ساحل‌ها است. یکی از خوبی‌های کروز رفتن به شهرهای ساحلی کوچک با فرهنگ‌های محلی و جاذبه‌های بی‌نظیر، بدون مواجهه با جمعیت سرسام‌آور است. در ادامه با لیستی از لنگرگاه‌ها و مقاصدی آشنا می‌شویم که پیش از معروفیت ارزش رفتن و دیدن را دارند.

۱. سینت جانز، نیوفاندلند، کانادا (Sain John’s, Newfoundland)

سینت جانز در نیوفاندلند در کانادا، به عنوان قدیمی‌ترین شهر آمریکای شمالی از آن جاهایی است که می‌توانید روی تپه Signal Hill بایستید و نظاره‌گر حرکت آرام کوه‌های یخی به سمت The Narrows باشید. وجود خانه‌های رنگی‌رنگی تقریبا در تمام خیابان‌ها، ساختمان‌های آجری با قدمت صدها سال در کنار آب‌نما و موزه The Rooms Art Gallary & Musuem با نمای عجیب دورنمای شهر را تشکیل می‌دهند. سینت جانز هم، چون استان خود، تلفیقی از دنیای قدیم و جدید است.

دماغه spear

دماغه spear

دماغه spear واقع در شرقی‌ترین نقطه آمریکای شمالی (به‌جز Greenland)، تنها ۲۰ دقیقه با شهر فاصله دارد. فانوس دریایی که در این منطقه وجود دارد در سال ۱۸۳۶ ساخته شد و قدیمی‌ترین سازه‌ی سالم Newfoundland به شمار می‌رود. این دماغه در جنگ جهانی دوم به عنوان آتشبار استفاده می‌شد و هنوز هم می‌توانید انبارها را ببینید.

۲. هینز، آلاسکا (Haines)

هینز الاسکا

هینز پایتخت ماجراجویی آلاسکا محسوب می‌شود که در شمالی‌ترین نقطه جنوب شرق آلاسکا نزدیک پارک و منطقه حفاظت‌شده ملی خلیج گلیشر قرار دارد. این شهر علاوه بر منبع ماهیگیری، منبع شور و هیجان و با وجود کوه‌های زیبا بهترین جا برای هلی‌اسکی (Heliskiing) است.

۳. کوش آداسی، ترکیه

کوش آداسی

کوش آداسی یکی از مقاصد محبوب و دروازه ساحلی اِفِسوس (یکی از شهرهای ایونا در آناتولی باستان که امروزه تنها ویرانه‌های آن در ترکیه موجود است) است. همچنین یکی از شلوغ‌ترین بندرگاهی کروز ترکیه به شمار می‌رود. با آمدن به این منطقه ویرانه‌های نزدیک افسوس را که یادگار قرن‌ها پیش، از یونان باستان است نیز می‌توانید ببینید.

۴. Santos Tomas de Castilla، گواتمالا

گواتمالا

منطقه سانتوس توماس د کاستیلا با این اسم طولانی، بندرگاهی در Izabal Department، گواتمالا است. از شلوغی بندرگاه فرار کنید و با یک اتوبوس به سمت Quirigua آثار به جا مانده از قوم مایا که امروزه جزو میراث جهانی یونسکو است بروید.

۵. کرالن‌دیک، بونیر (Kralendijk, Bonaire)کرالن‌دیک مهم‌ترین شهر بونیر در آنتیل- هلند است. این جزیره به خاطر داشتن ساحل‌های زیبا، گلف، اسنورکلینگ (غواصی سطحی)، اسکین دایوینگ (غواصی بدون وسایل تنفس و با کمک توانایی‌های فردی) و فلامینگوهای صورتی معروف است.

۶. کوتور، مونته نگرو (Kotor)مونته نگرو به زیبایی کرواسی اما با جمعیت کمتر است. همچنین دارای آب‌های زلال‌تر، ساحل‌های خلوت‌تر و به طور کلی ارزان‌تر است. کوتور یک دژ قرون وسطایی در ساحل دریای آدریاتیک در جزیره اسوتی استفان است. این جزیره کوچک با آب‌های کریستالی و چند روستا در جنوب نزدیک اولتسینی (Ulcinj) محاصره شده است.

۷. Progreso، مکزیک

مکزیک

Progreso شهری بندری در ایالت یوکاتان در مکزیک است که در خلیج مکزیک و در فاصله ۳۰ دقیقه‌ای شهر مریدا قرار دارد. این شهر دارای ساحل‌هایی زیبا و آرامش‌بخش و در عین حال پر شور و هیجان است.

مطالب مرتبط:

    منبع matadornetwork
    برچسب‌ها کشتی کروز

    دیدگاه